Skocz do zawartości

Wytarcie gałki biegów


wojtek2626

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem ze gałka zmiany biegów zaczyna się wycierać dookoła wstawki z biegami, miałem to samo w Rapidzie ale przy przebiegu 20tys a w Octavii jest już po 11tys masakra, trzeba jechać na serwis na wymianę gwarancyjna. Czy u was tez się coś takiego dzieje czy tylko ja mam to "szczęście"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymieniono mi na Gwarancji: kierownicę i gałkę zmiany biegów. Przebieg 8200 km / 8 miesięcy.

W Rapidzie po 3,5 roku i 36 tys km jedynie lekko wytarta gałka była. ?

Edytowane przez mlody30 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mlody30 napisał:

W zeszłym tygodniu wymieniono mi na Gwarancji: kierownicę i gałkę zmiany biegów. Przebieg 8200 km / 8 miesięcy.

W Rapidzie po 3,5 roku i 36 tys km jedynie lekko wytarta gałka była. ?

Edytowano 42 minuty temu przez mlody30

 Widać jaka jakość.

Masz może zdjęcia swojej kierownicy i gałki zmiany biegów do porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojtek2626 napisał:

u mnie kierownica jest super nie ma śladu ale gałka wygląda tak

galka1.jpg

gałka2.jpg

Kiepsko to wyglada, u mnie rok i 20 tysi i jak nówka. 

ps. twoja o3 ma tylko 5 biegów ?? 

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem pojawił się bezpośrednio po użyciu chusteczek do czyszczenia skóry. Po ich zastosowaniu zaczęła schodzić szara farba ze skóry.
Rozwiązania dwa:
1. doczyścić ten szary szajs do czarnej skóry
2. reklamować do znudzenia bo pewnie problem będzie powracał.
Ja wybrałem opcję pierwszą.

W drugiej OIII FL szara farba zaczęła schodzić z gałki zmiany biegów. Doczyszczona chusteczkami do koloru czarnego i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie , odświeżam trochę temat. Zauważyłem w swojej O3FL  podobną przypadłość z gałką zmiany biegów ale jakoś nie mogłem się zebrać z tym. Przebieg ok 26 tys, gałka po obu stronach wytarta , jakby przetargała  pod 100 tys ?. Auto na gwarancji jeszcze 2 miesiące. Wymieniają to w ASO bez problemów na gwarancji? Czy mają jakieś "ale" robią problemy? 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie wytarl się chrom/nikiel na ramce naokoło plastikowego,czarnego elementu z rozrysowanym układem biegów, w innych miejscach jest ok. Przebieg samochodu 155000km, 2013r, 1,4tsi;

Edytowane przez Marioo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.11.2018 at 08:31, wojtek2626 napisał:

Ostatnio zauważyłem ze gałka zmiany biegów zaczyna się wycierać dookoła wstawki z biegami, miałem to samo w Rapidzie ale przy przebiegu 20tys a w Octavii jest już po 11tys masakra, trzeba jechać na serwis na wymianę gwarancyjna. Czy u was tez się coś takiego dzieje czy tylko ja mam to "szczęście"  

U mnie wytarla się chromowana ramka naokoło schematu z układem biegów. Nie powinno tak być. Przebieg 150 000km.

20200126_162235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team