Skocz do zawartości

Wibracje. Czy to wina nowych opon?


harioli_19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trzy tygodnie temu robiłem przegląd po 30 tys km i wymianę kół na zimowe. Po wyjechaniu z serwisu po 15 km wjechałem na szybsza drogę i odczułem wibracje przy prędkości powyżej 80 km/h. Wibracje były odczuwalne w części środkowej samochodu, a nie na kierownicy. Na drugi dzień pojechałem do warsztatu w moim mieście i wyważyłem przednie koła (wyważenie  serwisu było w porządku). Po południu wyjechałem na autostradę w dłuższą trasę i przy prędkości 140 km/h, wibracje objęły cały samochód, zjechałem z trasy poszukałem wulkanizacji i wyważyłem wszystkie koła. (oczywiście zarobili na mnie bo koła były wyważone dobrze). Dzisiaj  dopiero udało mi się dostać do mojego serwisu. Po jeździe próbnej serwisant stwierdził że mogą być ząbkowane opony. Jak wy myślicie czy czeka mnie wymiana opon które mają przebieg 10 tys km?? Czy mam walczyć o gwarancję?? Wieczorem mają dzwonić co zdiagnozowali.

PS. Przy okazji zgłosiłem gałkę zmiany biegu (automat) bo wyszczerbił się lakier. Pan w Serwisie stwierdził że i tak długo wytrzymała bo niektórzy wymieniali po 3 tys km a ja dopiero po 30 ty km.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powinieneś pojechać na wyważanie z testem drogowym np. na maszynie hunter. Prawdopodobnie masz zbyt duże bicie promieniowe i trzeba obrócić, którąś z opon na feldze. Hunter ma rolkę dociskową przez co symuluje zachowanie koła na drodze i jest tak precyzyjny, że potrafi wskazać jak powinna być ułożona opona na feldze, gdzie dokładnie ciężarki, w którym miejscu na aucie powinno być zamontowane dane koło żeby były zminimalizowane wszystkie niekorzystne efekty typu ściąganie itp. Zwykłego wyważania komputerowego nie ma nawet co porównywać.
Ja miałem podobną akcję z drganiem w czasie jazdy z tym, że wibracje na całym aucie odczuwałem dopiero od ok 130km/h. Kierownica też nie telepała i nie drgała. Koła były idealnie wyważone na zwykłej wyważarce ale nic to nie dało. Dopiero po optymalizacji na hunterze jest idealnie aż chce się jechać w trasę. Okazało się że problem był w tylnych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team