Skocz do zawartości

Octavia 3 FL 1.4 TSI


Marek Obal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Jestem szczęśliwym albo i nie posiadaczem Kuraka Octavia 3 FL z silnikiem 1.4 TSI

Autko jest nowe z 2018 roku, przejechałem nim 1300 km i powiem szczerze iż w moim odczuciu silnik pracuje bardzo głośno podczas przyspieszania.

Jeździłem wcześniej kolegi 1.4 TSI z 2017 i śmiem twierdzić iz jego kurak znacznie jest żwawszy a co za tym idzie dużo cichszy.

Dziwne jest to ze jak silnik jest zimny, odgłosy z komory silnika w trakcie przyspieszania są dużo mniejsze i auto jest żwawsze.

Czy wy też macie takie wrażenie, czy tylko ja jestem aż tak bardzo przewrażliwiony? Być może murze jeszcze poczekać aż autko się bardziej dostosuje do mnie i zacznie latać jak bóg przykazał.

Przed zakupem byłem na testach 3FL z 1.5 i jestem pewien że bardziej była zwinna i ciszej było w trakcie przyspieszenia.

Nosze się z zamiarem zgłosić ten problem do serwisu, z prośbą o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się do tego odnieść obiektywnie ale powiem tak, dużo zależy czym jeździłeś wcześniej, ja np Cruzem 1.8 i mam wrażenie że silnik w OIII 1.4 jest sporo cichszy choć jak się go mocno depta to daje bardziej dizlowy dźwięk niż wiertarkowy jak benzyna.
Jest to bardzo subiektywne odczucie tak samo jak sama głośność więc jedyna szansa to skonfrontować dwa samochody z tym samym silnikiem w tych samych zakresach obrotów.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, potrek napisał:

1,4 głosny jest, słychac go przy żwawym przyspieszaniu. Co do dynamiki to nie mam zadnych zastrzezen. Jest naprawdę bardzo zwawy. 

Własnie przy żwawym, a u mnie nawet jak delikatnie przyspieszam to mam wrażenie ze jest głośny.

Mam nadzieję, iż trochę się rozkręci i uspokoi..

Natomiast spalanie jak na razie w trasie wyszło z baku 6.6 przy 120 km/h w tam jakieś 100km miasto.

Ale jeździłem oszczędnie więc zobaczymy jak to będzie następnym razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@potrek A jaki ty masz już nalot u siebie?

Pytanie czy od początku miałeś takie spalania? 

Słyszałem że jest potrzeba czasu aby się wszystko dotarło ?

6 litrów z komputera czy dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team