Skocz do zawartości

Optymalizacja pracy DSG 7


stefdeath

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym zrobić modyfikację softu DSG dq200. Wnerwia mnie głównie to, że skrzynia lubi wcześnie wbijać 7b i turlać się na ok 1100-1200obr. 

Wiem, że w 6biegowym robią szybsze zmiany , większe ciśnienia itp. i działa zajebiście -to wszyscy wiedzą. Ale na netach o tym jak to się sprawdza w dq200 cisza.

Pytałem kilku tunerów i Rogal z R-Performance powiedział, że się nie podejmuje.

Inni niby są chętni robić. Oczywiście najtańszy Kremator Mocy -kusi ceną ale ogólnie sporo złych opinii na temat ich tuningów :)

Może Ktoś robił albo zna kogoś kto robił ? będę wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecał bym osobiście żadnych zmian ciśnienia w celu przyspieszenia zmiany biegów.
Polecam natomiast zrobić program by skrzynia zmieniała biegi przy wyższych obrotach rzędu 1950 - 2000.
Przy krótkich przebiega typu miasto spalanie może nieznacznie wzrosnąć, ale wydłużysz pracę skrzyni.
Ja zrobiłem program w DQ250 i jestem mega zadowolony.
Zadzwoń do Compotów dowiesz się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie interesuje najbardziej to żeby skrzynia nie pracowała na tak niskich obrotach. Ale z tego co widzę to każdy tuner oferuje pakiet a to by oznaczało, że oni wgrywają jakieś gotowce a nie sami modyfikują sterownik skrzyni.

Może dlatego Witek się nie podejmuje mimo, że go pytałem konkretnie o zmianę minimalnych obrotów ( co jest oczywiste że z korzyścią dla trwałości)  a nie o zmianę ciśnień i innych wodotrysków.

Natomiast Kreator i inni oczywiście oferują cały pakiecik za +-1000zł.

Dlatego pytam czy może ktoś ma cokolwiek robione w dq200 :/ skoro nikt nie chce zmienić jednego parametru to być może taki pakiet ze zmienionymi obrotami, szybkoscią zmian itp itd. daje radę w dsg7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni tunerzy, ale u Compotów mówisz jakie masz życzenia i w miarę możliwości je spełniają.
Wszystkiego poparte przynajmniej przez Patryka odpowiednimi argumentami.
Prosisz by skrzynia zmieniała na Normal przy np. 2100, Sport przy 3000 a Eco 1400 i tak dostsjesz.
Więc żadnych gotówce u nich w ofercie nie ma.
Zresztą uważam, że ktoś kto wgrywa gotowce to nie tuner tylko biznesmen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mogą zrobić jak masz takie życzenie.
Ja osobiście przed Stage 1 nie narzekam na tryb Sport, ale teraz po dodaniu mocy muszę podjechać na korektę.
... a Patryk mówił, że może być za ostro.
Ja nie wierzyłem i teraz wypadało by to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team