Skocz do zawartości

rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamilosbos napisał:

Witam.

Obecnie w swojej O3 mam lusterka tylko podgrzewane. 

Chcę zakupić lusterka 11 - PIN. Wkłady fotochromatyczne chcę podłąćzyć dopiero za jakiś czas. Teraz zależy mi na elektrycznym składaniu i podświetleniem od spodu. Pytanie o modułu drzwi.

Wie może ktoś, czym się różnią moduły 5Q4959592B od 5Q4959592E? Chodzi o oznaczenie z literą "B" oraz "E".

Znalazłem moduły, ale z oznaczeniem 5Q4959592B i chce się upewnić czy będzie działać wszystko mając lusterka 11-PIN.

Do sterowania zewnętrznymi fotochromami pamiętaj o lusterku wstecznym fotochromatycznym z 6 pinami. Ja najpierw kupiłem z 4 pinami od Golfa (zanim wpadłem na pomysł fotochromów zewnętrznych) i musiałem potem kupić drugie od Passata wsteczne + kabelki od lusterka do drzwi trzeba pociągnąć.

Tak oba sterowniki są ok. Możesz montować lusterka od polifta bo mają podświetlenie LED fabryczne. W tych z przedlifta możesz wsadzić LED z Chin ale nie wiem jak z trwałością będzie.

Tutaj jest dobra instrukcja co i jak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Odnośnie lusterek fotohromatycznych będę działał z tym tematem póżniej, ponieważ cena samych wkładów do lusterek nie jest niska 🙂

Szukam modułów tylko od Octavi gdyż nie mam możliwośći samemu pózniej zrobić parametryzacji.

Znalazłem lusterka 11 - PIN, bez nakładki i wkładu po 128pln/szt. Myślę, że cena bardzo ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy mając przyciemnione szyby z tyłu na 85% jest sens montowania fotochromatycznego lusterka?

Chcę dołożyć fotochrom do lusterek zewnętrznych, ale z racji tego, że muszę założyć wewnętrzne lusterko fotochromowe to stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Czy mając przyciemnione szyby z tyłu na 85% jest sens montowania fotochromatycznego lusterka?
Chcę dołożyć fotochrom do lusterek zewnętrznych, ale z racji tego, że muszę założyć wewnętrzne lusterko fotochromowe to stąd to pytanie.
Tak, jest sens. Ja też mam seryjnie przyciemnione szyby + żaluzję i wszystko działa ok.
Jak chcesz mieć zewnętrzne to musisz założyć wewnętrzne. Innej opcji nie ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja sam przyciemniałem szyby. W sensie nie od nowości. I pytanie czy w takim przypadku nie zmienia to czegoś? Może auta z szybami przyciemnionymi seryjnie mają np inaczej skalibrowany taki czujnik w lusterku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja sam przyciemniałem szyby. W sensie nie od nowości. I pytanie czy w takim przypadku nie zmienia to czegoś? Może auta z szybami przyciemnionymi seryjnie mają np inaczej skalibrowany taki czujnik w lusterku? 
Myślę że za daleko szukasz problemów. Napewno będzie Ci słabiej przyciemniać, bo będzie słabsze światło padać na lusterko, ale działać będzie.
Ewentualnie zmienisz folię na jaśniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamilosbos napisał:

Witajcie.

Czy mając przyciemnione szyby z tyłu na 85% jest sens montowania fotochromatycznego lusterka?

Chcę dołożyć fotochrom do lusterek zewnętrznych, ale z racji tego, że muszę założyć wewnętrzne lusterko fotochromowe to stąd to pytanie.

U mnie jest na 95% i nie za każdym razem przyciemnia (a w lusterkach bocznych już się odbija), ale jak ktoś bardzo mocno świeci to ściemni.

8 godzin temu, Bandini napisał:

Tak, jest sens. Ja też mam seryjnie przyciemnione szyby + żaluzję i wszystko działa ok.
Jak chcesz mieć zewnętrzne to musisz założyć wewnętrzne. Innej opcji nie ma!

Seryjne przyciemnienie jest delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne przyciemnienie jest delikatne.
Właśnie dlatego jest żaluzja i teraz jest super. Napewno nie ma 95%, ale ja nawet tak bym nie chciał. Zimą jak są szare dni to żaluzja out i też jest bardzo dobrze.
Mi zależy by ograniczyć mocne światło słoneczne, a nie odciąć tył auta od otoczenia.
Jak kto lubi oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie skończyłem montaż składanych lusterek i wszystko działa OK

Ale mam jeszcze jedno pytanie bo na chwile obecną lusterka składają się i rozkładają z pilota i jest OK ale czy można zrobić coś takiego żeby się składały z pilota a rozkładały dopiero po odpaleniu silnika

Wielkie dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, modyzaba napisał:

Ale mam jeszcze jedno pytanie bo na chwile obecną lusterka składają się i rozkładają z pilota i jest OK ale czy można zrobić coś takiego żeby się składały z pilota a rozkładały dopiero po odpaleniu silnika

Oprogramowanie musi być 0032; sprawdzałem na 0031 i nie działa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ustawienie powoduje ze lusterka się składają po zamknięciu auta z kluczyka a rozkładaja dopiero po przekręceniu kluczyka na pozycje zapłon? 

Wydawało mi sie że sa tylko dwie opcje dostępne. Albo kluczyk albo zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wawu1991 napisał:

A to ustawienie powoduje ze lusterka się składają po zamknięciu auta z kluczyka a rozkładaja dopiero po przekręceniu kluczyka na pozycje zapłon? 

W tytule kodowania jest tylko otwieranie, ja z kolei myślałem, że to działa przy otwieraniu właśnie. Przekonamy się jak @modyzaba sprawdzi.

Przy niższej wersji oprogramowania dzieje się coś takiego:

Dnia 7.11.2019 at 15:39, Andrzej Zembrowski napisał:

Witam. Mam problem z rozkładaniem i składaniem luster. Z pilota rozkładają się i za chwilę składają i zostają w pozycji złożonej. Po przekręceniu stacyjki rozkładają się i zostają rozłożone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem zabawy z tym kodowaniem i....

mój sterownik to też nie 0032

i niestety działa z pilota załącz wyłącz 

bez pilota załącz wyłącz z pokrętła 

albo tak jak na powyższym filmiku czyli z pilota rozkładają się i zaraz składają a potem po zapłonie rozkładanie 

Może jak ktoś ma ten 0032 niech pokaże jak to działa na tej wersji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy rozmyślam opcję podmianki lusterek na składane. Przeczytałem temat ale mam jedno pytanie. Robiłem audio w aucie i mam takie sterowniki jak na fotkach. Tam sa 2 numery u góry z E a poniżej z B. O3 po FL z 2017 r. Wystarczy, że kupię lusterka 9 pin (chcę tylko składane bez innych rzeczy) i moje sterowniki ogarną czy muszę je wymienić na inne? Bo niby u góry główny nr ma E a poniżej B.

Czytałem, że najlepiej dorwać od O3 żeby nie bawić się w parametryzację.

Jeżeli moje sterowniki są dobre to jakich lusterek najlepiej szukać: 9, 11, 15 pin? Wszystkie będą dobre? Wiem, że różnią się opcjami. Zależy mi tylko na składaniu, podgrzewaniu. Tylko można czasami wyrwać coś lepszego i rozwojowego za te same pieniądze.

Screenshot_20220806-103559_Gallery.jpg

Screenshot_20220806-103545_Gallery.jpg

Edytowane przez motomat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do wymiany na 5q495959x.   

- 6 - zwykle lusterka elektryczne

- 9 - to co 6 + skladane

- 11 - to co 9 + przyciemnianie

- 15 - to co 11 + pamięć

można jescze spotkać + 2 to są z BS

i szukaj od octavia bo jak kupisz od golfa to trzeba je odpowiednia przygotować dla octavia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rrobert napisał:

sterowniki do wymiany na 5q495959x.   

- 6 - zwykle lusterka elektryczne

- 9 - to co 6 + skladane

- 11 - to co 9 + przyciemnianie

- 15 - to co 11 + pamięć

można jescze spotkać + 2 to są z BS

i szukaj od octavia bo jak kupisz od golfa to trzeba je odpowiednia przygotować dla octavia 

rrobert czyli moje sterowniki muszę wymienić na te co napisałeś: 5q495959x ??? I prawy z lewym maja miec ten sam nr? Czy x oznacza jakas literkę a po ostatniej 9 ma byc jeszcze 2 i 3 na drzwi?

Czy jakieś inne podejdą do mojej o3 fl? Bo ciezko je poszukac do kupna.

I czy wazny jest ten nr softu: 0032, 0031 czy np 0014 tez moze byc? Bo duzo jest z mniejszymi nr

Np. takie z C mogą być i będzie grało?

Screenshot_20220806-235634_Allegro.jpg

Edytowane przez motomat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lusterka zamontowane, moduły zamontowane, sterowniki 0032 wgrane, parametryzacja wgrana, kodowanie i adaptacje VCDS zrobione. Po wielkich bólach i dziwnych historiach udało się wszystko. Lusterka składają się z pokrętła (bez laga, co było wcześniej) oraz zamykają się po przytrzymaniu zamykania z kluczyka. Podświetlenie itp itd działa.Ważną rolę odegrała również kalibracja szyb bo bez tego nie chodziło nic jak trzeba.

W trakcie potyczki okazało się również czego nie wiedziałem, że jak otrzymałem od Kolegi z forum parametryzacje do modułów to program musi mieć identyczną wersję. My ściągnęliśmy na nowo z serwera.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko otwierania po zapłonie, a nie po odryglowaniu drzwi.

Chciałem podziękować Kolegom rrobert, cliner, KamiX za porady i wskazówki.

Edytowane przez motomat
Rozwiązano problem. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie potrzebuję parametry do sterowników 593E i 592E do Octavii III. Posiadam sterowniki lecz chyba nie są z octavii, lusterka składają się na przemian. Poratuje ktoś sprawdzonymi parametrami do octavii III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team