Skocz do zawartości

rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

To w lusterkach nie ma czasami oddzielnego kodowania?Może to w drzwiach jest na innej lini zasilania sterowane?Po angielsku lampki w lusterkach to puddle light.Sprawdzę kodowanie w moim.

Lights at mirrors and doors.jpg

Edytowane przez cliner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wawu1991 napisał:

Nawet mnie nie strasz z tymi poliftowymi modulami, bo ja mam wlasnie lusterka z po lifta i moduly z przed lifta i chcialem je w nastepna sobote zamontowac z rrobert.

lusterka są takie sam. mam takie z po fl w przed fl i sterowniki z pode fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując :

składanie nie działa po stronie kierowcy, wykluczyłem lusterko na stole silnik działa - wygląda na padnięty sterownik.

lampki nie działają w obu.

Moduł pasażera wymaga parametryzacji bo składa lusterko jak trzeba otworzyć i na odwrót oraz działa inaczej regulacja wkładu.

tylko dlaczego nie działają lampki na żadnym sterowniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jerry napisał:

podsumowując :

składanie nie działa po stronie kierowcy, wykluczyłem lusterko na stole silnik działa - wygląda na padnięty sterownik.

lampki nie działają w obu.

Moduł pasażera wymaga parametryzacji bo składa lusterko jak trzeba otworzyć i na odwrót oraz działa inaczej regulacja wkładu.

tylko dlaczego nie działają lampki na żadnym sterowniku ?

A jakie masz oprogramowanie w sterowniku? Moze tutaj lezy problem ze jest zbyt niskie?

A sprawdziles na stole swiatelka ?

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie plus oświetlenia jest znaczy który kolor, nie chciałem zepsuć jeszcze bardziej. silnik składania to co innego.

nie mam dostępu do schematów.

I chyba znalazłem problem związany z składaniem lusterek okazało się, że moduł kierowcy ma końcówkę 393E. 

Czy w związku z tym mogą też nie działać światełka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerry napisał:

nie wiem gdzie plus oświetlenia jest znaczy który kolor, nie chciałem zepsuć jeszcze bardziej. silnik składania to co innego.

nie mam dostępu do schematów.

I chyba znalazłem problem związany z składaniem lusterek okazało się, że moduł kierowcy ma końcówkę 393E. 

Czy w związku z tym mogą też nie działać światełka ?

Tutaj jest schemat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam regulowane elektrycznie i podgrzewana lusterka zewnętrzne chciał bym założyć składane lusterka co muszę posiadać żeby mieć taki bajer?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, marcelinho93 napisał:

Witam posiadam regulowane elektrycznie i podgrzewana lusterka zewnętrzne chciał bym założyć składane lusterka co muszę posiadać żeby mieć taki bajer?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Sterowniki drzwi 5Q4959592E oraz 5Q4959593E

przelacznik lusterek 5E0959565C

Lusterka skladane elektrycznie minimum 9 pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie już zamontowane składane lusterka razem z fotochromem wewnętrznym i zewnętrznym i podświetleniem led.

Oczywiście nie obyło się bez małej porażki. Lusterko które kupiłem wsteczne fotochromatyczne nie ma sterowania bocznymi fotochromami:( jest 4 pinowe a musi być 6 pinowe. Robert przełożył ze swojej O3 lusterko 6 pin i zewnętrzne fotochromy ruszyły.

@rrobert Dziękuję Ci za robotę, polecam wszystkim którzy mają możliwość pojechania do niego. Wiedzę ma ogromną i umiejętności również.

Takie pytanie jeszcze bo nie jestem pewien tego lusterka bez ramkowego z Passata co będzie sterować fotochromami bocznymi, Czy to jest numer 3G085751AD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wawu1991 napisał:

Takie pytanie jeszcze bo nie jestem pewien tego lusterka bez ramkowego z Passata co będzie sterować fotochromami bocznymi, Czy to jest numer 3G085751AD?

Takie właśnie kupiłem, ale jeszcze nie podłączyłem zasilania. Ma 6 pin

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jeszcze bo nie jestem pewien tego lusterka bez ramkowego z Passata co będzie sterować fotochromami bocznymi, Czy to jest numer 3G085751AD?
Możesz jeszcze zakupić lusterko siedmio pinowe z sensorem i dołożyć FLA.. Wówczas będzie już full opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bandini napisał:

Takie pytanie jeszcze bo nie jestem pewien tego lusterka bez ramkowego z Passata co będzie sterować fotochromami bocznymi, Czy to jest numer 3G085751AD?
Możesz jeszcze zakupić lusterko siedmio pinowe z sensorem i dołożyć FLA.. Wówczas będzie już full opcja.

O nie, już nic nie dokładam. Zrobiłem sobie zestawienie ile pieniędzy wydałem żeby dołożyć sobie zabawki do auta i wyszło mi że wydałem 1708 zł. Koniec z zabawami. Jedyne co jeszcze zrobię to odblokowanie Android Auto w radiu. Ale to za jakiś czas.

czujnik deszczu 60 zł
montaż czujnika + żelek  80 zł
wygłuszenie maski 130 zł
siłowniki gazowe maski 80 zł
pokrywa silnika 55 zł
oświetlenie dywaników  65 zł
lampki ostrzegawcze drzwi 40 zł
lusterko wewnętrzne fotochrom 48 zł
2x lusterka zewnętrzne 278 zł
2x wkłady fotochrom lusterek zewnętrznych 370 zł
nowa lampka wewn 90 zł
kostka/wtyczka lusterka 19 zł
przełącznik lusterek składanych 69 zł
2x ramka przełącznika 26 zł
2x sterowniki drzwi HIGH 59 zł
2x lampki LED tablicy rej  50 zł
kabelki piny taśmy itd 20 zł
przełącznik świateł auto 45 zł
żarówki LED bagażnik 26 zł
żarówki LED wnętrze 14 zł
pokrywa akumulatora 32 zł
podświetlenie klamek  52 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, już nic nie dokładam. Zrobiłem sobie zestawienie ile pieniędzy wydałem żeby dołożyć sobie zabawki do auta i wyszło mi że wydałem 1708 zł. Koniec z zabawami. Jedyne co jeszcze zrobię to odblokowanie Android Auto w radiu. Ale to za jakiś czas.
czujnik deszczu 60 zł
montaż czujnika + żelek  80 zł
wygłuszenie maski 130 zł
siłowniki gazowe maski 80 zł
pokrywa silnika 55 zł
oświetlenie dywaników  65 zł
lampki ostrzegawcze drzwi 40 zł
lusterko wewnętrzne fotochrom 48 zł
2x lusterka zewnętrzne 278 zł
2x wkłady fotochrom lusterek zewnętrznych 370 zł
nowa lampka wewn 90 zł
kostka/wtyczka lusterka 19 zł
przełącznik lusterek składanych 69 zł
2x ramka przełącznika 26 zł
2x sterowniki drzwi HIGH 59 zł
2x lampki LED tablicy rej  50 zł
kabelki piny taśmy itd 20 zł
przełącznik świateł auto 45 zł
żarówki LED bagażnik 26 zł
żarówki LED wnętrze 14 zł
pokrywa akumulatora 32 zł
podświetlenie klamek  52 zł
No niestety, ale nic nie jest za darmo. Zabawa w retrofit potrafi kosztować, ale później też bardzo cieszy. Pożyjemy zobaczymy .
Za jakieś czas zapomnisz o wydatkach, a autko zacznie nudzić i człowiek chciał by coś nowego znów zaczęło cieszyć. Tak to działa. Tak czy siak polecam FLA i jak już zaczniesz myśleć masz pomysł gotowy. Naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cliner napisał:

Ile masz pinów w podpięciu lusterka wewnętrznego?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 

Pytasz o kostkę idącą do lusterka? Nie mam pojęcia bo Robert robił ale pewnie 6 bo są boczne fotochromy i na jego lusterku wstecznym działały.

6 minut temu, Bandini napisał:

No niestety, ale nic nie jest za darmo. Zabawa w retrofit potrafi kosztować, ale później też bardzo cieszy. Pożyjemy zobaczymy emoji6.png.
Za jakieś czas zapomnisz o wydatkach, a autko zacznie nudzić i człowiek chciał by coś nowego znów zaczęło cieszyć. Tak to działa. Tak czy siak polecam FLA i jak już zaczniesz myśleć masz pomysł gotowy. Naprawdę polecam.

Musiał bym zmienić gateway na high + lusterko wiec to odpada za duży koszt. Automatyczna zmiana świateł nie jest mi raczej potrzebna, za mało tras robię aby to miało sens.

Potem by mnie ksenony korciły żeby dołożyć i znowu bym jechał do Roberta 😄

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym zmienić gateway na high + lusterko wiec to odpada za duży koszt. Automatyczna zmiana świateł nie jest mi raczej potrzebna, za mało tras robię aby to miało sens.
Potem by mnie ksenony korciły żeby dołożyć i znowu bym jechał do Roberta
Chłopak też potrzebuje na chleb więc każdy będzie zadowolony
Wymiana Gateway to max 200 zł, a później już masz otwartą drogę do wielu, wielu nowych modów.
P. S. Jak byś potrzebował gatka w wersji high to ma na zbyciu za grosze. Leży i się kurzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bandini napisał:

Chłopak też potrzebuje na chleb więc każdy będzie zadowolony emoji3.png
Wymiana Gateway to max 200 zł, a później już masz otwartą drogę do wielu, wielu nowych modów.
P. S. Jak byś potrzebował gatka w wersji high to ma na zbyciu za grosze. Leży i się kurzy.

Ale korcisz. Jak diabeł 😜 Ale nie, dziękuję. Mam to co chciałem i więcej już nie będę dokładał. Przynajmniej teraz... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bandini napisał:

Chłopak też potrzebuje na chleb więc każdy będzie zadowolony emoji3.png
Wymiana Gateway to max 200 zł, a później już masz otwartą drogę do wielu, wielu nowych modów.
P. S. Jak byś potrzebował gatka w wersji high to ma na zbyciu za grosze. Leży i się kurzy.

Witam, to ile ten gate no i jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cliner napisał:

Ile masz pinów w podpięciu lusterka wewnętrznego?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 

W kostce idącej do lusterka jest 6 kabelków wczoraj sprawdziłem.

I potwierdzam że lusterko 3G085751AD steruje bocznymi fotochromami. Zamontowałem u siebie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zmieniłem sterowniki na ...593E i ...592E (z Octavii)

Jednak nie mogę się z nimi połączyć.

Wiecie co może być przyczyną?

Dodam, że regulacja lusterek działa poprawnie, a szyby działają góra/dół, ale nie automatycznie.

Na starych sterownikach również nie działają automatyczne szyby (nie da się ich otworzyć ani zamknąć z pilota)

IMG_20210130_115201993.jpg

IMG_20210130_115158158.jpg

IMG_20210130_114312214.jpg

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwne, oba sterowniki nie lacza sie?

Moze odpal auto, zgas. Wyjmij kluczyk ze stacyjki, zamknij auto, otworz auto, wlacz zaplon i od nowa laczenie vcds autoscan pelny i wtedy sprawdz. Moze komputer potrzebuje jakiegis restartu czy cos.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem znowu sterowniki high najpierw prawy, potem lewy (podczas zakładania lewego sterownika prawe lusterko samo się złożyło i rozłożyło), samochód zamknąłem i otworzyłem kilka razy.

Udało się połączyć ze sterownikiem prawych drzwi - wkleiłem kodowanie ze starego, dodatkowo składane lusterka, tryb komfortowy składanych lusterek i podświetlenie w lusterku.

Szyby przednie dalej nie działają w automacie. 

Centralny nie otwiera/zamyka drzwi kierowcy oraz szyb.

Lusterka z przełącznika się składają.

Brak połączenia ze sterownikiem drzwi kierowcy.

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team