Skocz do zawartości

rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KamiX napisał:

Założyłem znowu sterowniki high najpierw prawy, potem lewy (podczas zakładania lewego sterownika prawe lusterko samo się złożyło i rozłożyło), samochód zamknąłem i otworzyłem kilka razy.

Udało się połączyć ze sterownikiem prawych drzwi - wkleiłem kodowanie ze starego, dodatkowo składane lusterka, tryb komfortowy składanych lusterek i podświetlenie w lusterku.

Szyby przednie dalej nie działają w automacie. 

Centralny nie otwiera/zamyka drzwi kierowcy oraz szyb.

Lusterka z przełącznika się składają.

Brak połączenia ze sterownikiem drzwi kierowcy.

Mozliwe ze sterownik kierowcy walniety jest. Albo styki zasniedziale. Psiknij czyms co polepsza kontakt i mozna je szpilka troche porysowac/oczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wawu1991 napisał:

Mozliwe ze sterownik kierowcy walniety jest. Albo styki zasniedziale. Psiknij czyms co polepsza kontakt i mozna je szpilka troche porysowac/oczyscic.

Po godzinie stania samochodu w garażu, połączył się za pierwszym razem. Udało się go zakodować, jednak dalej:

- nie da się otworzyć/zamknąć szyb i lusterek z pilota,

- szyby przednie nie działają w automacie.

Czy wie ktoś jak zrobić kalibrację?

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KamiX napisał:

Po godzinie stania samochodu w garażu, połączył się za pierwszym razem. Udało się go zakodować, jednak dalej:

- nie da się otworzyć/zamknąć szyb i lusterek z pilota,

- szyby przednie nie działają w automacie.

Czy wie ktoś jak zrobić kalibrację?

Kalibracje robisz tak: opuszczasz szybe trzymasz ciagle jak jest na dole dalej trzymasz 2-3 sekundy puszczasz i ponownie naciskas opuszczanie i trzymasz 2-3 sekundy. W gore robisz to samo. I tak z kazda szyba.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wawu1991 napisał:

Kalibracje robisz tak: opuszczasz szybe trzymasz ciagle jak jest na dole dalej trzymasz 2-3 sekundy puszczasz i ponownie naciskas opuszczanie i trzymasz 2-3 sekundy. W gore robisz to samo. I tak z kazda szyba.

Dzięki, działa 🙂

Zostały tylko lusterka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wawu1991 dzięki za pomoc.

Po całym dniu udało się wszystko zrobić

Obydwa sterowniki działają, szyby skalibrowane, lusterka się składają.

Składanie lusterek z pilota:

09-Centr.zesp.elektr.:

1. Włączenie funkcji:

  "Ustawianie lusterek-Funk Spiegelanklappen" -> "Aktywne"

2. Działanie:

 "Ustawianie lusterek-Funk Spiegelanklappen Modus"

   -> "by convience operation via remote control key" - lusterka składają się po przytrzymaniu przycisku zamykania na pilocie

   -> "by look command via remote control key" - lusterka składają się przy każdym zamknięciu auta z pilota

3. Pokazanie opcji w "Car" -> "Ustawienia" -> "Lusterka i wycieraczki" (musi być, aby włączyć składanie lusterek z pilota, bo domyślnie jest wyłączone):

"Ustawianie lusterek-Menuesteuerung Funk Spiegel anklappen" -> "aktywne"

1.png

2.png

3.png

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamiX napisał:

@wawu1991 dzięki za pomoc.

Po całym dniu udało się wszystko zrobić

Obydwa sterowniki działają, szyby skalibrowane, lusterka się składają.

Składanie lusterek z pilota:

09-Centr.zesp.elektr.:

1. Włączenie funkcji:

  "Ustawianie lusterek-Funk Spiegelanklappen" -> "Aktywne"

2. Działanie:

 "Ustawianie lusterek-Funk Spiegelanklappen Modus"

   -> "by convience operation via remote control key" - lusterka składają się po przytrzymaniu przycisku zamykania na pilocie

   -> "by look command via remote control key" - lusterka składają się przy każdym zamknięciu auta z pilota

3. Pokazanie opcji w "Car" -> "Ustawienia" -> "Lusterka i wycieraczki" (musi być, aby włączyć składanie lusterek z pilota, bo domyślnie jest wyłączone):

"Ustawianie lusterek-Menuesteuerung Funk Spiegel anklappen" -> "aktywne"

1.png

2.png

3.png

Super opisane, petarda.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po montażu wszystkiego nie działa automatyczne podnoszenie szyby kierowcy z przycisku w drzwiach. Kalibracja zrobiona na panelu szyb kierowcy, szyba pasażera działa w górę i w dół automatycznie. Kierowcy tylko w dół leci automatem. Jak przytrzymam na pilocie przycisk otwierania to lecą wszystkie 4 w dół jak zamykania to wszystkie w górę idą.

Teraz nie jestem pewien czy kierowcy też powinna lecieć automatem w górę?

W VCDS tylko taki błąd jest i wraca ciągle po skasowaniu: 

Adres 42: Elektr.drzwi kier.       Plik etykiet: 5QX-959-X93-42.clb
Oznaczenie elementu: 5Q4 959 593 E    HW: 5Q4 959 593 B
  Komponent i/lub wersja: TSG FS        010 0032
           Kodowanie: 00150120D000040000001100
           Kod serwisu: WSC 00049 770 00196
              Zbiór danych ASAM: EV_DCUDriveSideEWMAXCONT 006001 (SK37)
                       ROD: EV_DCUDriveSideEWMAXCONT.rod
                      VCID: 479DEE1BFEADFD7727-8012

 65620 - Nieważny zestaw danych
          B2005 00 [009] - -
          [Nowa funkcja - rozszerzone informacje o kodach błędów (protokół UDS) - jest dostępna wyłącznie przy użyciu najnowszych interfejsów, oferowanych na VCDS.pl.]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 203
                    Przebieg: 49903 km
                    Data: 2021.01.23
                    Czas: 21:14:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cliner napisał:

Ja bym wgrał ponownie parametry, pokazuje że jest z tym problem.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 

Czyli podczas wgrywania przez Roberta coś poszło nie tak.

Chociaż nie nie wiem czy ten sterownik nie był z Octavii właśnie. Jeden był z Leona. Muszę sprawdzić który był z z jakiego auta.

Ten który wali błędem był z Leona właśnie. Czyli coś się nie wgrało prawidłowo.

Tylko czemu lusterka działają dobrze skoro parametry nie są dobrze wgrane? Rozkładają się po otwarciu auta, składają po zamknięciu. Z przycisku też wszystko się składa dobrze. Oświetlenie LED tez działa. Dziwna sprawa.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że piny od szyb są wadliwe,ścieżki lutowania...itd...ale to takie dywagacje.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk


Ja bym sprawdził bardziej przełącznik wielo funkcyjny opuszczania szyb w drzwiach kierowcy.
Raz tak miałem w Seacie, że ta druga mocniej wciskana funkcja w klawiszu padła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bandini napisał:

Ja bym sprawdził bardziej przełącznik wielo funkcyjny opuszczania szyb w drzwiach kierowcy.
Raz tak miałem w Seacie, że ta druga mocniej wciskana funkcja w klawiszu padła.

Nie pamiętam czy to działało przed zmianą sterowników w drzwiach. Więc nie mogę wykluczyć uszkodzenia przełącznika. Numer przełącznika to 5E0959857. Może jak się trafi jakiś ze smartem za 40 zł na allegro to kupię i sprawdzę. Na razie mnie to jakoś nie boli bardzo.

Padała w górę i w dół? Bo u mnie działa mocniejsze wciśniecie w dół i szyba leci automatem na dół.

Bardziej mnie ten błąd denerwuje bo mi wali na czerwono jak jestem podpięty VCDS'em.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Seacie padło tylko jak chciałeś by sama się szybko zamknęła. To bardzo denerwowało, bo musiałeś trzymać guzior od szyby zamiast zająć się już jazdą na 100 %. W dół leciała sama.

Tam błędu nie było bo to auto nie miało jeszcze sterowników w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wawu1991 napisał:

Czyli podczas wgrywania przez Roberta coś poszło nie tak.

Chociaż nie nie wiem czy ten sterownik nie był z Octavii właśnie. Jeden był z Leona. Muszę sprawdzić który był z z jakiego auta.

Ten który wali błędem był z Leona właśnie. Czyli coś się nie wgrało prawidłowo.

Tylko czemu lusterka działają dobrze skoro parametry nie są dobrze wgrane? Rozkładają się po otwarciu auta, składają po zamknięciu. Z przycisku też wszystko się składa dobrze. Oświetlenie LED tez działa. Dziwna sprawa.

Będę w Łodzi to zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rrobert napisał:

Będę w Łodzi to zobaczymy 

Spoko, numer masz moj wiec smialo dzwon jak bedziesz. 😀 Przyjade do Ciebie jak sie ulokujesz gdzies w Lodzi. Napisz na PW albo sms kiedy bedziesz dokladnie to nic sobie nie bede planowal na ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 

Mam pytanie. Właśnie zamontowałem lusterka i pojawił się problem.

Problem jaki się pojawił to taki , że lusterka z niewiadomych przyczyn działają odwrotnie tzn jedno sie składa a w tym czasie 2 rozklada i odwrotnie

Moje pytanie jest co zrobilem nie tak ??

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, modyzaba napisał:

I co teraz moge zrobic zeby to dzialalo poprawnie

Masz dwie drogi którymi możesz iść.

1. Szukasz i kupujesz sterowniki które wcześniej były zamontowane w Octavii. Ale musisz być pewien że były w Octavii. I je montujesz u siebie.

2. Szukasz osoby która posiada VAG CAN PRO ale nie chińczyka tylko legalnego i ta osoba wgrywa Ci parametryzacje od Octavii.

Nic innego nie masz do wyboru.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modyzaba napisał:

OK Dziekuje za informacje

Mam jeszcze jedno pytanie bo moge miec sterownik pasazera ale bez literki  E na koncu i wiem ze na bank z octavii III 2013 5Q4959592

Da rade czy niekoniecznie

Muszą być takie same.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie w swojej O3 mam lusterka tylko podgrzewane. 

Chcę zakupić lusterka 11 - PIN. Wkłady fotochromatyczne chcę podłąćzyć dopiero za jakiś czas. Teraz zależy mi na elektrycznym składaniu i podświetleniem od spodu. Pytanie o modułu drzwi.

Wie może ktoś, czym się różnią moduły 5Q4959592B od 5Q4959592E? Chodzi o oznaczenie z literą "B" oraz "E".

Znalazłem moduły, ale z oznaczeniem 5Q4959592B i chce się upewnić czy będzie działać wszystko mając lusterka 11-PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team