11 postów w tym temacie

Wspominana ostatnio w mediach metoda na monetę kradzieży aut doprowadziła mnie do rozmyślań na temat funkcjonowania fabrycznego alarmu. W O2 FL miałem niefabryczny chiński alarm który "pikał" gdy z pilota ryglowałem drzwi a któreś były nie domknięte. Przy fabrycznym O3 RS zauważyłem, że drzwi mogą być nie domknięte. Po ryglowaniu samochód nie zamyka się i jak się ktoś śpieszy i nie zwróci uwagi, że lampki podsufitki świecą się Octavia pozostaje otwarta. Ten mechanizm wykorzystują złodzieje, tak mi się wydaje czytając po necie o tej nowej metodzie.

0004Z1SHTFP94U0E-C116-F4.jpg

Czy da się doposażyć, dokodować powiadomienie niedomkniętych drzwi po zaryglowaniu do fabrycznego alarmu?

baner.gif

Reklamy dla niezalogowanych

to jest standardowa opcja. w ustawieniach zamykania zaznacz powiadomienie dźwiękowe załączenia alarmu.

alarm powiadomi cię za wszystkie drzwi są zamknięte i zaryglowane. nawet jeśli zamkniesz samochód z pilota i któreś drzwi będą niedomknięte to będzie brak sygnału potwierdzającego uzbrojenie

1 osoba lubi to

Mam włączony sygnał. Trzeba się wyczulić żeby "pikło" i potwierdziło zamknięcie.

baner.gif

u mnie dość głośno słychać pikniecie. testowałem sposób na monetę ale auto zawsze się zamykało,

moneta w klamkę i z pilota centralny, auto zamknięte

sprawdź u siebie może coś źle robię 

Byłem przy Skodzie, wsadziłem 5 zł a nawet stówkę i alarm się włącza a drzwi ryglują nawet jak klamka odstaje na 2-3 cm. Tylko uchylone, nie domknięte drzwi nie pozwalają uzbroić alarmu. Widać Octavię na tą metodę nie zwiną.

baner.gif

A u mnie nawet jak drzwi są nie domknięte to centralny rygluje wszystkie drzwi ,a w ustawieniach nie ma nic takiego jak powiadomienie dzwiękowe

@Namo Dopiero wczoraj się zarejestrowałem na tym forum i jeszcze nie bardzo umiem się tu poszukać hehe:D, tak więc na razie nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym garażem

1 minutę temu, adamm36 napisał:

nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym garażem

Prezentujemy tam swoje samochody. Zdjęcia np. środka dały by nam orientację czy masz org. alarm czy dokładany. Nie wiem czy też różne systemy multimedialne mają możliwości co do sterowania tym modułem.

baner.gif

Co sądzicie o fabrycznym alarm ie czy warto coś dołożyć np. Odcięcie zaplonu ? Lub blokadę skrzyni biegów

Szkoda robić "drut" w samochodzie. Autocasco, wiedzieć gdzie jest dowód rejestracyjny i oba kluczyki i niech sobie kradną.

baner.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.