Skocz do zawartości

1.8 TSI - błąd p0420


cdqba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Niedawno nabyłem Skodę Octavię z silnikiem 1.8 TSI, po przejechaniu ok 1tys km pojawiła się kontrolka check engine a wraz z nią błąd p0420 catalyst system efficiency below threshold.

Czy któryś z kolegów spotkał się z takim błędem w swoim aucie? Mój samochód pochodzi z marca 2016 roku i ma przejechane 137tys km, trochę dziwne żeby katalizator dokonał żywota po tak krótki czasie.

Poza wspomnianym błędem silnik chodzi prawidłowo, spalanie w normie, pełna moc jest dostępna.

Czy błąd spowodowany może być inną usterką? Pytam ponieważ pojazd objęty jest gwarancją Das Weltauto jednak awarię układu wydechowego wyłączone są spod ochrony.

Dodatkowo, czy ktoś mógłby mi polecić dobry nieautoryzowany serwis w Szczecinie, do którego mógłbym zwrócić się z taką usterką, ponieważ wątpię żeby ASO zaproponowało coś innego jak wymiana katalizatora za 6k ?

pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, najłatwiej będzie zrobić program np na 220 KM a jako gratis usunąć z ECU tą sondę i po problemie.

Przyznam szczerze, że ta opcja mi się podoba ?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, jednak nadal moje wątpliwości budzi żywotność wspomnianego katalizatora. Moje auto nie miało zmienionej mapy silnika, a błąd się pojawił mimo to po 3 latach eksploatacji i po przejechanych 137tys km.

Czy możliwe są inne przyczyny poza wypaleniem katalizatora, np:

1. problem z zapłonem, świecami i/lub przewodami

2. problem z wtryskiem? zbyt duża ilość paliwa?

Ja osobiście nie zauważyłem niepokojących objawów, silnik chodzi równo, z rury nie śmierdzi niedopaloną benzyną.

Jeżeli ktoś ma inne pomysły, spostrzeżenia, zachęcam do dyskusji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 8 miesięcy temu...
Podjął się ktoś wymiany katalizatora w 1.8 TSI CJSA, jakie koszty?
Nie musisz wymieniać katalizatora, mnie powiedział technik z serwisu VW że rozwiązaniem tego problemu jest emulator sondy lambda. Powiem szczerze że ja u siebie zamontowałem i od 3 miesięcy błąd nie powrócił...
Też mi każdy mówił że muszę wymienić katalizator...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team