Skocz do zawartości

poduszka skrzyni biegów


Tomasz Cebulak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kolego @qavtan, proszę link: https://procarmanuals.com/page/2/?s=octavia+ii

Spróbuj poszperać, może Ci się uda do swojej Octavii. Ja tam właśnie dostałem się do PDF'a podesłanego przez @Adrian. Proszę dla potomnych: https://procarmanuals.com/pdf-online-skoda-octavia-iii-2013-octavia-iii-2014-1-6-66-77-81-2-0-105-110-135-kw-tdi-cr

Dodaję również załącznik gdyby link wygasł.

Skoda-Octavia-III-2013-Octavia-III-2014-1.666-77-81-2.0105-110-135-kW-TDI-CR-engine-Workshop-Manual.pdf

Edytowane przez brus5 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam koledzy podłączę się pod temat poduszek skrzyni, u mnie chrobotanie i szuranie nie występuje, ale miałem problem z drganiami przy ruszaniu z miejsca, tak jakby sprzęgło coś szwankowało itd, występowało to tylko podczas mocniejszego ruszania, gdy manewrowałem na parkingu bez dodawania gazu, to było idealnie. Wczoraj po trasie, coś się zrobiło , że wystarczy na parkingu leciutko ruszać bez gazu i telepie silnikiem, wydaję się że to drgania przód tył.

Nie mam na razie dostępu do kanału, żeby zdiagnozować co tam się dzieje

Tam są dwie poduszki, łapa o której piszecie że trzeba demontować akumulator, i taka okrągła na środku tak? Tą okrągłą też ciężko zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybki research w temacie, na forum znalazłem schemat

poduszki silnika.png

 

Wygląda na to że zostawię tą 3 bo to najgorsza to wymiany i raczej mało kto ją wymienia i to jeszcze przy przebiegu 70 kkm, przyjrzę się dziś poduszce nr 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy odgłos szurania, terkotania czy jak zwał tak zwał pojawiający się przy jeździe po łuku w lewo (np. rondo) przypomina odgłos uszkodzonego łożyska i regulacja/wymiana poduszki SB pomaga pozbyć się tej dolegliwości? (Przy skręcie w prawo problem nie występuje).

Dziękuję/pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team