Skocz do zawartości

Octavia RS 220 kombi


kubudubu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
rozglądam się za Octavią III RS i moją uwagę zwrócił ten egzemplarz: 
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-rs-2-0-tsi-220km-salon-pl-i-wlasciciel-das-weltauto-ID6Btjwz.html?

Znalazłem nawet raport dekry do niego:  https://www.autoaukcja.vwleasing.pl/SiteHelpers/PDFRender.aspx?id=17238
Natomiast:
1) Powinienem na coś szczególnie zwracać uwagę kupując auto od dealera? Takie samochody z reguły są mocno sprawdzone i sam się zastanawiam na ile mogę ufać zapewnieniom sprzedawców, a na ile sam powinienem sprawdzać np. mechanikę auta? Dodam, że na auto udzielana jest roczna gwarancja (pakiet diamentowy) w das welt auto.
2) Auto (patrząc po raporcie) wygląda jakby miało wcześniej przetarty bok prawy, na pewno jest jeden element ze śladowymi ilościami szpachli oraz kilka z powtórnym lakierowaniem. Naprawy zostały wykonane w ASO. Skoda miała też wymieniony przedni zderzak. Martwić się, czy nie?
3) Jaki jest teraz realny koszt zakupu Octavii RS w takiej wersji, bo mimo udokumentowanego niskiego przebiegu, wydaje mi się to dość droga oferta?

Doradźcie, pomóżcie, wesprzyjcie i powiedzcie na co zwrócić uwagę, i co sądzicie o takiej ofercie? A może ktoś zna ten egzemplarz?
Dzięki, pozdrawiam! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubudubu napisał:

Takie samochody z reguły są mocno sprawdzone

Nie prawda, skupują jak leci bo klient bierze nowe auto.

8 minut temu, kubudubu napisał:

Martwić się, czy nie?

Nie, tylko obserwuj czy nie zaczyna coś rdzewieć, jak w pierwszy rok nie chwyci ruda to powinno być ok.

10 minut temu, kubudubu napisał:

wymieniony przedni zderzak

Też bym w swojej wymienił po 5 latach, oklepany jest masakrycznie.

11 minut temu, kubudubu napisał:

koszt zakupu Octavii RS w takiej wersji, bo mimo udokumentowanego niskiego przebiegu, wydaje mi się to dość droga oferta?

Przebieg to nie wszystko. Jakby mi ktoś dawał 89k za moją to bym był zadowolony a mam lepsze wyposażenie i DSG z tego rocznika.

Chociaż panorama robi robotę i hak ... ale to seria. Taka cena nie powinna być przy naprawianym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie prawda, skupują jak leci bo klient bierze nowe auto.

Prawda, natomiast fakt przyznania najwyższej możliwej gwarancji jest tutaj jakimś argumentem (tak myślę).

Cytat

Taka cena nie powinna być przy naprawianym aucie.

A jaka wg. Ciebie jest adekwatna do wyposażenia / rocznika? Domyślam się, że salon też swoje musi zarobić, ale widziałem na portalach ceny ok 10k niższe. Tutaj dochodzi jeszcze kwestia potencjalnej kolizji. Zastanawiam się czy w ogóle targować to auto, czy jednak odpuścić...
89k piechotą nie chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubudubu napisał:

89k piechotą nie chodzi

Za tyle forsy to byś mógł patrzeć za nówką w salonie + jakieś ratki na rok lub dwa.

1.8 TSI DSG 4x4 a nie jakiegoś wypuczonego RSa

Skąd wiesz, że za 5 lat próg nie zrobi się rudy w tym ulepie. Jak potem sprzedasz teoretycznie bite auto z niskim przebiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Skąd wiesz, że za 5 lat próg nie zrobi się rudy w tym ulepie

No tego właśnie nie wiem... Natomiast z tym "ulepem" to bym chyba nie przesadzał. W zasadzie jeden element można tak określić tylko ?
 

Cytat

1.8 TSI DSG 4x4 a nie jakiegoś wypuczonego RSa

W moim przypadku o ile 1.8 TSI jest ok, 4x4 też, o tyle ja nie wyobrażam sobie auta z automatem, i dla mnie tylko manual wchodzi w grę. Poza tym - nówka w salonie, to dłuższe oczekiwanie na auto, dużo wyższy koszt (w bogatszej wersji) niż 89k i ogromny spadek wartości. Stąd szukam czegoś od 2015 wzwyż, najchętniej poleasingowe z ASO, gdzie podatek "od nowości" już jest częściowo zamortyzowany ?

Edytowane przez kubudubu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zawsze wydawało mi się, że druga warstwa lakieru nie jest w sumie problemem, bo to w nowych autach się nawet zdarza. Jak szpachla wchodzi w grę to temat robi się ciekawszy. Stąd tak na to zwracam uwagę, że tutaj jeden element szpachlę niestety ma.
Postaram się dowiedzieć jeszcze (bo naprawy wszystkie w ASO) co konkretnie zostało wymienione i jak te naprawy wyglądały, bo w historii serwisowej powinno być to zapisane. Powinno rzucić to też jakieś światło na rozmiar stłuczki/przecierki/wypadku.

Edytowane przez kubudubu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem ponad pół roku temu z Aso poleasingową RS a przebiegiem 154k rocznik 2014 manual. 

Cena była sporo niższa, wyposażenie podobne (różnice to: brak szklanego dachu, szyba grzana, bezkluczykowy dostep), z dodatkowych rzeczy to: inne audi- Canton, radar z przodu, gniazdko 230V z tyłu). Auto bez żadnego elementu malowanego. Serwis ASO do końca. 

Przebieg był realny patrząc na stan dwumasy/sprzęgła podczas wymiany. 

@Namo 

myślę że mniej nawet... 

Szczerze mówiąc szukałbym dalej. Za taką cenę można coś lepszego wyrwać. 

Dodatkowo coś dziwna sprawa z oponami, dlaczego 1 opona ma 7mm pozostałe około 5mm?? Coś tu nie gra. 

Edytowane przez mib (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cena była sporo niższa. Auto bez żadnego elementu malowanego. Serwis ASO. 

No właśnie w tym sęk... byłbym w stanie zrozumieć tę cenę, gdyby nie było żadnej naprawy blacharskiej. W takiej sytuacji, albo trzeba mocno zbić cenę albo odpuścić, bo mimo wszystko - nieopłacalne w dłuższej perspektywie. A mnie tylko taka interesuje ?
@mib a mógłbyś się (nawet na priv, jesli nie publicznie) podzielić ceną i wyposazeniem?

Cytat

Dodatkowo coś dziwna sprawa z oponami, dlaczego 1 opona ma 7mm pozostałe około 5mm??

O, na to nie zwróciłem uwagi. W sumie ciekawe. Nie dziwne, że tył mniej zjechany, ale taki rozjazd między prawą a lewą faktycznie nie jest chyba zjawiskiem normalnym? O czym to może świadczyć? Geometria coś nie halo?

Edytowane przez kubudubu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosztukowany prawy tył po kolizji?

Dodatkowe informacje są takie, że za wyjątkiem malowania prawych drzwi przednich i tylnych, zderzaka tylnego i tej nieszczęsnej szpachli na prawym, tylnym nadkolu, dodatkowo zderzak z przodu był wymieniany, czujniki, mocowania, halogeny itp. Co prawda nie było tam żadnych poważniejszych elementów, chłodnic itp., ale jakiś incydent blacharski był.
Ja wiem, że ASO przy stłuczce wymienia dużo elementów, nawet jak na zdrowy rozsądek taka wymiana nie jest konieczna, ale w takiej sytuacji to chyba naprawdę gra nie warta świeczki. Dwie naprawy blacharskie (przód i tył), nawet jeśli niewielkie, to mocno obniżają wartość tego auta przy ew. odsprzedaży po 5-6 latach. 
A szkoda, bo auto jeździ fajnie, przebieg jest nieduży, mechanicznie wszystko wydaje się cacy, wyposażenie niezłe... Albo mocna negocjacja ceny z racji na powyższe, albo w ogóle odpuścić temat trzeba, z racji powyższych...
 

Kolejne moje przemyślenie - a co jeśli to jakiś fatalny pech i te stłuczki faktycznie były niewielkie i doszukuję się dziury w całym? ? Są udokumentowane w ASO, zrobione w ASO. Szpachla dziś to nie szpachla na starych golfach, co się rozchodzi na lewo i prawo. Z tym przebiegiem znaleźć auto z gwarancją to jednak rzadkość mimo wyższej ceny. No mętlik panowie... mętlik w głowie.

Edytowane przez kubudubu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem kupić octavię , też niby aso itp, ale szpachla była, żadnych zdjęć nie mieli bo auto było poleasingowe i nie było naprawiane w sieci dealerskiej... temat odpuściłem, właśnie ze względu na późniejszą sprzedaż.

może zobacz taką:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-rs-2-0-tsi-220-km-6-g-ID6zIhM9.html#65ec95b676

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do dealera w sprawie tej RSki, którą podesłałeś. Czekam na ofertę i dokładny opis. Co prawda wyposażenie gorsze, przebieg dużo wyższy, ale cena też niższa. 
Zainteresowałem się jeszcze tą: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-2-0tsi-230km-vrs-bixenon-navi-podg-przednia-szyba-fv23-plichta-ID6BAKgn.html? ale nie mogę na ten moment wybrać się na jazdę próbną, bo to kawał ode mnie. Też miała przygodę (z tyłu), ale o niedużej wartości, i też sam zderzak był wymieniany o ile dobrze pamiętam. Dopiero będę przeglądał dokumenty od dealera w weekend. Szkoda tylko, że to nie kombi ;/
No nic... wybiorę się jeszcze w sprawie tej niebieskiej z wątku na dokładne oględziny, bo może nie taki diabeł straszny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebieską w kombi. Sprawdziłem dokładnie te naprawy blacharskie, z miernikiem przeleciałem też całe auto sam, sprawdziłem ceny napraw w ASO i zobaczyłem co zostało wymienione. Wypadków nie było, wszystko wskazuje na nieduże stłuczki. Przebieg jest potwierdzony, auto zachowuje się zacnie na drodze, sprawdziłem je też w innym serwisie. Ponadto wykonałem jazdę próbną, trochę się potargowałem i wygląda na to, że wkrótce zostanę jej właścicielem. Zostało trochę papierów do ogarnięcia, ale mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się całość sprawnie zamknąć. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team