Skocz do zawartości

Szarpanie przy przyspieszaniu TYLKO na zimnym silniku


msemafor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie te same objawy. Auto szarpie do uzyskania temperatury ok 70 stopni na szczególnie 4 I 5 biegu gd jade 50 60 km/h i obroty troche ponizej 2000. Wyprowadzam skode z garazu silnik pracuje ze 2 min i jazda 2 kilometry zapne 6 bieg i hamowanie silnikiem  na 6 potem chwilę na 5 I włączam 4 bo ograniczenie do 50.  Auto ma 80 tyś przebiegu przy 60 byle zmienione świece w serwisie. Brak jakichkolwiek błędów.  Silnik gdyby nie to pracuje rewelacyjnie. Może coś z egr bo gdyby to był diesel to by było bonkowo to. Ktoś uporal sie z tym szarpaniem?    Sprzedawalem diesle   by mniec spokój w benzynie A ty proszę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mi jeszcze nie i aktualnie rozważam wymianę cewek zapłonowych bo świece wymieniłem przy przebiegu 70 tys. km i nie pomogło, a obecnie mam 92 tys. km.

Czy zużyte/osłabione cewki na zimnym, wilgotnym lub mroźnym powietrzu mogą powodować takie lekkie szarpania na zimnym silniku w zakresie ok. 2000 obr/min? Po uzyskaniu jakiejś temperatury objawy zanikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz na ciepłym silniku nic takiego raczej nie występuje. U mnie przebieg 93 tys. Świece były wymieniane przy 60 tys. Mam gwarancję na auto (aktualnie czekam na manetkę od tempomatu) to powiem w ASO o tych objawach i zobaczymy co zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czelentano napisał:

Dokładnie tak jak piszesz na ciepłym silniku nic takiego raczej nie występuje. U mnie przebieg 93 tys. Świece były wymieniane przy 60 tys. Mam gwarancję na auto (aktualnie czekam na manetkę od tempomatu) to powiem w ASO o tych objawach i zobaczymy co zrobią.

Daj znać, jak coś ustalisz. Możesz też ich spytać o cewki, o których piszę powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jeden objaw być może związany z moim (naszym) głównym problemem - szarpaniem na zimnym silniku. Im bliżej rezerwy paliwa tym bardziej kultura pracy silnika się poprawia. Od zatankowania do pełna do mniej więcej 1/3 - 1/4 zbiornika szarpania jest więcej i jakby trochę mocniejsze.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Może to wpływać np. na ciśnienie podawanego paliwa, czas wtrysku itp?

19 godzin temu, msemafor napisał:

Mi jeszcze nie i aktualnie rozważam wymianę cewek zapłonowych bo świece wymieniłem przy przebiegu 70 tys. km i nie pomogło, a obecnie mam 92 tys. km.

Czy zużyte/osłabione cewki na zimnym, wilgotnym lub mroźnym powietrzu mogą powodować takie lekkie szarpania na zimnym silniku w zakresie ok. 2000 obr/min? Po uzyskaniu jakiejś temperatury objawy zanikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów.

Pozwolę podpiąć się do tematu, pomimo posiadania Superb`a, ale irytują mnie dokładnie te same problemy co u Was, czyli dziwne "wahania mocy" do momentu rozgrzania silnika.

Jadę rano do pracy, włączam tempomat i mam wrażenie, jakby gaz się dodawał i odpuszczał, ale obroty silnika nawet nie drgną.

Mogę od siebie dodać, że to nic z dwu masą, bo ostatnio miałem wymienioną z całym kompletem sprzęgła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie również poszarpuje, praktycznie niezauważalne i delikatne że aż myślałem że TTTM aż trafiłem na ten wątek.

Akurat tydzień temu byłem na przeglądzie w skodzie po 4 latach przy przebiegu 48 tys. Wymienili świece i nadal poszarpuje

ale nie jestem pewien teraz czy przed wymianą świec też poszarpywało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2022 at 07:42, msemafor napisał:

@Czelentano dowiedziałeś się coś z ASO odnośnie szarpania na zimnym silniku, o którym piszemy w tym wątku?

Tak, wymiana świec nie pomogła. Zamiana miejscami cewek też nie. Także w czwartek będzie wymieniany wtryskiwacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już po wymianie wtrysku. Silnik dużo lepiej pracuje ale moim zdaniem jeszcze nie idealnie. Nic więcej nie było wymieniane. Trochę nagaru się zrobiło ponieważ wtrysk lał. Pojadę do "swojego" mechanika zapytam co on o tym sądzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 8.02.2022 at 11:19, Roberto795 napisał:

Te wymiany nie mają sensu.

Objaw znany.

Przyzwyczajcie sie, tttm lub robcie soft- czasem pomaga.

Jak cos to zapraszam

Moze kolega ma rację. Zauważyłem że jak zacznie szarpać i mruga check to szarpania nie ma. Może wtedy silnik wchodzi właśnie w tryb awaryjny i pracuje na innych ustawieniach. Wgranie innego softu mogło by pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team