Skocz do zawartości

Wpadający pedał sprzęgła O3 2014 2.0 TDI 150km


Pipens

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest problem! Octavia 3 2014r. Od 2 dwóch dni czuje zmianę w pracy sprzęgła, działa jakby dwuetapowo.. po odbiciu do polowy i od połowy szybciej do góry.. czy ktos spotkał się z działaniem sprzegla? Jako ze pompa hydrauliczna polaczona z hamulcami to do hamulcow nie ma sie co doczepic. W listopadzie zmieniane klocki i tarcze. Na zimnym silniku sprzeglo dziala gorzej czasami musze pomagac wydobywac sprzeglo z podlogi noga, na cieplym troszke lepiej.. umowiony do zaufanego mechaniora na przyszly tydzien i musze jakos wytrzymac z ta przypadloscia, kazda pomoc bezcennna.. poniżej będe zapisywał w editach sugestie na przyszłość

Edit 1. - @Adam Grzegorz zasugerował na FB pompkę sprzęgła pod pedałem

Edit 2. - Przy wymianie płynu DOT4 i odpowietrzeniu hamulców powinno się też wymienić w pompce sprzęgła

Edytowane przez Pipens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pipens napisał:

Niestety nie mam etki a poza tym nie wiem jak szukać. Czy ktoś mógłby mi podać oznaczenie pompy sprzegła pod pedałem?

Masz wyciek że potrzebujesz pompę?? Odpowietrzyles wysprzeglik? Jeśli nie to odpowietrz! Na 99%jest zapowietrzony. Katalog on line https://ifinterface.com/page/page3.php po lewej stronie wybieramy car prog 2  i wybieramy swoje auto i szukamy. Katalog ten nie daje 100%pewności co do czegag które no pokazuje a części które są w aucie. Jak chcesz prześli mi na pw numer VIN spróbuje coś ogarnąć.

Edytowane przez Gluszek20 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy odpowietrzaniu pilnowales wysokiego stanu płynu hamulcowego.  jeżeli nie to sprzęgło zapowietrzyło się na nowo bo zasilanie sprzegła jest u góry zbiorniczka z płynem.. Układ sprzęgło hamulec działa tak że kiedy jest wyciek w układzie hamulcowym to najpierw siada sprzegło dając znać że coś dzieje się z układem spr. - ham. Brak jakich kolwiek wycieków płynu? Łączenie skrzyni silnik suche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wymieniona i sprzęgło chodzi miód malina!

Koszt pompki OEM: około 550zł ( dokładnie info z numerami wkleje w dniu jutrzejszym )

Czas wymiany pompki: 10 godzin (2,5 mechanika)

Pompka wykonana jest w całości z plastiku, nawet tłok popychający jest też z plastiku. Wejście popychacza było przetarte, plastik wokoło tłoka przetarty, tłok chodził swobodnie góra-dół. Przy manualnym wpychaniu i wyciąganiu tłoka zaobserwowałem dziwne jego działanie z takim jakby ślizganiem. Z pompki wylał się płyn, nie konsystencji dot4 a raczej czarnego szlamowego płynu w rodzaju smoły.

Dojście do pompki pod pedałem sprzęgła prawie niemożliwe - trzeba było odkręcać na chybił trafił śruby ale poszło.

Co ciekawe, w całości pedał sprzęgła + pompka w obudowie zabija gabarytami. Jest wielkości dobrego pudełka np. po mikserze. Dodatkowo pod pedałem sprzęgła jest zgrzany dziwny metal idący do drążka zmiany biegów, według mnie nie posiada żadnego zastosowania - aby trudniej było wymienić i jechać z tym do ASO.

Przy okazji wymieniono olej, filtry w całości płyn hamulce/sprzegło.

Koszt części 1000zł

Robocizna 500zł (zaprzyjaźniony warsztat dla którego świadcze usługi programowania kluczy, dla normalnego użytkownika ~1000zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ahoj Marynarze...

Po przejechaniu 6k km od wymiany pompki sprzegła temat powrócił i mam wielki problem co następne.. przewody? wysprzęglik? sprzęgło?

Tak sie jeszcze zastanawiam czy problem może leżeć w przekodowaniu HHC po długim kodowaniu.. zmiana wartości z 20/40 na 63 bez dodatkowych opcji.. hmm..

Edytowane przez Pipens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mechanikiem ale moooże spojrz czy sam pedał sprzęgła nie ma jakiejś usterki np. czy sprężyna zwrotna (5Q0721403D) sie nie posypała.

Ja akurat jestem po wymianie pompy i walczę z hałasem pedału sprzęgła (w pon oddaje na złożenie całości na nowych elementach) bo od stukania i zacinania się przy wolnym puszczaniu mam już siwe włosy.  Podobno aso zaleca wymianę pedału sprzęgła nowy, gdy jest konieczność jego rozebrania. Taka jednorazówka. A robił to dgw więc raczej fuszerki nie odwalił.

Edytowane przez blaise (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadszedł sądny dzień..

Przy światłach koło Makro w Sosnowcu, w czwartek zassało pedał sprzęgła i nie chcialo oddać. Oczywiście biegu już nie wbiłem, płyn wywaliło przez korek i jedynie assisstance pomógł..

Pedał sprzęgła wygląda spoko i nie zauważyłem żadnych usterek.

W poniedziałek będzie wymieniane nowe sprzęgło z dwumasą niestety.. wstepnie okolo 2500zł w plecy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent w 95% wyleczony. Po rozebraniu sprzegla , wycieki na łożysku oporowym.. z info mechaników którzy wykonywali naprawę i których juz znam z naprawy mojej bylej hondy accord 5% zostawiam na dzisiejszy test. 

Samochód stal na warsztacie dodatkowy caly dzień - jazda testowa co godzinę na moja prośbę.

Koszt wymiany kompletnego sprzegla bez dwumasy (sprawna bez luzów) - 1700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, jak odpowietrzyć wysprzęglik który znajduje się koło aku ? 

1. Odkręcić zbiornik płynu 

2. Wyssać go strzykawka 

3 Do strzykawki nalać nowego płynu 

4 Podłączyć strzykawkę do wysprzęglika koło aku z płynem

5 Poluzować srubkę na wysprzęgliku i wcisnąć płyn i ją zakręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team