Skocz do zawartości

Teleskopy maski


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

wszyscy mają teleskopy mam i ja...
też zamówiłem gotowca z allegro wczoraj, dzisiaj odebrałem z paczkomatu i zamontowałem.
Spodziewałem się większego wow, dupy nie urywają, nie ciągnie od samego dołu tylko trzeba i tak ręcznie ją podnosić - chyba, że coś zjebałem i Wam ciągnie od samego dołu?
W audi wystarczyło, że odblokowałem maskę i podniosłem 3-4cm i już ją ciągnęły teleskopy do góry, tutaj łapią dopiero po osiągnięnięciu może 60-70% całego zakresu ruchu :/

no i było już wałkowane, ale powtórzę: zanim zapniecie już teleskopy na sworznie to złóżcie pręt podtrzymujący bo się można zdziwić, że nie da się maski zamknąć :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 at 20:18, MaRk napisał:

Bardzo profesjonalny opis. Jeżeli ktoś chce kupić cały potrzebny zestaw to jest dostępny na: http://allegro.pl/silowniki-gazowe-maski-silnika-skoda-octavia-iii-i6687117026.html

Zamawiam i działam jak zrobi się trochę cieplej.

Kupiłem powyższy zestaw ...
ostatni sworzeń m6 niestety ukręciłem dokręcając kluczem płaskim dosłownie dwoma palcami... straciłem jakieś 10 min na wykręcenie złamanego gwintu ;p chyba jakaś wadliwa sztuka się trafiła. materiał z którego wykonano sworznie pozostawia wiele do życzenia ;) 

Wstawiłem siłowniki grubym do góry. Generalnie jest lepiej jak "kijek" ale idealnie siłowniki też nie pracują ponieważ czasami do końca nie unoszą maski (ale przynajmniej można wygodniej dolać płyn do spryskiwaczy) 

Zobaczymy po kilkudziesięciu podniesieniach maski. Za 70 złociszy polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut i po robocieB-|

Mimo, że maska zaczyna ciągnąć w górę mniej więcej od połowy zakresu wysokości to całość mimo niskiej temperatury sprawia dobre wrażenie, tempo podnoszenia i siła jest ok. Zakładam, że przy wyższej temperaturze siła ciągu będzie jeszcze lepsza:-)

IMG_2656.JPG

IMG_2657.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ooioo dzięki, dodałem po jednej podkładce i teraz faktycznie odstęp między głowicą teleskopu a maską jest bezpieczniejszy:-)

dla ciekawskich: kijek ze śrubami waży 454 g, dwa teleskopy z trzpieniami i podkładkami 558 g, czyli modem dowalamy 104 g nadwagi;-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamiany stron siłowników to 

1. Nie ma znaczenia jak sie je założy i tak nie ciągną od dołu - poziom ciągnięcia jest taki sam

2. Jak juz złapie to grubym do góry ciągnie tak w sam raz, jak zamieniłem grubym do dołu to chciało maskę z zawiasów wyrwać przy maxymalnym otwarciu, wiec końcówka jest za silna dlatego dałem z powrotem grubym do góry. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scheitan

https://mojaskodaoctavia.blogspot.nl/2017/02/montaz-siownika-maski-tutorial.html?m=1. Macherstudio takie po 70zl sprzedaje zerknij na shoppon.pl czy jakos tak labo na OCP - kupie/sprzedam na fb tam sie oglaszal.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzień dobry wszystkim na forum. Niedawno odkryłem tę kopalnię informacji :-)

@Namo  Dzięki za podpowiedź z tymi siłownikami. Zamówiłem (na allegro w komplecie, z przesyłką - 83 zł) i zamontowałem.

Nie wiem, czy nie powinny być ciut mocniejsze, żeby maska szybciej zaczęła się otwierać sama, ale działa i nie trzeba nic przytrzymywać.

Dzięki.

A dla zainteresowanych, tak wyglądał szybki montaż, choć nie obyło się bez wpadki :-)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mi raźniej :-)

A kto jeszcze montował? Bo tak jak napisałem, moim zdaniem tych 300N (jak w zestawie z pierwszego postu) to odrobinkę mało. Lepiej może byłoby z troszkę mocniejszymi. Może lepiej maska poszłaby w górę i mniej trzaskała przy zamykaniu. Ma ktoś mocniejsze siłowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team