Skocz do zawartości

Teleskopy maski


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 22.01.2016 at 09:17, Namo napisał:

@maro w swojej Octavia założył siłowniki za łączny koszt 75 zł zamiast 39.99 €.

Potrzebne będą dwa teleskopy. Jakby oferta wygasła to tu jest podgląd parametrów.

siownikklapybaganika.png

Potrzebne są też sworznie kulkowe, 2 sztuki 25024 i 2 sztuki 25164. Daje to taki efekt.

Cześć a posiadasz moze jakis numer sprężyn do siłowników klapy bagaznika do SO3 kombi.Dokladnie chodzi o automatyczne otwieranie z kluczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, -skaler- napisał:

Dzieki. Widzialem ten zestaw. Myslalem ze moze ma ktos namiar na same sprężyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Grzebiennik W ofercie mają też same sprężyny. Zmierz sobie tylko ile miejsca jest między teleskopem a plastikowym uchwytem przy złożonej klapie. I będziesz wiedział jaką długość kupić tych niebieskich sprężyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojtek2626 napisał:

widać otwarta maske i tam sa siłowniki maski

Pewnie dołożyli żeby nie robić przypału przed kamerami bo patyk też jest. Tak samo na targi ściągają sprężyny taśmami transportowymi żeby nie było japy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat 

Zamówiłem siłowniki z Krosna.

Problem jest taki że górne sworznie są za krótkie żeby je zamontować z podkładkami, jak tak zrobię to ledwo trzyma i już mi raz jeden wypadł...

Drugie pytanie . Czy możliwe jest że po odkreceniu śrub maska się lekko przesunela? mam inne szpary z lewej i prawej , wcześniej nie zwracałem na to uwagi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam maska jest na 4 srubach i nawet kiedy odkręcisz 1 to nie powinna się przesunać. Pytanie jak montowałeś, a co do silowników jeśli zamawialeś dobre i zamowienie doszło zgodne  i robileś wszystko wedle instrukcji czy filmików z YT to nie ma szans, aby coś było nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 at 10:09, Mefju napisał:

Odkopię trochę temat 

Zamówiłem siłowniki z Krosna.

Problem jest taki że górne sworznie są za krótkie żeby je zamontować z podkładkami, jak tak zrobię to ledwo trzyma i już mi raz jeden wypadł...

Drugie pytanie . Czy możliwe jest że po odkreceniu śrub maska się lekko przesunela? mam inne szpary z lewej i prawej , wcześniej nie zwracałem na to uwagi . 

zobacz na YT jakie to śruby trzeba odkręcić po za tym z tego co pamiętam jak ja to robiłem to nie ma możliwości żeby się maska przesunęła bo odkręcasz stronami najpierw jedna potem druga . Co do śrub to jeżeli zamówiłeś taki zestaw https://allegro.pl/oferta/silowniki-gazowe-maski-silnika-skoda-octavia-iii-7348475743 to wszystko pasuje i nic nie trzeba psuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem ten zestaw z allegro https://allegro.pl/oferta/silowniki-gazowe-maski-silnika-skoda-octavia-iii-7348475743, zamontowałem grubym u góry.

Zajęło mi to jakieś 7 min. Wszystko w tym zestawie jest. Klapa idzie sama do góry jak ją podniosę tak trochę więcej niż połowa.

Zastanawiałem się tylko czy czymś nie posmarować gwintu śruby ale finalnie zrobiłem na sucho. Mam nadzieje że te sworznie i błotniki nie będą korodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zamontowałem siłowniki z tego zestawu. Poszukałem trochę i znalazłem dwie wersję, w mojej dolne mocowanie jest (jak na zdjęciu) na tej śrubie torxowej pomiędzy elementem metalowym a plastikiem. W innym rozwiązaniu jest to przykręcone do śruby błotnika. Czy te niższe miejsce mocowania jest bezpieczne ? Przy podnoszeniu ta blacha minimalnie się  u mnie rusza i zastanawiam się czy na dłuższą metę to wytrzyma. Czy ktoś ma tak zamocowane dłuższy czas ?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team