Skocz do zawartości

Teleskopy maski


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

@LongeR88 lepiej zwróć uwagę czy to nie spowoduje ci odkształcania maski... bo z tego co pamiętam zawsze tam się o to bali że źle się siła rozkłada i może się deformować... Ja osobiście dla własnego spokoju bym zamontował żeby maska była podparta z dwóch stron a nie tylko jednej :-) ale to moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u gościa, co prawda nie ma już wystawionych aktualnie ze specyfikacji na początku wątku, ale po kontakcie mailowym bardzo szybko wszystko załatwione. Siłowniki + sworznie.

2 siłowniki po 30zł / sztuka

4 sworznie - 10zł 

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2016 at 20:23, pawelrs napisał:

Nie ma klucza takiego żeby odkręcić śruby w masce. Myślałem ze na pierwszy rzut oka to bedzie torx a okazuje sie ze mam więcej tych rowków niż torx. Jutro podpytałam czy ktoś ma taki klucz i od razu wyślę kilka zdjeć z montażu.

Nie wiem jak fachowo sie nazywa ten klucz a nie chciałem torxem go odkręcać zeby nie uszkodzić śruby.

a jaki? Sprawdzałem kilka dni temu wstępnie imbusem torx i pasował. Nie mam nakładek więc lecę na dniach do kumpla pożyczyć nasadowy do grzechotki. Czyli co nie torx?

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na superskoda. Wolałem zapłacić trochę więcej i być pewnym, że wszystko będzie pasowało. Działa tak jak powinno. Ostatnio robiłem próbę. I maska była otwarta przez 2h. I nic nieopadła. Więc kupowanie 2go siłownika jest zbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Koledzy. Od wielu lat jestem użytkownikiem Octavii, ale dopiero teraz zaczynam modzić. Obecnie mam w garażu O2FL i O3. Chciałem w obu założyć teleskopy maski. Maska w O2 jest inaczej montowana niż w O3, i dlatego mam do WAS pytania:

1. Czy teleskopy od ALFY 146 pasują do obu modeli?

2. LongeR88 skąd wziąłeś tą metalową przedłużkę, żeby przymocować teleskop do maski?

3. LongeR88 - zamontowałeś 1 sztukę i mówisz że działa. LEMUR i Namo z tego co piszą zamontowali 2 sztuki. Czy oba rozwiązania działają? Czy jak się zamontuje 2 to czy za bardzo nie odbija? A jak się zamontuje 1 sztukę to czy nie wygnie maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz założyć 2 teleskopy. Wcześniej w postach masz wszystkie informacje i zdjęcia.
Ja zakładałem od alfy i dostałem po podkładce metalowej i wszystko działa super. Jestem zadowolony za mocno nie odpycha maski. Jak bedzie lekki wiatr to sie nie złoży maska tobie na głowę :)
Jest to przetestowane i sprawdza sie dobrze. To są sprężyny gazowe wiec nie cieknie nic z tych siłowników.
Musisz kupić tylko po 2 sworznie kulowe o innych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelrs napisał:

Musisz założyć 2 teleskopy. 

@pawelrs A ile masz oryginalnych "prętów" ? Też dwa czy jeden? Właśnie, jeden. Dziękuje. 

@sawel Zamówiłem wszystko na superskoda.com tam masz cały komplet.

Mam zamontowane od 3 miesięcy, 1 siłownik. Działa wszystko normalnie, maski mi nie wygięło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2016 at 13:54, vffeadam napisał:

Jakby ktoś miał problem ze zdobyciem siłowników do ALFY 146 idealnie pasują także siłowniki klapy bagażnika od SKADA YETI. Nawet lżej otworzyć maskę , bo mają większą siłę F1 . Wypróbowane .

Właśnie zamontowałem siłowniki od Yeti do Octavii MY2016 i potwierdzam - pasują.

Dosyć sporej siły trzeba używać do zamykania klapy, ale dzięki temu bardzo łatwo się ją podnosi i mam pewność, że te siłowniki poradzą sobie z klapą. Zamontowałem po obu stronach klapy, ale nawet na jednym siłowniku klapa zdaje się działać poprawnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2016 at 23:13, LongeR88 napisał:

Tak. Ale to chyba normalne? Jak zamontowałeś siłownik tak jak u mnie czy odwrotnie? 

Odwrotnie się nie da, bo mocowanie jest inne i nachodzi na ten profil metalowy, na którym jest mocowana klapa. Metalowy pręt siłownika musi być na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, apb77 napisał:

Właśnie zamontowałem siłowniki od Yeti do Octavii MY2016 i potwierdzam - pasują.

Dosyć sporej siły trzeba używać do zamykania klapy, ale dzięki temu bardzo łatwo się ją podnosi i mam pewność, że te siłowniki poradzą sobie z klapą. Zamontowałem po obu stronach klapy, ale nawet na jednym siłowniku klapa zdaje się działać poprawnie.
 

Kupiłeś oryginalne? Ile kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sawel napisał:

Kupiłeś oryginalne? Ile kosztują?

Na allegro po 32 PLN.

Ale jednak zmieniłem zdanie - chodzą trochę za ciężko te siłowniki od Yeti, jak się nie dotrą to spróbuję na jednym, albo wymienię na te od Alfy 146.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team