Skocz do zawartości

Felgi 18, sztywność zawieszenia


Jaroo

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Octavi mam zamontowane felgi 18' . Opcja kupiona od nowości w ASO z oponami 225 / 40 / R18. Fajnie to wygląda, a samochód świetnie się zachowuje na autostradach i równych drogach. Ale jak wjadę do Polski "C" na wioski i drogi gminne to sztywność zawieszenia i cienkie oponki dają wrażenie mega niekomfortowe. I tu pytanie czy to zawieszenie jest tak twarde w Octaviach czy opony dają za małą amortyzację. Moja Octavia ma zawieszenie oryginalne - samochód jest po leasingu, więc nikt go raczej nie tunningował, serwisowany w ASO, brak luzów w zawieszeniu. 

Druga sprawa to opony są poniszczone (ponacinane) z boku tuż przy feldze od najeżdżania na krawężniki przy parkowaniu, też tak Wam się dzieje?

Może wypowie się ktoś kto jeździł na felgach 16, 17 ,18. Zaczynam się zastanawiać nad wymianą felg na 16 lub 17. I tak czeka mnie niedługo wymiana opon, a jak już kupię jakieś porządne to w przyszłości wymiana felg będzie jeszcze droższa ... Dotąd jeździłem Cytryną C8 na oponach 17/55/R17 i komfort na słabych drogach był nieporównywalnie lepszy.. Wiem że francuzy słyną z miękkości ale różnica na minus mnie zadziwia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga na pewno ma znaczenie a głównie też wysokie ciśnienie wymagane w oponie przy tak małym profilu.
Jak dobrze pamiętam przy 18tkach jest to 2.5bara i mniej nie można stosować, ja przy 17 mogę ustawić od 2.3 do 2.5 no i jest więcej gumy także komfort przy cisnieniu 2.3 będzie zauważalnie lepszy.
Niestety albo mało gumy albo miękko :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaroo napisał:

jeździłem Cytryną C8 na oponach 17/55/R17 i komfort na słabych drogach był nieporównywalnie lepszy..

Nic dziwnego, że teraz masz dyskomfort na 18''. Citroen robi naprawdę dobre zawieszenie izolujące od nierówności.

Nie osiągniesz tego w Skodzie, inna charakterystyka auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać tapczanu do Octavii. Ja ze swojej strony miałem najpierw golfa 3 z 15 175/50 i gwintem skreconym do oporu, było twardo. Później była Octavia 1 też na gwincie na 18 z opona 205/40, a później 215/35 było w porównaniu do golfa jakbym jeździł serią. Teraz będzie 20 cali w O3 na gwincie z opona 225/35 i zobaczymy co będzie. Musisz kupić sobie coś "drewnianego" a wtedy odmieni Ci się odnośnik komfortu ?. Tak jak wspomniał Namo citroeny wręcz pływają. Możesz próbować zmieniać opony na wyższe profile może w końcu osiągniesz akceptowalny przez siebie poziom ale do cytryny bez podjazdu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daariusz dzięki za opinię tuningowca ?

Ja dużo jeżdżę samochodem firmowo, więc trochę pójdę w kierunku komfortu, pewnie 17' bo często muszę zjechać z autostrad na te nasze słabe boczne drogi. Ale rozumiem, że jak ktoś pomyka po dobrych drogach to takie niskie profile gumy dają odczucie przyklejenia do drogi, a i optycznie wozidlo lepiej wygląda. Dzisiaj akurat stanąłem przypadkiem obok identycznej czarnej Octavi jak moja tylko na 17'. No i 18' prezentują się lepiej. A to tylko 1 cal różnicy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team