Skocz do zawartości

Drive mode select


Lukas345

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych którzy mają u siebie taką opcję.

Kiedyś jak włączyłem tryb sport to cały czas był on aktywny (tak pamiętam). Teraz jak przełączę się na ten tryb to po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu auta po pewnym czasie postoju tryb jest włączony (co potwierdza wyświetlacz bolero) ale tylko wspomaganie kierownicy pozostaje w trybie sport. Silnik natomiast zostaje w normalu. Dopiero wejście w opcje poprzez przycisk zmieniam na sport i wtedy czuć różnicę. Czy ktoś może potwierdzić, że tak powinno być ? Samochód nie zapamiętuje ustawienia trybu sport dla silnika ? Jak napisałem na początku, z tego co pamiętam to kiedyś mi zapamiętywał.

Skrzynia manualna.

Pozdr.

Lukas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie pamięta. Niby jest ustawione sport ale muszę wybrać opcję sport jeszcze raz. Mam tak od nowości

Edytowane przez Swiroman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balard12 napisał:

A co na ten temat mówi instrukcja obsługi samochodu?

W sumie to nic. Nie ma żadnej prawidłowości. 

2 godziny temu, Swiroman napisał:

U mnie też nie pamięta. Niby jest ustawione sport ale muszę wybrać opcję sport jeszcze raz. Mam tak od nowości

Ty masz DSG, a to różnie bywa z tego co czytałem. U mnie jest manual i wydaje mi się że się nie wyłącza się sport na sterowanie silnikiem.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Byłem z tym nawet w serwisie. Powiedzieli, że takie są wymagania homologacyjne. Musi po włączeniu ponownym zapłonu być na normal. Tak samo z Eco zmienia.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis twierdzi, że na normal po ponownym uruchomieniu wchodzi dsg. Pozostałe rzeczy np amortyzatory dcc acc światła klima pozostają bez zmian.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dlatego po ponownym uruchomieniu silnika na górnej części maxi dot może wyświetlać się na przykład D pokazując że dsg jest w trybie D a na głównym wyświetlaczu np columbusa pokazuje że samochód jest w trybie Eco lub sport.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz napiszę tylko wyraźniej. Po ponownym uruchomieniu wszystkie ustawienia trybu jazdy pozostają w wybranym trybie poza skrzynią automatyczną. Dsg przełącza się ze sport lub Eco na tryb normal.
Tak jest u mnie. Serwis twierdzi że jest to wymagane.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego co mówi serwis, w moim aucie po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystkie ustawienia DMS wracają do Normal.

Edytowane przez 4damek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4damek @pawel1polo hmm, obadam dziś i napiszę jak to u mnie jest.

Macie rację, ustawiając jakiś DRIVE_MODE, po ponownym włączeniu silnika, skrzynia przechodzi w tryb DRIVE. ?

Edytowane przez amdp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak działa drive mode ? Chodzi o to, czy ktoś kto ma taki sam silnik i nie ma DMS będzie podczas przyspieszania (reakcja na wciśnięcie gazu) miał takie odczucia jakby jeździł cały czas w trybie sport czy raczej w normal ? Czy podczas przełączenia z normal na sport zmienia się mapa czy tylko czułość pedału przyspieszenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team