Skocz do zawartości

Działanie afs w lampach full LED o3fl


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem informacji ale niestety nie jestem znaleźć wystarczających odpowiedzi, nawet w instrukcji...

Jak dokładnie działa system AFL w lampach ledowych? kiedy się uruchamia statyczne doświetlanie pobocza a kiedy funkcja corner? od czego zależne są te tryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFS uruchamia się automatycznie od bodajże 30kmh i automatycznie wyłącza powyżej okolic 55kmh, doświetla w ten sposób pobocze co powyżej 60kmh traci sens bo i tak poruszamy się zbyt szybko.
Corner działa bodajże od 5 gdzie tak do 30, może 40kmh i działanie uzależnione jest dodatkowo od kątu skrętu kierownicy lub kierunkowskazu.
AFS zależny jest tylko od prędkości choć powiem szczerze że jak ma się AFS to corner nie robi dużego efektu (chyba że wsadzi się tam ledy) bo sam AFS mocno doświetla pobocze.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ? rozumiem, że doświetlanie nie działa razem z nawigacją? np jak stoimy na światłach (kierownica na wprost, kierunek wyłączony) to doświetlanie jest włączone? tak jest w Audi oraz Arteonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFS w full led uzależniony tez jest od kąta skrętu kierownicy, i jeśli masz skręcone kola wystarczy ze ruszysz to zapala się doświetlanie danej strony, po przekroczeniu prędkości zapalają się obie strony, ta sama sytuacja jest jadąc z prędkością około 60km/h kiedy AFS już jest wyłączony wystarczy mocniej skręcać kierownica np. w mocniejszych zakrętach również się uruchamia dana strona. Co do cornerow to ich działanie zależy od kata skrętu kierownicy i ewentualnie od włączonego kierunkowskazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda bixenon, ale działa to podobnie, warunek że musisz mieć ustawione światła w trybie auto na przełączniku - przełączenie na światła mijania wyłącza AFS (również w trybie ECO - drive mode)

Cornery std (nie wiem jak w FL) działają fabrycznie do 40km/h - można podnieść maksymalnie aby działały do prędkości 60km/h (nonFL) 

1 godzinę temu, Avatar napisał:

AFS uruchamia się automatycznie od bodajże 30kmh i automatycznie wyłącza powyżej okolic 55kmh, doświetla w ten sposób pobocze co powyżej 60kmh traci sens bo i tak poruszamy się zbyt szybko.
 

Nie prawda, AFS to w skrócie system dopasowania strumienia światła do warunków na drodze i działa również przy większych prędkościach

ScreenShot 2019-04-3 o 09.17.41.png

ScreenShot 2019-04-3 o 09.17.49.png

ScreenShot 2019-04-3 o 09.19.46.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim aucie tak afs działa ale na pewno nie w FL :)

Jedyne co to podnosi mijania jak wlaczysz drogowe, samego unoszenia czy zmiany wiązki podczas szybszej jazdy nie zauważyłem.

Pamiętajmy że w FL led nie jest skrętny na boki w przeciwieństwie do bixena.

Chyba że przy bolero to nie działa ale byłby to absurd.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Full led wszystko działa tak jak napisem wyżej jedynie zapomniałem o jednej rzeczy ze faktycznie kiedy pada nie załącza się doświetlanie tzw tryb miejski, jeśli chodzi o prędkości autostradowe to ciężko to zauważyć ale działa. Szkoda ze full led nie sa skretne wtedy byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za info ? widzę, że każdy producent ma inaczej działające AFS (tutaj w Octavii chyba jest najsłabsze)

Gdyby jeszcze ktoś mógł nagrać przy okazji bardziej z boku jak doświetla AFS a jak Corner - będę bardzo wdzięczny!

ja niestety na swoje ledy jeszcze poczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ustawień jest kilka. Z prędkością do 40 lewa lampa leci w lewo w celu doświetlenia pobocza. Przy prędkościach miejskich nic się nie dzieje. Przy prędkościach autostradowych snop światła jest wąski ale wydłużony. W deszczu zaś lampy ustawiają się w taki sposób aby nie oślepiały innych kierowców. Po co?? Tak wymyślili. Jeśli nie chcesz z tego korzystać wystarczy unikać używania opcji auto na przełączniku świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team