Skocz do zawartości

Kalibracja wskaźnika ilości zatankowanego paliwa


Elijah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem przeszukać forum, ale chyba nikt tego nie rozwiązał definitywnie.

PROBLEM: Wskaźnik zużycia paliwa na desce rozdzielczej (mam na myśli analogowy wyświetlacz obok prędkościomierza) jest jednym z dziwniejszych - czytaj: mniej dokładnych - jakie widziałem. W zależności od trybu jazdy, przez praktycznie pierwsze 70-100km po zatankowaniu nawet nie drgnie i pokazuje 100% pełny bak. Mniej więcej kiedy zjedzie do połowy baku, mam zużyte już jakieś 60% baku. Jest to o tyle dziwne, że wskaźnik spalania na centralnym panelu jest z kolei jednym z dokładniejszych jakie miałem ?

Próba kalibracji wyświetlacza (idealne byłoby przesunięcie go w dół o jedną działkę) nie udała się - w kodowaniu jest już ustawiona minimalna wartość (-12.8l). 

Znalazłem inne ustawienie, które reguluje to ale z kolei masakruje mi centralny wyświetlacz wprowadzając jakieś kosmiczne wartości.

Czy komuś udało się to wyregulować? Z tego co rozmawiałem na Skoda Australia FB, chyba wszyscy traktują ta jako normalkę...

PS. Kodowanie o którym mowa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam, próbowałem przeszukać forum, ale chyba nikt tego nie rozwiązał definitywnie.
PROBLEM: Wskaźnik zużycia paliwa na desce rozdzielczej (mam na myśli analogowy wyświetlacz obok prędkościomierza) jest jednym z dziwniejszych - czytaj: mniej dokładnych - jakie widziałem. W zależności od trybu jazdy, przez praktycznie pierwsze 70-100km po zatankowaniu nawet nie drgnie i pokazuje 100% pełny bak. Mniej więcej kiedy zjedzie do połowy baku, mam zużyte już jakieś 60% baku. Jest to o tyle dziwne, że wskaźnik spalania na centralnym panelu jest z kolei jednym z dokładniejszych jakie miałem
Próba kalibracji wyświetlacza (idealne byłoby przesunięcie go w dół o jedną działkę) nie udała się - w kodowaniu jest już ustawiona minimalna wartość (-12.8l). 
Znalazłem inne ustawienie, które reguluje to ale z kolei masakruje mi centralny wyświetlacz wprowadzając jakieś kosmiczne wartości.
Czy komuś udało się to wyregulować? Z tego co rozmawiałem na Skoda Australia FB, chyba wszyscy traktują ta jako normalkę...
PS. Kodowanie o którym mowa:


to że przez pierwsze 70-100 km się nie rusza to norma (zwłaszcza jak zatankujesz mocno pod korek czyli wykorzystasz odpowietrzenie baku,, które w VAGach jest całkiem pojemne). W golfie 4 też tak mam i to nawet przez 150 i więcej km. w skodzie podobnie jak Ty przez około 100 km.
To ze 2 połowa baku objętościowo jest mniejsza to też norma. czujnik pokazuje wysokość slupa cieczy bez uwzględniania objętości wynikającej np z kształtu zbiornika paliwa a poza tym też często wynika to z konstrukcji i sposobu montażu w baku czujnika (pływaka) . jak dotąd miałem tak w każdym aucie i ja bym nie robił z tego powodu ambarasu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba wszyscy się przyzwyczaili że 50% na wskaźniku to 40% faktycznego wskazania, natomiast chyba większość aut jakimi wcześniej jeździłem, pokazywało 50% kiedy faktycznie miałem około połowę baku. Dla mnie ta "norma" jest dość dziwna - w końcu, potrafimy obliczyć precyzyjnie odległość Ziemi od Księżyca czy Słońca, a nie potrafimy powiedzieć, kiedy pół baku to pół baku? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba wszyscy się przyzwyczaili że 50% na wskaźniku to 40% faktycznego wskazania, natomiast chyba większość aut jakimi wcześniej jeździłem, pokazywało 50% kiedy faktycznie miałem około połowę baku. Dla mnie ta "norma" jest dość dziwna - w końcu, potrafimy obliczyć precyzyjnie odległość Ziemi od Księżyca czy Słońca, a nie potrafimy powiedzieć, kiedy pół baku to pół baku?
tylko ze wtedy taki czujnik albo wręcz zestaw czujnikow będzie kosztował 5xtyle co obecnie..

przywyklem do tego w O3, a nawet w golfie gdzie na pierwszej połowie baku (wg wskaźnika) robię ~500-550 km a na drugiej 300-350 km

tankuje zawsze do pełna i wiem ile zazwyczaj przejezdzam do zapalenia rezerwy więc nie robi to na mnie wielkiego wrażenia - wiem że skodą na pełnym baku robię około 750 km a golfem okolo 850 km (oba wyniki +/- 50 km).

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Avatar napisał:

Żeby pływak działał poprawnie bak musiałby mieć kształt sześcianu i wtedy wskazanie również było by dokładne :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

w dobie komputerów bryła zbiornika jest nie istotna, istotne jest odpowiednie przygotowanie  charakterystyki danego zbiornika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 at 22:50, rrobert napisał:

w dobie komputerów bryła zbiornika jest nie istotna, istotne jest odpowiednie przygotowanie  charakterystyki danego zbiornika 

Otóż to. Udało mi się znaleźć parametr "Tank characteristics curve" w ODB11, przetestowałem wszystkie 8 z ustawień, dwa z nich obniżyły poziom wskazanego w baku paliwa do bardziej realistycznych wartości, niestety dały bałagan jeśli chodzi o centralną konsolę - wyświetlanie paliwa zużytego od uruchomienia auta - więc niestety musiałem wrócić do domyślnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team