Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Kilka nowych faktów w temacie odpalania. Ostatni aku wytrzymał u mnie 2.5 roku. Wymieniłem na nowy, założyłem też nowy rozrusznik. Przez jakieś 3 miesiące odpalał idealnie (jeszcze były wtedy wysokie temperatury). Potem zaczął odpalać na raty (niektórzy pisali ze maja też taki objaw ze jakby odpalał na ułamek sek. I gasnie), potem kręcił coraz dłużej i problem powrócił. Naładowałem aku (lądował się chyba z 6 h) i znowu odpalał dobrze. Mechanik twierdzi, że coś jest z ładowaniem. Zacząłem mierzyć i zauważyłem, że przez większość czasu napiecie w instalacji wynosi ok. 13v, jedynie przy odpuszczeniu gazu, czy hamowaniu wzrasta do ok. 14v. Wymieniłem klema tą z czujnikiem i nic to nie dało. Aku jest cały czas niedoladowany i to może być przyczyną tego odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JanZ napisał:

Witam ponownie.

Kilka nowych faktów w temacie odpalania. Ostatni aku wytrzymał u mnie 2.5 roku. Wymieniłem na nowy, założyłem też nowy rozrusznik. Przez jakieś 3 miesiące odpalał idealnie (jeszcze były wtedy wysokie temperatury). Potem zaczął odpalać na raty (niektórzy pisali ze maja też taki objaw ze jakby odpalał na ułamek sek. I gasnie), potem kręcił coraz dłużej i problem powrócił. Naładowałem aku (lądował się chyba z 6 h) i znowu odpalał dobrze. Mechanik twierdzi, że coś jest z ładowaniem. Zacząłem mierzyć i zauważyłem, że przez większość czasu napiecie w instalacji wynosi ok. 13v, jedynie przy odpuszczeniu gazu, czy hamowaniu wzrasta do ok. 14v. Wymieniłem klema tą z czujnikiem i nic to nie dało. Aku jest cały czas niedoladowany i to może być przyczyną tego odpalania.

Jakby problem odpalania był AKU to w zime czemu pali na strzał w a lato kręci 5 sekund ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 1324354 napisał:

Jakby problem odpalania był AKU to w zime czemu pali na strzał w a lato kręci 5 sekund ? 

Nie wiem. Być może dlatego, że zimą dłużej grzeją świece, ma wyższą dawkę startową. Można to w sumie sprawdzic zmieniając ustawienia grzania świec tak aby grzały nawet jak na zewnątrz jest 30 stopni. Ciekawe jaki byłby efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JanZ napisał:

Witam ponownie.

Kilka nowych faktów w temacie odpalania. Ostatni aku wytrzymał u mnie 2.5 roku. Wymieniłem na nowy, założyłem też nowy rozrusznik. Przez jakieś 3 miesiące odpalał idealnie (jeszcze były wtedy wysokie temperatury). Potem zaczął odpalać na raty (niektórzy pisali ze maja też taki objaw ze jakby odpalał na ułamek sek. I gasnie), potem kręcił coraz dłużej i problem powrócił. Naładowałem aku (lądował się chyba z 6 h) i znowu odpalał dobrze. Mechanik twierdzi, że coś jest z ładowaniem. Zacząłem mierzyć i zauważyłem, że przez większość czasu napiecie w instalacji wynosi ok. 13v, jedynie przy odpuszczeniu gazu, czy hamowaniu wzrasta do ok. 14v. Wymieniłem klema tą z czujnikiem i nic to nie dało. Aku jest cały czas niedoladowany i to może być przyczyną tego odpalania.

Gdzie mierzyles to napięcie że miales 13v ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu aku odpala normalnie  pewnie do czasu aż się znowu rozładuje. Auto trzymam w ogrzewanym garażu więc u mnie problem występuje przez cały rok. Napiecie na postoju mierze miernikiem przy akumulatorze, a podczas jazdy takim, który się wpina do gniazda zapalniczki. Po włączeniu wszelkich możliwych urządzeń elektrycznych w aucie napiecie waha się między 13.7 a 14.2 więc alternator Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dalej kicha. W styczniu wymieniłem świece żarowe profilaktycznie na nówki sztuki oryginalne. Ale caly czas bylo zimno to palił dobrze. Ostatnio nocne mrozy palił super,  ale w dzień nagrzało mi się w garażu auto że na wyświetlaczu 13 stopni. Kurna... odpalam a on chechła z 6 obrotów myślałem że mnie trafi. Jeszcze jedna ciekawostka. Mialem tak kilka razy. Wyjeżdżam z garażu pare metrow gaszę, myje samochód przejeżdżam po myciu w inne miejsce żeby osuszyć i co i chechła... 😮 albo złapie na ułamek sekundy i zgaśnie i zachechła mimo że byl wczesniej odpalony ale tak jakby krótko pracowal.. temperatura nie wiem okolo 10 stopni było.. Zaczyna mnie to wkurzać już. Nowy rozrząd nowy naładowany aku, nowe świece paliwo shell v power, korekty wtryskow git, błędów brak.. temperatury dobre. Kurde a mróz -10 a on z pół obrotu lepiej jak benzyna naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pytałem was o korekty na sondzie lambda, chciałem zrobić porównanie, być może jakieś nieszczelności są, pewnie nikt jeszcze nie bawił się w zadymianie żeby to sprawdzić, u mnie narazie normalnie odpala, póki co to na dniach wymienię jeszcze klapke na walkach, kiedyś było widać zapocenie ale teraz to jest już wszystko mokre 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dalej kicha. W styczniu wymieniłem świece żarowe profilaktycznie na nówki sztuki oryginalne. Ale caly czas bylo zimno to palił dobrze. Ostatnio nocne mrozy palił super,  ale w dzień nagrzało mi się w garażu auto że na wyświetlaczu 13 stopni. Kurna... odpalam a on chechła z 6 obrotów myślałem że mnie trafi. Jeszcze jedna ciekawostka. Mialem tak kilka razy. Wyjeżdżam z garażu pare metrow gaszę, myje samochód przejeżdżam po myciu w inne miejsce żeby osuszyć i co i chechła... albo złapie na ułamek sekundy i zgaśnie i zachechła mimo że byl wczesniej odpalony ale tak jakby krótko pracowal.. temperatura nie wiem okolo 10 stopni było.. Zaczyna mnie to wkurzać już. Nowy rozrząd nowy naładowany aku, nowe świece paliwo shell v power, korekty wtryskow git, błędów brak.. temperatury dobre. Kurde a mróz -10 a on z pół obrotu lepiej jak benzyna naprawdę...

Mam identyko jak ty nawet jak odpalę zaraz zgasze to on tez nie odpala ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było wtedy szukać, w tej chwili to chyba najlepsza metoda jest tzw. zadymienie, w moim przypadku mam 0,307 lambda czyli mieszanka uboga, kolega ma 0.284 lambda, ale czy to jest norma dla tego silnika to ciężko powiedzieć bo nie mam porównania z większą ilością, on oczywiście ma też problem z odpalaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 15:30, 1324354 napisał(a):


Mam identyko jak ty nawet jak odpalę zaraz zgasze to on tez nie odpala ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masakra i też CUPA ? Dziwne to jest no dziwne 🙉🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 18:53, Pablo9407 napisał(a):

Masakra i też CUPA ? Dziwne to jest no dziwne 🙉🙉

Ja też mam 2.0 TDI CUPA 220tyś przebiegu i mam to samo co ty identyko Aku jeszcze mam ori w zime jak stał tydzień czuć było, że aku był słabszy ale i tak odpalił na strzał a w lato nawet jak aku naładowane na maxa to kręci 6 sekund Przekaźnik 645 też wymieniłem ale bez skutku Paliwo niby też się nie cofie bo niby w tym wątku juz to przerabiali w CUNA nowszych silnikach jest zamontowany taki fazer który niby reguluje odpalaniem ? a u nas tego nie ma i nikt nie rozwiązał tego problemu 😕 @wronki112 chcesz może coś sprawdzić w VCDS u siebie , żeby jakoś to zdiagnozować ? musisz dokładnie podać mi co mam sprawdzić to sobie porównasz bo wiosna tuż tuż ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team