Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.03.2023 o 21:27, 1324354 napisał(a):

Trzeba by było zaryzykować i zamontować może jakiś uzywany ? Na Test bo to nie tania sprawa jest 

Z drugiej strony używany może  też być zepsuty... @wronki112 to czekamy na info 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dziś kontaktowałem się z klientem. Sharan odpala od strzała, na razie czyli przez ostatnie 3 dni. Ale temperatury trochę spadły z 6 na 1 stopień.

A każdy z was opisywał iż usterka zależy od temperatury.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dropauto dokladnie, najgorzej jest  gdy mamy ciepło lato itp, bo przy 1 stopniu to mój może sporadycznie zakręcił  dłużej.  A że paliwo to ciecz, więc tak to z tym bywa, że w cieple jest poprostu rzadsze. Jakbyś  cos wiedzial za jakiś  czas czy mu odpala nadal od strzala to daj znać.. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik, nowy ma końcówkę 074, już myślałem że zły zamówiłem ale takie jest nowe oznaczenie producenta, w zestawie nie ma oringu więc trzeba przełożyć z starego czujnika, do odkręcenia jest potrzebny klucz 30 i to dosyć cienki bo inaczej słabo, ja swój spiłowałem, ogólnie to teraz czekamy jak zrobi się cieplej, silnik pracuje napewno teraz bardziej płynnie, parametry chyba się znacząco nie zmieniły porównując do poprzednich na ciepłym silniku

IMG_20230328_175523.jpg

IMG_20230328_181805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 19:35, wronki112 napisał(a):

Wymieniłem czujnik, nowy ma końcówkę 074, już myślałem że zły zamówiłem ale takie jest nowe oznaczenie producenta, w zestawie nie ma oringu więc trzeba przełożyć z starego czujnika, do odkręcenia jest potrzebny klucz 30 i to dosyć cienki bo inaczej słabo, ja swój spiłowałem, ogólnie to teraz czekamy jak zrobi się cieplej, silnik pracuje napewno teraz bardziej płynnie, parametry chyba się znacząco nie zmieniły porównując do poprzednich na ciepłym silniku

IMG_20230328_175523.jpg

IMG_20230328_181805.jpg

Super, to czekamy z niecierpliwością na rezultaty a pogoda nam nie dopisuje.. jak odkręcałeś czujnik (regulator) było duze cisnienie na listwie  CR? Później  odpalił bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 06:24, Pablo9407 napisał(a):

Super, to czekamy z niecierpliwością na rezultaty a pogoda nam nie dopisuje.. jak odkręcałeś czujnik (regulator) było duze cisnienie na listwie  CR? Później  odpalił bez problemu?

Nie było w ogóle ciśnienia, trochę tylko ropy poleciało, odpowietrzalem układ paliwowy przez vcds i normalnie odpalił, dziś choć jest -5 to też normalnie odpalił 😂 mam nadzieję że szybko zrobi się ciepło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok elegancko, no tak bo pompa w baku robi wstępne ciśnienie, cr ma dobić do wysokiego, więc musi zapalić, mimo wszystko bylem ciekawy jak w praktyce. Ok czekamy co będzie, bo czujnik już mam w koszyku 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 07:11, Pablo9407 napisał(a):

Ok elegancko, no tak bo pompa w baku robi wstępne ciśnienie, cr ma dobić do wysokiego, więc musi zapalić, mimo wszystko bylem ciekawy jak w praktyce. Ok czekamy co będzie, bo czujnik już mam w koszyku 🤣

Tez mam co ludzie nie zaczną go kupywać i zdrożeje 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 21:18, wronki112 napisał(a):

Screenshot_2023-03-28-21-18-01-324_pl.allegro.jpg

Silnik 2.0 TDI CUPA 184KM po programie na 215KM, skrzynia automatyczna

Wymieniałem u siebie czujnik ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia paliwa dwa miesiące temu, nowe części OE VW. Zimą było ok, zrobiło się cieplej i problem powrócił, więc raczej nie tędy droga.

Wrócę do domu to podeślę dokładne numery części, abyście nie popełniali mojego błędu.

Chociaż na forum VW komuś to pomogło, proszę wpiszcie w google "Wymiana czujnika ciśnienia w B7 2.0TDI (może też1.6TDI)" - pierwszy link i w tym temacie jest opis co człowiek z problemem identycznym jak nasz zrobił u siebie i co pomogło.

U mnie nie pomogło, a wymieniłem i czujnik i regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 09:51, rzymek28 napisał(a):

Silnik 2.0 TDI CUPA 184KM po programie na 215KM, skrzynia automatyczna

Wymieniałem u siebie czujnik ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia paliwa dwa miesiące temu, nowe części OE VW. Zimą było ok, zrobiło się cieplej i problem powrócił, więc raczej nie tędy droga.

Wrócę do domu to podeślę dokładne numery części, abyście nie popełniali mojego błędu.

Chociaż na forum VW komuś to pomogło, proszę wpiszcie w google "Wymiana czujnika ciśnienia w B7 2.0TDI (może też1.6TDI)" - pierwszy link i w tym temacie jest opis co człowiek z problemem identycznym jak nasz zrobił u siebie i co pomogło.

U mnie nie pomogło, a wymieniłem i czujnik i regulator.

Może ten czujnik musi być np z 2021 roku wzwyż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 10:04, 1324354 napisał(a):

Może ten czujnik musi być np z 2021 roku wzwyż ?

Mój mechanik przed wymianą mówił, że fabryczne czujniki, które były montowane w tych samochodach były wadliwe i że ten który jest zamontowany u mnie teraz jest pozbawiony wady. Odnośnie tego z którego jest on rocznika - nie wiem, ale postaram się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 09:51, rzymek28 napisał(a):

Silnik 2.0 TDI CUPA 184KM po programie na 215KM, skrzynia automatyczna

Wymieniałem u siebie czujnik ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia paliwa dwa miesiące temu, nowe części OE VW. Zimą było ok, zrobiło się cieplej i problem powrócił, więc raczej nie tędy droga.

Wrócę do domu to podeślę dokładne numery części, abyście nie popełniali mojego błędu.

Chociaż na forum VW komuś to pomogło, proszę wpiszcie w google "Wymiana czujnika ciśnienia w B7 2.0TDI (może też1.6TDI)" - pierwszy link i w tym temacie jest opis co człowiek z problemem identycznym jak nasz zrobił u siebie i co pomogło.

U mnie nie pomogło, a wymieniłem i czujnik i regulator.

Wiesz może czy u Ciebie też nie rosło ciśnienie na listwie ? Może się okazać że każdy ma inną przyczynę lub się nakładają na siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 10:18, wronki112 napisał(a):

Wiesz może czy u Ciebie też nie rosło ciśnienie na listwie ? Może się okazać że każdy ma inną przyczynę lub się nakładają na siebie 

Nie dam sobie ręki uciąć, ale raczej był problem z ciśnieniem, mechanik w ciemno u mnie tych części nie wymieniał i chyba właśnie problemem z ciśnieniem się podpierał przy stawianiu diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ASO podmieniali na próbę cala listwę wtryskową razem z tymi wspomnianymi czujnikami i nic to nie dało. Ja z problemem radzę sobie tak, że jak zaczyna gorzej odpalać podładowuje aku i jest ok. Jak jest aku słaby, wolniej kreci więc wolniej nabija ciśnienie i wolniej odpala. Jeden z mechaników zasugerował, żeby zmienić ciśnienie (na niższe) przy którym otwierają się wtryski. Podobno jest to znana praktyka jeśli chodzi o któryś silnik BMW, co ma podobny problem z odpalaniem co nasze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 11:14, JanZ napisał(a):

U mnie w ASO podmieniali na próbę cala listwę wtryskową razem z tymi wspomnianymi czujnikami i nic to nie dało. Ja z problemem radzę sobie tak, że jak zaczyna gorzej odpalać podładowuje aku i jest ok. Jak jest aku słaby, wolniej kreci więc wolniej nabija ciśnienie i wolniej odpala. Jeden z mechaników zasugerował, żeby zmienić ciśnienie (na niższe) przy którym otwierają się wtryski. Podobno jest to znana praktyka jeśli chodzi o któryś silnik BMW, co ma podobny problem z odpalaniem co nasze auta.

Czyli wymieniłeś u siebie wspomniane wcześniej czujniki, następnie akumulator i po wymianie akumulatora na nowy problem długiego kręcenia bez względu na temperaturę otoczenia został wyeliminowany (wyeliminowany poza sytuacją kiedy akumulator wymaga podładowania)?
Napisałbyś jaki dokładnie masz model akumulatora?

Edytowane przez rzymek28 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 12:00, rzymek28 napisał(a):

Czyli wymieniłeś u siebie wspomniane wcześniej czujniki, następnie akumulator i po wymianie akumulatora na nowy problem długiego kręcenia bez względu na temperaturę otoczenia został wyeliminowany (wyeliminowany poza sytuacją kiedy akumulator wymaga podładowania)?
Napisałbyś jaki dokładnie masz model akumulatora?

Jak kupiłem auto (używane) i odkryłem problem z odpalaniem to pojechałem do ASO w którym kupiłem. Tam mieli auto z tym samym silnikiem, które odpalało dobrze, wiec służył za dawcę. Diagnozowali, podmieniali części a ja jeździłem i sprawdzałem jak odpala. Potem nie było poprawy więc wracałem i zakładali mi z powrotem moje. Tak było między innymi z tymi czujnikami. ASO sie poddało, pojechałem do firmy regenerującej wtryski, sprawdzili wtryski i pompę cr stwierdzili że jest OK. Międzyczasie po 2.5 roku padł mi aku (Yuassa czy coś takiego) wiec kupiłem nowy Banner AGM. To było chyba w maju zeszłego roku. Wymieniłem też rozrusznik, bo padło podejrzenie, że to on zniszczył akumulator.

Auto odpala dobrze, jeśli napięcie spoczynkowe jest w okolicach 12.8v, jak spadnie do 12.5 to już zaczyna dłużej kręcić. Prąd ładowania w pojeździe jest wtedy ok 13.1V Doładowuje aku prostownikiem na maxa i odpala normalnie. Tak sobie radze z tematem, bo już nie mam czasu ani ochoty się z tym bawić. A i jak nie bardzo mam sposobnośc podłączac prostownik to przed jazda odpinam wtyczke od czujnika przy klemie, wtedy auto ładuje cały czas prądem w okolicach 14.1 V

I jeszcze taka ciekawostka, że jak jeżdżę dużo w mieście to aku się lepiej doładowuje. Jak zrobię 500 km na trasie to jest niedoładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team