Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki problem pacjent 2.0 tdi cupa dsg

Samochód odpala raz normalnie a raz po prostu kręci długo niekiedy bardzo długo można powiedzieć że bardzo nieregularnie , miał ktoś taki przypadek ? Ogólnie wszytko jest super nic sie nie dzieje ale jest to denerwujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@JanZ  Ja nie znalazłem żadnej zależności. Czytałem że może być problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu, czujnikiem temperatury paliwa no i tak jak ktoś wspomniał powyżej akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

akumulator wymieniony, jest lepiej, ale nie jest idealnie. To chyba nie to. Wyczytałem gdzieś na niemieckim forum, że pomaga wymiana baterii w kluczyku, wymieniłem - nie pomogło. Według ASO wszystko jest jak najbardziej ok i nie widzą konieczności dalszego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, JanZ napisał:

Tak samo. Raz odpala od strzała po 3 dniach postoju, następnym razem po 7 godzinach kręci kilka sekund.

Gdzieś na grupie na fb chłopacy pisali, że pomaga wymiana przekaźnika nr 645 w skrzynce pod maską. Ponoć do 2015r miały jakąś wadę. Może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pojechałem zgłosić ten problem do serwisu, co sie okazało przy przebiegu 20 tyś wymiana rozrządu i rolek, oczywiście wszystko za free na gwarancji.

A co najdziwniejsze problem z dziwnym odpalaniem znikł, jaki to miało związek to nie mam pojęcia, ale teraz odpala miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenzi napisał:

Hej, pojechałem zgłosić ten problem do serwisu, co sie okazało przy przebiegu 20 tyś wymiana rozrządu i rolek, oczywiście wszystko za free na gwarancji.

A co najdziwniejsze problem z dziwnym odpalaniem znikł, jaki to miało związek to nie mam pojęcia, ale teraz odpala miodzio.

Może rozrząd przeskoczył i dlatego dziwnie odpalało, czasem przeskok o 1 ząbek powoduje , że źle odpala a silnika nie rozwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykly kluczyk i sytuacja ta sie zdarza. Niemcy jeszcze piszą żeby rope lepszą lac. Pojezdze tydzien na vervie a potem tydzien na zwyklym ON i zobacze czy bedzie różnica. Piszą też ze problem nasila sie w przedziale temperatur 10-18 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miedzy 10 a 18 stopni tak jak by miał problem z zapłonem.

Ja mam odpalanie z guzika i myślałem że w tym jest problem bo czasem auto zaczyna odpalać zanim "świński ogonek" zgaśnie. Ja jednak znalazłem zastępcze rozwiązanie odpalam tak jak zimą za drugim podgrzewaniem świec. Czyli zapłon wszystko zgaśnie, wyłącze i jeszcze raz zapłon i dopiero z sprzęgłem wciśniętym . Od chwili gdy tak odpalam już wcześniej omawiany problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team