Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Karol Kantyka napisał:

Czyli wymiana zaworu zwrotnego w Twoim przypadku nic nie dała, jeśli pomogło lecz nie wiadomo to wymiana przekaźnika na nowy. A gdzie kupowałeś ?

Najpierw zamontowalem zawór ale nadal czasami długo kręcił. Nowy przekaźnik kupiłem w Aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, Adrian napisał:

Ile dałeś za przekaźnik bo mi zaśpiewali 100pln. Ja chwilowo zamieniłem u siebie miejscami 645 bo mam dwa. Problem przestał występować.

Coś okolo 60 zł dałem po drobnym rabacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze raz podjechać. Bo jakieś mało kumaty mi się trafił. W pierwszej kolejności mówił że nie ma bo część wycofana. To mówię że na forum ktoś pisał że z karoqa przekładał i było OK więc musi być bo te nowe też mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem telefonicznie sobie, cena podobna 74pln. Na miejscu brak. Po nr części spr że ten moj konkretny został zmieniony innym. Możliwe że to co mamy jest jakieś wadliwe. Bo bez przyczyny nie aktualizują części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adrian napisał:

Na paragonie jest nr 4H0951253A

To jest ten przekaźnik, opisany jako 645,

za pracę silnika odpowiada przekaźnik w gnieździe nr 5, ten bliżej silnika, nie podszybia (to jest gniazdo nr 7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem panowie jak u Was ale u mnie przy niższych temperaturach problem nie występuje już od ponad miesiąca, natomiast latem przy upałach dochodziło do tego, że każdego razu przy próbie odpalenia po dłuższym postoju (ok 8h) auto długo kręciło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zrobiło się już ciepło więc teraz mam 100% pewności. Wymiana przekaźnika załatwiła sprawę. Problem przestał występować. Ostatnio auto stoi dosyć dużo i bez problemu pali pięknie za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, obserwuj i daj znać. U mnie jak pisałem zmiana przekaźnika nie pomogła (lub pomogła na 2 miesiące). Ja już się poddałem i przyzwyczaiłem. Po upłynięciu okresu gwarancji byłem jeszcze w 2 warsztatach, gdzie powiedzieli, że jeśli nie pali się check to żeby nie szukać dziury w całym. I jak się dostosowałem bo mi szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 at 15:00, KASA napisał:

W skrzynce przy akumulatorze:

- gniazdo nr 5 przekaźnik 645 (4H0 951 253 A) - sterowanie silnika

- gniazdo nr 7 przekaźnik 645 - dodatkowe ogrzewanie powietrzem

A gdzie jest opisane tam które to jest gniazdo 5 a które 7? Też chcę wymienić ten przekaźnik ale nie wiem który bo są dwa 645.. Może ktoś mi przybliżyć temat? I czy po wyjęciu przekaźnika trzeba coś vagiem robić czy nie złapie błędów czy poprostu włożyć nowy i bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jeśli macie możliwość sprawdzicie vcdsem temp paliwa po calej nocy postoju paliwo powino miec temp przyblizona do temp otoczenia jesli odbiego sporo mozna szukac problemu w czujniku.Po drugie sprawdźcie napiecie akumulatora podczas rozruch jesli spada ponizej 8V to znaczy ze uszkodzony czasmi moze byc zwarta jedna cela w akumulatorze.Mozna jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa powino byc okolo 4bar podczas rozruchu mówię o ukladzie niskiego ciśnienia a na szynie powino byc okolo 25000kpa(250bar) wszytkie parametry mozecie podgladac na zywo w vcdesie .Problemów moze byc wiele czujnik kąta wtrysku na wałku ,wtryskiwacze,czujnik MAF ,rozrusznik,styki,punkt masy ,pompa CR,pompa w baku itp

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team