Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, JanZ napisał:

U mnie jest to związane z temperaturami na zewnątrz. Zimą było ok, przy obecnych temperaturach odpala na dotyk. Najgorzej jest w zakresie temperatura 15-23 stopnie. Wtedy problem występuje najczęściej

Mozliwe ze problem lezy po stronie czujników temperatury po nocy temp czujników przy silniku powiny byc zblizone do temp otoczenia ale problem moze tez leżeć po stronie swiec zarowych ,uklad jest(chyba) tak zrobiony ze zalacza swiece od jakies temp. Ale można zauwazyc ze problem wystepujew pewnym zakresie temp .Moze to swiadczyc o nieprzemyslanym sofcie silnika 

Dobiera zla dawke startowa do temperatury

Duzo możliwość jest szczególnie ze teraz samochody maja multum czujnikow .

A ilu osobom ten problem występuje posiadajacym DSG,manula,bezkluczykowy.kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kpocta3 napisał:

Dobiera zla dawke startowa do temperatury

Też bym się skłaniał do tej opcji. Na którymś niemieckim forum ktoś pisał, że w swoim aucie zregenerował wtryski, pompę cr, wymieniał aku, podmieniał wszystkie możliwe czujniki od tzw. dawcy z tym samym silnikiem, cała listwę cr, skrzyknę bezpieczników itd. Wydał ponad 5 tys euro i sprzedał auto.

12 minut temu, Kpocta3 napisał:

A ilu osobom ten problem występuje posiadajacym DSG,manula,bezkluczykowy.kluczyk?

Z tego co wiem występuje w każdym  przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by byl popytac jakiegos tunera co modfikuje mapy silnika , ocenił by i np zmienił mapy  wtrysku itp 

Mozliwe ze silnik kreci bo proboje uzyskac optymalne cisnienie w ktoryms ukladzie i dopiero po osiągnięciu cisnienia nastepuje wtrysk i odpala.

Ja ma 1.6 tdi cxxb i umnie jest ten sam problem czasami tylko ja nie wiedzę zależności temperaturowej ale zauwazylem zw przy odpalaniu V spadalo do 8.1V podladowalem i teraz spada do 10.2V i na razie pali lepij chodź to nie to chyba pamietam 1.9 na pompowtrysku to odpalał na pół obrotu.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Czy dalej ktoś walczy z tym problemem, posiadam silnik 2.0 TDI CR CRMB  również posiadam ten problem, czy ktoś sprawdzał wtryski ... zamiana przekaźnika 5 z 7 (645) u  mnie nie pomogło, akumulator jest ok ...  a przynajmniej tak wygląda podczas rozruchu spada do 10.2V ... byłem w 2 warsztatach ale nie mają pomysłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 17.08.2020 at 10:44, Kpocta3 napisał:

Mozliwe ze problem lezy po stronie czujników temperatury po nocy temp czujników przy silniku powiny byc zblizone do temp otoczenia ale problem moze tez leżeć po stronie swiec zarowych ,uklad jest(chyba) tak zrobiony ze zalacza swiece od jakies temp. Ale można zauwazyc ze problem wystepujew pewnym zakresie temp .Moze to swiadczyc o nieprzemyslanym sofcie silnika 

Dobiera zla dawke startowa do temperatury

Duzo możliwość jest szczególnie ze teraz samochody maja multum czujnikow .

A ilu osobom ten problem występuje posiadajacym DSG,manula,bezkluczykowy.kluczyk?

 Mam dsg oraz zwykły kluczyk, ten sam problem i objawy jak i u was.

Zaczynam zabawę z vcds-em i zauważyłem że temperatura cieczy chłodzącej na wyjściu z chłodnicy czujnik g83 wskazuje cały czas 80 stopni a miałem zimny silnik. Jakie wartości wskazuje u was? sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2020 at 20:36, Tomasz Pałucki napisał:

 Mam dsg oraz zwykły kluczyk, ten sam problem i objawy jak i u was.

Zaczynam zabawę z vcds-em i zauważyłem że temperatura cieczy chłodzącej na wyjściu z chłodnicy czujnik g83 wskazuje cały czas 80 stopni a miałem zimny silnik. Jakie wartości wskazuje u was? sprawdzał ktoś?

Postaram sie sprawdzić dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Spr temp w vcds to wszystko wskazywało temp otoczenia. u mnie obecnie temat występuje dosyć często.

U mnie jedynie pomaga trochę inna procedura odpalania. Pierwszy raz uruchamiam zapłon bez sprzęgła. Czekam aż zgasną świece żarowe i dopiero wtedy sprzęgło i ponownie zapłon. Wtedy zawsze pali ładnie. Jak tylko zrobię inaczej to aż wstyd bo kręci jak 30letni TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2020 at 20:36, Tomasz Pałucki napisał:

 Mam dsg oraz zwykły kluczyk, ten sam problem i objawy jak i u was.

Zaczynam zabawę z vcds-em i zauważyłem że temperatura cieczy chłodzącej na wyjściu z chłodnicy czujnik g83 wskazuje cały czas 80 stopni a miałem zimny silnik. Jakie wartości wskazuje u was? sprawdzał ktoś?

U mnie temp cieczy oleju i bloku silnika 28°C po 10h stania w garażu- temp w garazu 19°C

Porownalem jeszcze temp z czujników do zegarów lekka roznica + - 5w stosunku do czujnikow ECU

22 godziny temu, Adrian napisał:

Nie. Spr temp w vcds to wszystko wskazywało temp otoczenia. u mnie obecnie temat występuje dosyć często.

U mnie jedynie pomaga trochę inna procedura odpalania. Pierwszy raz uruchamiam zapłon bez sprzęgła. Czekam aż zgasną świece żarowe i dopiero wtedy sprzęgło i ponownie zapłon. Wtedy zawsze pali ładnie. Jak tylko zrobię inaczej to aż wstyd bo kręci jak 30letni TDI.

Ogolnie wstyd, kreci jakby jakis sztrucel to był.

Nawet stare TDI na pompie jak dobrze był ustawiony to na pół obrotu zaplał a juz nie bede mowil jak po powtryski paliły sam mialem to pamietam to nawet w mrozy palił na ćwierć obrotu.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam taki nawyk, że zanim odpalam to rozglądam się najpierw, czy nikt znajomy nie idzie, a jak auto stoi w garażu, to najpierw odpalam, a dopiero potem otwieram bramę. Wstyd jak ch** Aj, znowu się wkurzyłem. Mój pierwszy i na pewno ostatni diesel od VW. U mnie też w ostatnim czasie występuje to często, ale tak jak pisałem wczesniej obecnie mamy właśnie niekorzystne dla odpalania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JanZ napisał:

Ja już mam taki nawyk, że zanim odpalam to rozglądam się najpierw, czy nikt znajomy nie idzie, a jak auto stoi w garażu, to najpierw odpalam, a dopiero potem otwieram bramę. Wstyd jak ch** Aj, znowu się wkurzyłem. Mój pierwszy i na pewno ostatni diesel od VW. U mnie też w ostatnim czasie występuje to często, ale tak jak pisałem wczesniej obecnie mamy właśnie niekorzystne dla odpalania temperatury.

U mnie raz to chyba z 8skeund krecil juz myslalem ze nie odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też borykam się z tym problem, czasem stoi kilka dni zapali od strzała a po kilku godzinach kreci 5 sekund.Starm sie złapać moment jak krecic i nie odpala przez vcds i zobacxyc jakie są ciśnienia na szynie, może winę ponosi ten zawor na szynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magi2 napisał:

Witam

Też borykam się z tym problem, czasem stoi kilka dni zapali od strzała a po kilku godzinach kreci 5 sekund.Starm sie złapać moment jak krecic i nie odpala przez vcds i zobacxyc jakie są ciśnienia na szynie, może winę ponosi ten zawor na szynie?

Ja bym sie skłaniał ku temu ze to wina softu ECU lub jakiś czujników , jakość paliwa można odrzucić zrobiłem test tankowalem pelen bak

Verva-efecta ON zero różnicy 

V-power-zwykla ON zero różnicy

Ultimate diesel-zwykla ON zero różnicy

Circalq ON zero roznicy

Moja ON zero różnicy

Jeszcza najtansze paliwo na makro,crab,auchan.

I tu czuć ze auto jakos gorzej raguje na gaz ale zero roznicy w odpalaniu.

Najlrpsze jest ze to ze czasami odpali normalnie a raz kręci 5razy.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sie pokusić probe odpalenia silnika bez podpietego czujnika na szynie wtedy jesli uklad paliwowy jest sprawny to faktycznie wina czujnika lub zle przemyslanego softu 

Albo filtr paliwa zmienić tez moze byc wina tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem filtr paliwa jakieś 1,5tys km temu. Nie ma różnicy. Generalnie zmieniam go co 30tys i różnicy pod tym względem brak. Zmiana rozrządu brak poprawy.

Można by listę zrobić co kto już robił i nic.


Mi najdłużej pomogła zmiana tej kostki 645. Jakieś 3 miesiące był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zmieniałem juz dwa razy

Jedno co zauważyłem to gdy zapala od strzała ciśnienie paliwa real zaraz po odpaleniu vcds pokazuje 51190kPa i spada do wartości 31000 37000kPa jeśli zaczynają się problemy z odpaleniem to pierwsza wartość  10190kPa i wzrasta do wartości miedzy 31 a  37000kPa spróbuję jeszcze zarejestrować moment kiedy kreci dobre 8 sekund zobaczę jakie wtedy pokaże wartości. 

23 minuty temu, Adrian napisał:

Zmieniałem filtr paliwa jakieś 1,5tys km temu. Nie ma różnicy. Generalnie zmieniam go co 30tys i różnicy pod tym względem brak. Zmiana rozrządu brak poprawy.

Można by listę zrobić co kto już robił i nic.


Mi najdłużej pomogła zmiana tej kostki 645. Jakieś 3 miesiące był spokój.
 

Kostkę 645 tez podmieniłem nie bylo różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magi2 napisał:

Filtr zmieniałem juz dwa razy

Jedno co zauważyłem to gdy zapala od strzała ciśnienie paliwa real zaraz po odpaleniu vcds pokazuje 51190kPa i spada do wartości 31000 37000kPa jeśli zaczynają się problemy z odpaleniem to pierwsza wartość  10190kPa i wzrasta do wartości miedzy 31 a  37000kPa spróbuję jeszcze zarejestrować moment kiedy kreci dobre 8 sekund zobaczę jakie wtedy pokaże wartości. 

Kostkę 645 tez podmieniłem nie bylo różnicy 

Powiem tak ciśnienie na listwie przy odpaleniu powino miec 180-250bar.

Po odpaleniu powino sie ustabilizowac 310-370bar czyli tak jak u ciebie zalezne od obrotów silnika.

110barprzy odpalaniu  jak piszesz to za malo musze to podejzec u siebie jak jest ale to daje pewną diagnozę albo zawor regulacyjny jest uszkodzony , zawór nadciśnieniowy, czujnik

Lub caly uklad jest źle zaprojektowany sądząc po skali problemu.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie: jaki roczniki aut? Obstawiam 14/15. A kiedy była głośna afera z fałszowaniem emisji spalin? No właśnie. Może Skoda doskonale wie gdzie tkwi problem, ale po prostu nie może powiedzieć...

Czyli wszystko może być w aucie sprawne, a wina tkwi w ECU (oprogramowaniu)

Edytowane przez JanZ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team