Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.09.2020 at 11:56, Kpocta3 napisał:

Postaram sie sprawdzić dam znać

 Sprawdziłeś może?

 Dodam że w moim aucie jest ogrzewanie postojowe, i zimą czasem gdy je włączyłem silnik przed uruchomieniem miał ok 30-50 stopni  i palił na dotyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o szczelność tego zaworu.Ja wnioskuję ze ten zawór powinien być zamknięty i szczelny w momencie kiedy jest za wysokie ciśnienie on się otwiera,  a na filmie jest pokazane jak sprawdza szczelność tego zaworku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 at 19:22, Tomasz Pałucki napisał:

 Sprawdziłeś może?

 Dodam że w moim aucie jest ogrzewanie postojowe, i zimą czasem gdy je włączyłem silnik przed uruchomieniem miał ok 30-50 stopni  i palił na dotyk .

Pisalem jakoś wcześniej jak u mnie jest odsyłam.

Panowie zaworki sa dwa  tak zwany przelewowy utrzymujacy dane ciśnienie i bezpieczeństwa zabezpieczjacy przed krytycznym ciśnienieniem.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby zaoszczędzić sobie wstydu nauczyłem się już ją odpalać tak że problem nie występuje. Sprawdźcie u siebie. Jak ktoś miał starego diesla to wie jak zimą się odpalało i podgrzewało świece żarowe dwa razy. Tu ten system też działa. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w niskich temp. odpala dobrze, jak jest gorąco na zewnątrz też. Dzieje się tak zazwyczaj w średnim zakresie temperatur, W garażu utrzymuje tak 18-21 stopni i w takich warunkach się to dzieje często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem o3 rs cupa 2014r. Dodam pare informacji od siebie co u mnie zrobione i nie pomogło.

wymienione wtryski Wraz z wszystkimi uszczelkami

rozrzad wymieniony 

filtry to wiadomo na bierząco 

przekazik 645 zamienione 

zawor na listwie CR

czujnik na listwie CR
przeplywomierz

pompa w baku czyszczona 

czyjnik położenia walka rozrządu czyszczony

DPF po pełnej regeneracji 99,8% sprawności 

wymieniona przepustnica egr 

dodam tez ze moja ma program na 225km w seri było 191km wiec mysle ze kwestia softu kątu wtrysku itp tez odpada

problem dalej występuje rano pali od strzała dojadę do pracy 8h wychodzę z pracy i kręci z 5s i tak codziennie.

Edytowane przez Rychu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rychu napisał:

Witam mam ten sam problem o3 rs cupa 2014r. Dodam pare informacji od siebie co u mnie zrobione i nie pomogło.

wymienione wtryski Wraz z wszystkimi uszczelkami

filtry to wiadomo na bierząco 

przekazik 645 zamienione 

zawor na listwie CR

czujnik na listwie CR
przeplywomierz

pompa w baku czyszczona 

czyjnik położenia walka rozrządu czyszczony

dodam tez ze moja ma program na 225km w seri było 191km wiec mysle ze kwestia softu kątu wtrysku itp tez odpada

problem dalej występuje rano pali od strzała dojadę do pracy 8h wychodzę z pracy i kręci z 5s i tak codziennie.

A akumulator od nowość czy zmieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z dieslem jest ten problem ze w dieslu nie ma ukladu zapłonowego inny cykl termodynamiczny paliwo zaploc ma sie sam pod wplywem wysokiej temp ktora powstaje podczas sprężania i w tym problem gdzie tu szukac problem jesli silnik sam w sobie pracuje bardzo dobrze.Mozna by sie przyczepic do swiec Żarowych ale to znowu nie wyjasnia czm raz po postoju pali dobrze a pokrotszym postoju gorzej.wiec obstawiam albo komputer daje za małą dawke startową lub/i opóźnia wtrysk.

A moze sam rozrusznik jest słaby 

Odrzucam możliwość kiepskieho stanu samego silnika (kompresja).

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest Wasza opinia o wpływie egr na odpalanie. Kolega mi ostatnio opowiadał, że miał problem podobny w Vectrze i winny był właśnie egr, który się zawieszał i dławił silnik spalinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team