Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, JanZ napisał:

Panowie a jak jest Wasza opinia o wpływie egr na odpalanie. Kolega mi ostatnio opowiadał, że miał problem podobny w Vectrze i winny był właśnie egr, który się zawieszał i dławił silnik spalinami

Wlasnie zapomnialem dodać do mojej listy napraw/wymian ze przepustnica egr tez nowa u mnie i nie pomogło 

dpf jak cos tez po regeneracji 

Edytowane przez Rychu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jeszcze wymieniony akumulator, sterownik pompy w baku, baterie w kluczykach, włącznik zapłonu w stacyjce, rozrząd, sprawdzona cała instalacja elektryczna, przewody przelewowe od wtrysków. Nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest  pewien mankament chyba silnikow z rodziny e288 i tyle wyminia nic nie da jak cos jest zle zaprojektowane.

Możliwe ze ten akmulator paliwa moze powodować te problem z odpaleniem 

Dzial jak kondenstaor w elektronice wygładza pulsacjie. 

Tylko pytanie wyminiac na nowy jak bedzie to samo bo zostal źle zprojektowane.

Wiec wymian czego kolwiek jest bezsensu 

Jeśli cos ma mankament produkcyjny.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i ostudzone zostały moje zapędy. Fakt, że nie w Skodzie, ale również mam 184KM CUPA i identyczny problem. Z rozpędu już i tak wymieniłem czujnik ciśnienia na szynie CR, pomogło na kilka dni... Ciekawi mnie kwestia tych przekaźników 645 oraz czujnik temperatury paliwa, koszt znikomy i z ciekawości może go jeszcze podmienię. Najciekawszy jest fakt, że 2.0TDI które mają zmienne fazy są możliwe do naprawienia tego problemu, tylko pytanie, co z użytkownikami którzy tych zmiennych faz nie mają? Ale lipa, niby nic ale na dłuższą metę irytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Jestem tutaj nowy i co prawda nie octavia ale leon i tez CUPA 184km mam go u siebie 2 lata przywiozlem z Niemiec i tez ten problem wystepuje. Nie wymienialem nic na siłę bo widzę ze nie pomaga ale równiez chcialbym to usunąć.. zimą pali od strzała niczym silnik PD ale latem jest problem gdy na dworze ok 15 stopni kreci dlugo. Raz zapala szybko raz kreci ok 5 sekund a ostatnio i kiedys tez tak bylo że kręcił chyba z 7 sekund. Czasami zdarzy sie że zakreci i od razu złapie i jakby zgaśnie i zas kreci z 3 obroty i odpala. Wiec dziwne to jest a zarazem identyczny problem jak u was. Moim zdaniem największy wplyw ma na to temperatura otoczenia gdyz dzieje sie to latem (lub zimą w ciepłym garazu) dlatego chce sie spotkac z tunerem i zapytac czy daloby radę zapisac w sterowniku dawke startową dla temperatury wystepującej latem żeby była taka sama albo podobna jak jest zimą. Wedlug moich spostrzeżeń powinno to pomóc. Jeśli bym cos wiedzial dam oczywiscie znać a jesli ktoś wpadnie na jakiś trop to piszcie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo9407

Przykład z dnia dzisiejszego, a poniekąd wczorajszego też. Wróciłem do domu wczoraj około 22.40, temp. powietrza około 10 stopni. Pod firmą odpalił od strzała, ale tylko dlatego że zapłon przekręciłem na dwa razy (poprzednie dni przy zapłonie na raz i kręcił około 4-5 sekund). Dziś wyjazd rano z garażu około 5.20, temp. podobna też około 10 stopni, zapłon na raz, odpalił od strzała. Pod firmą auto stało dziś około 6h, odpalił również od strzała z zapłonem tylko na raz. Wszystko to, co ma postój +8h jest problem z odpaleniem. Prędzej odpali od strzała po 3 dniach postoju, niż po 8h i więcej. No i jakiś dziwny przedział temperatur objawia tę usterkę, czyli 5-15 stopni. Mróz jest ok, lato w upał czy po prostu wszystko co jest od tych 15 czy 20 stopni wzwyż również ok. Nie jestem w stanie zrozumieć, że mając zmienne fazy można wyeliminować usterkę wymieniając zawór regulacyjny nastawnika i jest gitara. Co z silnikami bez zmiennych faz jak CUPA? Inne ustrojstwo powoduje problem niż w silnikach ze zmiennymi fazami? Toż to jakiś niewytłumaczalny dla mnie przypadek jest.

Stronę wcześniej pisał ktoś że ma auto po programie na 225KM, ale nic się nie zmieniło, obawiam się że Twój trop żeby pojechać do tunera wiele nie zmieni, no chyba że jednak jakimś cudem Ci się uda, to pisz, bo sam jestem bardzo zdeterminowany na ustalenie przyczyn i wyeliminowanie usterki 🙂

Edytowane przez dominicus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie rozumiem.. wyglada na to że są w tych silnikach nie tylko problemy z nastawnikiem ale również co innego.. to cos innego to jest u nas bo nie mamy zmiennych faz.. rowniez tak mam ze jak stoi niezapalany np 3 dni albo 5 potrafi odpalic od strzala.. rano również a po pracy w dzien po 8 godzinach kręcil chyba z 7 sekund.. tuner moim zdaniem powinien ogarnąć dlatego ze jak robi program na 220 km to nie zmienia ci tej dawki startowej.. ona zostaje taka co w seryjnej nocy.. dlatego w samochodach po programie ten objaw tez jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak wpływ ma na to czas idealnie 8h.Takoe coś wyjaśnić może jedynie;

ze to winna z ukladem sterowania silnikiem. 

Ja by sie zainteresowal tym kondensatorem na przewodach paliwowych to kest sensowyny trop.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zobaczę co tuner powie.. bo ma patrzyć na parametry sterownika.. Jeśli się okaże że cos z mapą jest nie tak to być moze producent coś nie dopracował..

Kondensator na przewodach moze miałby sens ale dlaczego jak jest zimniej pali od strzała? 😶🙄😏 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiający jest jeszcze fakt, że w 90% przepadków zapłon na dwa razy także eliminuje problem długiego kręcenia. Mnie korci jeszcze podmienić czujnik temp. paliwa, bo o nim prawie nikt nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team