Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniałem u siebie filtr paliwa. Puszka filtra była pusta po wymianie, kilkukrotnie uruchamilem zapłon i wyłączałem aby napompować paliwo. Przy pierwszej próbie odpalenia auto nie odpaliło i dopiero wtedy uruchomiła się pompa paliwa w zbiorniku, która raczej powinna się uruchomić po zapłonie aby wytworzyć ciśnienie. Zastania mnie to czy to nie jest problem w tych silnikach że pompa elektryczna uruchamia się dopiero w momencie uruchomenia rozrusznik, a nie juz w czasie zapłonu. Jak jest z tym u was, słychać pompę przy włączonym zapłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pisałem ze dwukrotne grzanie świec  nic nierobi ale chyba jednak coś daje tylko nie miałem  porównania ale teraz już mam ijednak coś pomaga ale pytanie czy to nie sprawa tego ze dwukrotnie włączam zapłon.

przed chwilą, matri996 napisał:

Wczoraj wymieniałem u siebie filtr paliwa. Puszka filtra była pusta po wymianie, kilkukrotnie uruchamilem zapłon i wyłączałem aby napompować paliwo. Przy pierwszej próbie odpalenia auto nie odpaliło i dopiero wtedy uruchomiła się pompa paliwa w zbiorniku, która raczej powinna się uruchomić po zapłonie aby wytworzyć ciśnienie. Zastania mnie to czy to nie jest problem w tych silnikach że pompa elektryczna uruchamia się dopiero w momencie uruchomenia rozrusznik, a nie juz w czasie zapłonu. Jak jest z tym u was, słychać pompę przy włączonym zapłonie?

Właśnie czasmi slychac pompe caly czas jak zostawie na zaplonie a czasmi wogule nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś przed uruchomieniem auta zrobić vcds procedurę napełnienia filtra lub vos takiego tez to nie pomogło kręcił długo.

Z tego co sprawdziłem to po otwarciu drzwi kierowcy idzie napięcie na zawór na listwie i chyba pompa zaczyna tez pompować.

Zawór ten można sprawdzic : po odpaleniu auta na wolnych obrotach przez 30 sekund musi upuści około 100ml paliwa po przekroczeniu 2000obr Zawór musi się zamknąć - u mnie tak jest. Przy zaworze na szynie jest rura od powrotu paliwa , tam jest powrót druga część zaślepić.Udalo mi się tez podczas długiego odpalania zarejestrować cisnienie paliwa i cisnienie na szynie było ok a i tak długo krecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę...no chyba ze ktos przypadkiem znajdzie rozwiązanie. Może się uda.

Zamierzam jeszcze sprawdzić ten czujnik ciśnienia który jest na listwie przez oscyloskop.vcds ma małe próbkowanie 1/8 a ten czujnik 1/32 wiec program wszystkiego nie rejestruje 

Edytowane przez magi2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma sys bezkluczykowy to mógł tego nie zawuwaz ja napoczatku tez nie zauwazalem majca jeszcze dsg naciskalem hamulec wciskalem guzik i on sobie tam zaplal a ja np zapinalem pasy itp ale pozniej zauważyłem to np wiadom z czasem poduszki silnika trac sztywność dwumas tez i czuc ze silnik  dlugo dpala a jak już kręcił czasmi z 8s to az wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2h postoju na dworze 12.2°C odpalanie ,noga na hamulcu wciskam guzik odpalił normalnie bez dwuktotnego grzania swiec. Widac ze sygnal do rozrusznika idzie jak swiec sie zagrzeju wiec ja juz nie mam pomysłu o co chodzi, pompe tez bylo słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie daje nic dwukrotne włączanie zaplonu.. próbowałem czasem i albo palil od strzała albo kręcił tez długo..

Pompa u mnie rowniez wlącza się wraz z rozrusznikiem.. z tym ze startuje jakby na większej mocy a gdy samochód odpali schodzi na "niższy bieg" słychać to gdy wylaczymy radio i nawiew. U was tez tak jest? Dodam że to leon 5f.

Panowie a próbował ktos odpiac kostke od czujnika temp zewnętrznej? Chodzi o to by go oszukać.. lub zainstalowac cos co będzie zaniżało temp i będzie np -5 stopni.. czyli niska temperatura zimowa = wieksza dawka = palenie od strzała? Tutaj mój trop prowadzi zeby tunerowi udalo się to tak w programie zrobic z tym że bez oszukiwania czujnika tylko zapamietaniu większej dawki dla letniej temperatury..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie, bo u mnie z reguły zapłon na dwa razy już eliminuje problem i przy tym drugim przekręceniu auto odpala normalnie. Jedyną rzeczą jaką wymieniłem to czujnik ciśnienia na listwie CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przekrecalem i czasem długo tez kręcil.. albo przekrecalem na zaplon czekalem dluzsza chwile i tez nie ma reguły raz zapalil od strzała raz krecil dłużej albo dlugo.. teraz robi sie zimniej i juz problem na zimę będzie znikał.. no chyba że będę trzymał w ciepłym garażu to będzie dalej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Moze i ja cos opowiem moze nowego w temacie moze nie.

Otoz ten sam problem wymiana przekaznika nie pomogla wiec stwierdzilem ze musze znalesc dobrego mechanika.

Jeszcze powiem ze moja Skoda to Octavia 3 RS fl  2.0TDI 184ps 2018 i 45tys. przebiegu.

Serwis tu w DE stwierdzil ze wszystko ok i to normalne doladowali Aku tylko troche. Bylem ze 3 razy u nich i wiecej nie pojade bo nic nie robia..

I wracajac do mechanika udalo mi sie skontaktowac z jednym mysle ze dobrym prowadzi kanal na Youtube AutoChallenge zostawilem u niego auto nagralem mu fimiki z odpalania mowil ze to praktycznie nowe Auto i tak byc nie moze.

Po paru dniach odebralem Auto i co sie okazalo? Akumulator. Pokazywal mi filmik przy pomiarach spadalo napiecie przy odpalaniu do 7V a na wagu jak sprawdzalem to pokazywalo prawie 12V podczas odpalania... I wytlumaczyl mi tez wszytko o tym problemie wiec sprawa wyglada tak przy nizszych temperaturach grzeja swiece i z automatu zwieksza sobie dawke paliwa i odpala ok a w lato bo u mnie nawet w lato zle palil czyli przedzial temperatur miedzy 14-25 (tyle mam w garazu nawet w lato) byla lipa bo dawki sa badzo niskie ze wzgledu na EURO 6 emisje spalin...

Wiec jesli aku nie ma odpowiedniego kopa to bedzie problem z odpaleniem.. I odnosnie poprawki dawki startowej zeby byla taka jak przy grzaniu swiec w tym przedziale temperatur to mozna zrobic owszem ale moze to sie odbic potem na DPFie. Bo ten mechanik z AutoChallenge dowiadywal sie tez u Tunerow i dawki mozna poprawic ale moze byc potem problem z DPFem po jakims tam czasie.

Tez mi sie wierzyc nie chce ze to tylko Aku ale co moze byc w tak nowym aucie? No a Soft to tak jak mowilem wysrubowali te dawki tak zeby bylo Euro 6 kosztem tego odpalania jezeli z aku cos jest nie tak.

Tez u siebie zauwazylem ze jak sluchalem radia przy sprzataniu czy lampki w srodku sie palil jak poprostu zuzywal sie prad i nie ladowal aku to na drugi dzien tak odpalal dziwnie, wiec u was tez moze zuzywacie w jakis sposob prad i na drugi dzien takie cyrki.

Aku jaki byl to Moll a wstawil mi teraz Varte taka sama tylko ciut mocniejszy prad rozruchowy.

Wiec nie szukajcie w silniku ze z paliwem cos albo na listwie CR czy jeszcze cos innego.

Zostaje nam tylko albo Tuner labo nowy dobry nie byle jaki Aku.

Pojezdze troche i dam znac jak jest. Jak bedzie zle to jade do Tunera bo i tak program chce robic i potem bede myslal co z DPFem bo tak jezdzic nie bede.

Ale mysle ze z tym Aku bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartekkkkk

Z tego co widzę w Twoim profilu, masz silnik CUNA, a CUNA ma zmienne fazy i wierząc wszystkim tym, którzy mieli w silniku ze zmiennymi fazami problem, to wymiana zaworu regulacyjnego nastawnika eliminowała problem... Zresztą jest też słynny film na YT o tym. Cały szkopuł rozbija się o to, że problem jest w silnikach ze zmiennymi fazami, jak również bez nich. Masz świeże auto, więc dla mnie zastanawiające jest czy masz już ten poprawiony zawór, czy nie, bo rzekomo gdzieś, kiedyś VAG go poprawił. Niemniej dalej to nie rozwiązuje problemu dla osób bez zmiennych faz. Na tyle wpisów co tu było, mało komu zmiana akumulatora pomagała... Dramat jakiś z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam zmienne fazy ale czy ten zawor u mnie poprawiony jest tego nie wiem. Jedno co juz zauwazylem to u mnie jak rozgrzalem silnik potem wylaczylem i po ok 30minutach odpalalem to odpalal za pierwszym ale nie tak calkiem czysto, niby za pierwszym ale wdrapywal sie po tych obrotach. Ciezko to opisac ale nie bylo tak jak stare PD. A teraz wlasnie z nowym Aku jest idealnie jak narazie. No ale jak mowilem pojezdze troche z tydzien albo dwa to sie okaze wszystko.

A jak nie to no to zostaja wtedy te dawki chyba tylko Z tego co mowil AutoChallenge a wszystko przez Euro 6 i dbanie o DPFa...

Mozna probowac schlodzic czujnik temperatury i obserwowac jak odpala przy grzaniu swiec. Jak dobrze to beda dawki tylko do poprawy ale kosztem DPFa.

A akumulator niby dwa lata a i tak juz szrot jak napiecie przy odpalaniu tak spadalo... Moze przez to ze moje auto stalo z pol roku nim je kupilem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomo jest limiter dawki z przeplywki by nie zwiększać zadymienia, limiter sie wylacza po spadku do temp krytycznej to dużo wyjaśnia pisalem zeby sprawdzić Aku to jest podstawa, to ze napięcia na zaciskach jest rowne 12V nie oznacza to sprawne go akumulatora czasmi nastepuje zwarcie cel ,zasiarczenie itp i wydajność rozruchowa spada szczególnie w silnikach diesla gdzie jak wiem sa duze opory rozruchowe (stopień sprężania,pompa CR, świece zarowe) i potrzebne jest duże natężenie prądu.

Prosze tu sa zalecane wartosci akumulatorow do poszczególnych silników:

Screenshot_2020-10-31-23-10-00-398_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2020-10-31-23-10-07-405_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2020-10-31-23-10-13-218_com.mi.globalbrowser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rychu napisał:

Czyli ładować Aku z prądem rozruchu 1000a przeczyścić klemy i problem zniknie 😎

Nic to nie da jesli aku ma zwarte cele.Ładowac prądem rozruchu za wysoka rezystncja wewnetrzna akumulatora by taki prad przepłynął przez niego przy napieciu rzedu 13.5V 😆 nie ma sie co śmiać ludzie pol osprzetu silnika wymienili a nie wiadom czy aku sprawdzili.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kpocta3 napisał:

Nic to nie da jesli aku ma zwarte cele.Ładowac prądem rozruchu za wysoka rezystncja wewnetrzna akumulatora by taki prad przepłynął przez niego przy napieciu rzedu 13.5V 😆 nie ma sie co śmiać ludzie pol osprzetu silnika wymienili a nie wiadom czy aku sprawdzili.

Kompletnie sie nie znam na elektryce i jak to wszystko działa. Mówisz ze nie ma sensu dobierać Aku mocniejszego niż przewidziała fabryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zorientowałem się po jakimś czasie od zakupu auta że kiepsko pali to byłem u mechanika. Podłączył jakieś urządzenia które sprawdzało stan aku. Wyszło że jest wszystko ok. Inna sprawa że Aku mam od 2014 i cały czas mi chodzi po głowie jego zmiana. Niby mam start-stop ale już dawno dezaktywowany. I tak sobie myślę czy nie skusić się na tą varte silver 77ah. vaga mam to sobie zakoduje zmianę pojemności sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rychu napisał:

Kompletnie sie nie znam na elektryce i jak to wszystko działa. Mówisz ze nie ma sensu dobierać Aku mocniejszego niż przewidziała fabryka?

Nie mówię ze nie ma to sensu i nie mozna jak chcesz kupuj tylko pytanie czy sie zmiesci musiał byś zmierzyć wymiar moejsca na aku.

Nie kazdy  sie musi znać na elektryce tak jak nie kazdy jest poetą,piosenkarzem, mechanikiem ani naukowcem po to sa takie fora jak te.

A moze wlasnie fabryka źle przewidział.....     wczasch gdzie urzednicy decyduja co ma byc w aucie a nie inż wszystko jest możliwe.

18 minut temu, Adrian napisał:

Jak tylko zorientowałem się po jakimś czasie od zakupu auta że kiepsko pali to byłem u mechanika. Podłączył jakieś urządzenia które sprawdzało stan aku. Wyszło że jest wszystko ok. Inna sprawa że Aku mam od 2014 i cały czas mi chodzi po głowie jego zmiana. Niby mam start-stop ale już dawno dezaktywowany. I tak sobie myślę czy nie skusić się na tą varte silver 77ah. vaga mam to sobie zakoduje zmianę pojemności sam.
 

Poczatkowo gdy zauwazylem problem z odpalniem odrazu podladowalem aku ale olalem sprawe bo myślałem moze tak jest ale gdy zobaczylem ktorys raz ten problem u innych zaczalem sie zastanawiać ze jednak cos jest nie tak pierwsze diagnozy robilem na aku i nie podobal mi sie to ze co podlacze to aku sie doladowuje ale dyskusja poszla w stronę paliwa i aku poszedl na drugą linię ale mialem zamira zmiany aku i teraz kolega potwierdIl pewne przypuszczenia wiec jak całkowicie bedzie nie zdolny do urzytku to go wymienie na jakis dobry.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kpocta3 napisał:

Nic to nie da jesli aku ma zwarte cele.Ładowac prądem rozruchu za wysoka rezystncja wewnetrzna akumulatora by taki prad przepłynął przez niego przy napieciu rzedu 13.5V 😆 nie ma sie co śmiać ludzie pol osprzetu silnika wymienili a nie wiadom czy aku 

Sprawdziłem wymiary takie podejdzie 😎

kampera zasili wiec przy skodzie taki nawet by sie nie zająknął 😀

Edytowane przez Rychu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team