Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o aku to u mnie byla to pierwsza wymieniona rzecz. W ASO najblizej domu założyli mi zamiennik i nie pomoglo. Pojechalem do ASO gdzie kupilem auto i tam stwierdzili, ze to dlatego ze zamiennik i ze trzeba zalozyc oryginalny aku. Jak się mozna domyślić tez nie pomogło wiec wrocilem do zamiennika (AGM 70ah 760A). Moze faktycznie mocniejszy prąd rozruchowy by pomógł, ale ja nie bede wymienial rocznego sprawnego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bartekkkkk napisał:

Witam wszystkich,

Moze i ja cos opowiem moze nowego w temacie moze nie.

Otoz ten sam problem wymiana przekaznika nie pomogla wiec stwierdzilem ze musze znalesc dobrego mechanika.

Jeszcze powiem ze moja Skoda to Octavia 3 RS fl  2.0TDI 184ps 2018 i 45tys. przebiegu.

Serwis tu w DE stwierdzil ze wszystko ok i to normalne doladowali Aku tylko troche. Bylem ze 3 razy u nich i wiecej nie pojade bo nic nie robia..

I wracajac do mechanika udalo mi sie skontaktowac z jednym mysle ze dobrym prowadzi kanal na Youtube AutoChallenge zostawilem u niego auto nagralem mu fimiki z odpalania mowil ze to praktycznie nowe Auto i tak byc nie moze.

Po paru dniach odebralem Auto i co sie okazalo? Akumulator. Pokazywal mi filmik przy pomiarach spadalo napiecie przy odpalaniu do 7V a na wagu jak sprawdzalem to pokazywalo prawie 12V podczas odpalania... I wytlumaczyl mi tez wszytko o tym problemie wiec sprawa wyglada tak przy nizszych temperaturach grzeja swiece i z automatu zwieksza sobie dawke paliwa i odpala ok a w lato bo u mnie nawet w lato zle palil czyli przedzial temperatur miedzy 14-25 (tyle mam w garazu nawet w lato) byla lipa bo dawki sa badzo niskie ze wzgledu na EURO 6 emisje spalin...

Wiec jesli aku nie ma odpowiedniego kopa to bedzie problem z odpaleniem.. I odnosnie poprawki dawki startowej zeby byla taka jak przy grzaniu swiec w tym przedziale temperatur to mozna zrobic owszem ale moze to sie odbic potem na DPFie. Bo ten mechanik z AutoChallenge dowiadywal sie tez u Tunerow i dawki mozna poprawic ale moze byc potem problem z DPFem po jakims tam czasie.

Tez mi sie wierzyc nie chce ze to tylko Aku ale co moze byc w tak nowym aucie? No a Soft to tak jak mowilem wysrubowali te dawki tak zeby bylo Euro 6 kosztem tego odpalania jezeli z aku cos jest nie tak.

Tez u siebie zauwazylem ze jak sluchalem radia przy sprzataniu czy lampki w srodku sie palil jak poprostu zuzywal sie prad i nie ladowal aku to na drugi dzien tak odpalal dziwnie, wiec u was tez moze zuzywacie w jakis sposob prad i na drugi dzien takie cyrki.

Aku jaki byl to Moll a wstawil mi teraz Varte taka sama tylko ciut mocniejszy prad rozruchowy.

Wiec nie szukajcie w silniku ze z paliwem cos albo na listwie CR czy jeszcze cos innego.

Zostaje nam tylko albo Tuner labo nowy dobry nie byle jaki Aku.

Pojezdze troche i dam znac jak jest. Jak bedzie zle to jade do Tunera bo i tak program chce robic i potem bede myslal co z DPFem bo tak jezdzic nie bede.

Ale mysle ze z tym Aku bedzie ok.

Czyli wychodzi na to że moje podejrzenia od początku co do dawki rozruchowej byly dobre. Myślę ze dawka załatwi sprawę a czy bedzie to zawalac dpf.. hmm wieksza dawka na start= więcej spalin czyli teoretycznie tak.. ale w sumie mam to gdzieś bo kiedys i tak on się zapełni a i tak w większości samochód zapalam na zimnym silniku. Pytanie tylko czy jest to łatwe do zrobienia z tą dawką? Pytałes może tego szpeca? 

Co do aku to myślę że to nic nie da bo nie jeden juz zmienial nawet filmik na youtube z odpaleniami octavii rs jest przed i po wymianie i nic to nie dało.. sam czasem próbowałem doladowac aku i na drugi dzien bylo znac ze krecil żwawiej ale kręcił DŁUGO a czasem stal tydzień i aku byl wiadomo slabszy a zapalał na dotyk.. 

Zostaje tylko ta dawka 🤷‍♂️

Edytowane przez Pablo9407 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, Rychu napisał:

Sprawdziłem wymiary takie podejdzie 😎

kampera zasili wiec przy skodzie taki nawet by sie nie zająknął 😀

Wiesz nie wolno przesadzać z pojemność bo się okaże że alternator nie bedzie wstaniej go doładowywać bedzie zamalo wydajny.

Panowie nie wiem z ktorego czujnika temp jest limiter ale mozna sprobowac go ochłodzić naprzyklad psikajac w koncowke sondy dezodrantem lub przylozyc kostki lodu (wyczyścić po takim zabiegu alko izoproylenowym).I spr czy faktycznie ECU  kompensuje dawke star ze względu na temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo9407 napisał:

Czyli wychodzi na to że moje podejrzenia od początku co do dawki rozruchowej byly dobre. Myślę ze dawka załatwi sprawę a czy bedzie to zawalac dpf.. hmm wieksza dawka na start= więcej spalin czyli teoretycznie tak.. ale w sumie mam to gdzieś bo kiedys i tak on się zapełni a i tak w większości samochód zapalam na zimnym silniku. Pytanie tylko czy jest to łatwe do zrobienia z tą dawką? Pytałes może tego szpeca? 

Co do aku to myślę że to nic nie da bo nie jeden juz zmienial nawet filmik na youtube z odpaleniami octavii rs jest przed i po wymianie i nic to nie dało.. sam czasem próbowałem doladowac aku i na drugi dzien bylo znac ze krecil żwawiej ale kręcił DŁUGO a czasem stal tydzień i aku byl wiadomo slabszy a zapalał na dotyk.. 

Zostaje tylko ta dawka 🤷‍♂️

Mowil ze normalnie idzie to ogarnac te dawki tylko znalesc dobrego tunera i opisac sprawe.

Dzis pierwsze odpalenie na zimnym z nowym Aku auto stalo ok 20 godzin w garazu temperatura 18 stopni i super odpalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bartekkkkk napisał:

Mowil ze normalnie idzie to ogarnac te dawki tylko znalesc dobrego tunera i opisac sprawe.

Dzis pierwsze odpalenie na zimnym z nowym Aku auto stalo ok 20 godzin w garazu temperatura 18 stopni i super odpalil.

To testuj bo to raz się dzieje raz nie.. mozesz mieć kilka razy dobrze a za któryms razem będzie kręcił długo..

1 godzinę temu, Kpocta3 napisał:

Wiesz nie wolno przesadzać z pojemność bo się okaże że alternator nie bedzie wstaniej go doładowywać bedzie zamalo wydajny.

Panowie nie wiem z ktorego czujnika temp jest limiter ale mozna sprobowac go ochłodzić naprzyklad psikajac w koncowke sondy dezodrantem lub przylozyc kostki lodu (wyczyścić po takim zabiegu alko izoproylenowym).I spr czy faktycznie ECU  kompensuje dawke star ze względu na temp.

Tak zapewne by bylo.. tylko że teraz trzeba testować odpalanie w garażach bo juz na zewnątrz chlodno a jak chlodno to z automatu będzie wieksza dawka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo9407 napisał:

Tak zapewne by bylo.. tylko że teraz trzeba testować odpalanie w garażach bo juz na zewnątrz chlodno a jak chlodno to z automatu będzie wieksza dawka..

No tak teraz juz na dworzu robi sie chlodno wiec nie ma to sensu ale jak ktos ma garaż    to można spróbować ja ma w weekend tylko  tak to stoji pod blokiem.Tylko która to temp jest brana pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kpocta3 napisał:

No tak teraz juz na dworzu robi sie chlodno wiec nie ma to sensu ale jak ktos ma garaż    to można spróbować ja ma w weekend tylko  tak to stoji pod blokiem.Tylko która to temp jest brana pod uwagę.

Dokladnie.. wydaje mi się że to jest ta temperatura co pokazuje na fisie.. trzeba by zlokalizozawac czujnik i go oszukiwać dla testów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pablo9407 napisał:

Dokladnie.. wydaje mi się że to jest ta temperatura co pokazuje na fisie.. trzeba by zlokalizozawac czujnik i go oszukiwać dla testów.

Poszedłem odpalić auto na odpietym MAF (przeplywce) by wpadlo w tryb awari odpalił dość dobrzeale z wysokimi obrotami auto stoi w garażu 12-15°C .Po podpieci i odpaleniu drugi raz zakrecil duzej.

Edytowane przez Kpocta3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minął prawie miesiąc i było u mnie ok z nowym aku a dziś coś nowego odpalałem po pracy z godzinę temu dwa stopnie na dworze i zakręcił dłużej. Nie długo jak wcześniej ale dłużej niż po wymianie aku. W garażu cały czas 13 stopni i jest ok a na dworze dziś dwa i było dłużej. Co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy ale problemy te same. Odniosę się co do dawki startowej, zmiana jej przez tunera absolutnie nic nie zmienia, tez wymieniłem aku na nowy i dalej bez zmian, zrobiony chip na 195km to samo, wymiana wtrysków na nowe, poprawka chipa na 220 km a odpalanie ciągle to samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a sprawdzał ktoś z Was jakie macie napięcie na Aku po porannym otwarciu auta?
To, że podczas jazdy 20 km do pracy akumulator się naładuje do pełna nie znaczy, że rano będzie on trzyma swoje wymagane napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.
Wystarczy raz sprawdzić rano po wcześniejszej dłuższej wycieczce i wiesz czy akumulator jest sprawny i dobrze doładowywany.
Nie musisz tego robić codziennie.
Wasz Aku wasza sprawa. Sorry chciałem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano będę sprawdzał jak temat się ma z tym stanem Aku. U mnie już od 2014 roku siedzi w aucie i korciło mnie już aby go zmienić ale jeszcze jakoś tego nie zrobiłem.


Adrian w zużytym Aku spadek napięcia w czasie po wyłączeniu ladowania jest dużo, dużo szybszy niż w nowej baterii. Jeśli pykniesz jednego dnia tysiąc km nie znaczy, że następnego poranka będziesz miał napięcie powyżej 12,4 V. Ja mój też mam od nowości (2015) i napięcie nie przekracza 12 do 12.2 co też powoli prosi się o wymianę. Ja ma benzynę więc rozruch jest łatwiejszy i problemu nie mam, ale jak chcę coś zakodować to już bez prostownika nie zaczynam.
W przyszłym roku będę myślał o wymianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team