Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak.. dlatego pierwszym moim podejrzeniem było to żeby zrobić mapę i zwiększyć dawkę rozruchową dla ciepłego silnika.. ale niby niektórzy pisali że robili i samochód dalej długo krecil a jak złapał to potrafił zakopcić.. ja osobiscie nie próbowałem.. ale może warto by bylo spróbować u jakiegoś dobrego tunera grupy vag żeby dokładnie obejrzał mapę sterownika i mógł wyciągnąć jakieś wnioski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie już pisalem kto z was posiada start&stop?Odrazu mowilem zeby sprawdzić Aku testerem.Samochody z Star&Stop potrzebują aku o wiekszej pojemność i aku z duzym pradem rozruchowym.

Ja wymieniłem Aku i odrazu tak jakby rozrusznik kręcił szybciej żwawo nie rzuca autem.

Auta z S&S posiadaj ten moduł startu i mam teorie ze program w nim jest jakos tak zrobiony ze potrzebuje specjalne warunki startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik w moim aucie sprawdzali w ASO, niby jest w porządku. U mnie w ogóle ostatnio ciekawa rzecz, bo im dłużej auto stoi tym lepiej odpala, choć słychać, że kręci jakby ciężej i wolniej.

Jak mój mechanik wróci z urlopu to sprawdzimy jeszcze pompę podnoszącą jakie daje ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam aku nowe i to nie aku ani nie rozrusznik..  na nowym aku auto bardzo żwawo kreci a mimo wszystko czasem potrafi zrobić dluzsze odpalanie z tym że trwa to szybciej niż na starym aku.. ale widać że to nie tutaj tkwi cały problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dziś dołączyłem. Kupiłem niedawno O3 fl 1.6 TDI i zastanawiałem się dlaczego z rana przy odpalaniu kręci około 3-5 sekund. Przeczytałem 11 stron i temat się nie rozwiązał, więc może coś od siebie dołożę. Kiedyś miałem Toyotę Avensis 2.0d4d, problem był podobny, z rana długo kręcić trzeba żeby odpalił. Jak się później okazało cofało się paliwo. Zaobserwowałem to jak wymieniłem przewód paliwa na przezroczysty. Pomysł był taki żeby założyć zawór jednokierunkowy na przewód paliwowy co rozwiązało problem z odpalaniem. Nie zrobię tego w swojej O3 bo mam jeszcze gwarancję fabryczną, ale może ktoś z forumowiczów ma czas i chęć do przetestowania pomysłu z przezroczystym przewodem i zaworkiem. Koszta są znikome: zawór około 20zl a przewód też jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były osoby co dodawały zaworek zwrotny i nie pomagało.. odpalanie zależne jest od temperatury na zewnątrz czyli w lecie są problemy a w zimie nie,  a jakby paliwo się cofało to raczej by nie zależało od tego czy jest na polu ciepło czy zimno.. Hmm.. "Dziwne odpalanie" ktoś tę nazwę wątku ujął w 100% idealnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od niedawna jestem posiadaczem Octavii 3 2.0 tdi cupa. Problem u mnie również występuje. Zauważyłem że u mnie jest to zależność od nachylenia samochodu. Nieważne jaka jest temperatura. Samochód parkuje w garażu tam nigdy problem nie wystąpił bo auto stoi na równym. Jak specjalnie najechałem na deski by dźwignąć przód samochodu to już po 2 godzinach odpalał długo.

Jestem bardziej nastawiony na układ paliwowy. Piszecie, że ma to związek z temperaturą. Może w przedziale jakiś temperatur coś jest bardziej podatne na zapowietrzenie?

U mnie jakbym za każdym razem stawiał samochód na górce silnikiem w dół to odpali zawsze idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa w baku powinna uruchamiać się za każdym razem?

Mam wrażenie że nie uruchamia się po włączeniu zapłonu. Dopiero w momencie pracy rozrusznika ale to też nie za każdym razem.

Ktos wie kiedy ona powinna pracować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2021 at 21:52, Mariusz20w napisał:

Też mam podobne spostrzeżenia i doszedłem do wniosku, że wina leży w tym 5q0919050p lub tym 0928400768

Jest to jakiś trop ale co w takim razie wszyscy mamy zepsute pompy w baku że odpalanie wygląda jak wygląda? 😮 Najgorsze że to raz się dzieje raz nie. I to tylko w określonych temperaturach w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pompę w baku sprawdzałem i daje ciśnienie, tylko teraz pytanie, czy za każdym razem? Nie da się tego sprawdzić. Trzeba by wymienić pompę na nową i sterownik pompy na nowy, a to już się robi koszt. Gdzieś spotkałem się z wątkiem,  że wymiana pompy pomogła, może nawet na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze w układ paliwowy wpiąć jakiś niezależny czujnik ciśnienia i obserwować pracę pompy. 

Pablo9407 uważasz że to się dzieje w określonych tempreaturach? Ja mam za krótko auto. I tej zależności jeszcze nie zauważyłem. W tamtym tygodniu rozebrałem pół auta i zaczęło nagle odpalać normalnie. Nie wiem czy przypadkiem to naprawiłem czy to kwestia temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam audi a4 b8 2.0 tdi cr. Posiadam również ten sam problem. Od pół roku nie daje mi to spać 🙂 zawór o którym kolega mariusz20w wspomina już wymieniłem, więc to nie to. Prócz tego sprawdzony rozrusznik, wymieniony zawór i czujnik ciśnienia na listwie, sławny przekaźnik 645, czujnik temperatury płynu i nic. Byłem u dwóch czarodziejów i każdy mówi to samo `żyj z tym`, tylko co to za życie. Samochód już stawiałem przodem do góry, tyłem do góry z marnym skutkiem. Temat z akumulatorem i prądem też bym wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galko.tomek napisał:

Można jeszcze w układ paliwowy wpiąć jakiś niezależny czujnik ciśnienia i obserwować pracę pompy. 

Pablo9407 uważasz że to się dzieje w określonych tempreaturach? Ja mam za krótko auto. I tej zależności jeszcze nie zauważyłem. W tamtym tygodniu rozebrałem pół auta i zaczęło nagle odpalać normalnie. Nie wiem czy przypadkiem to naprawiłem czy to kwestia temperatury. 

Zależy od temperatury bo w zimie ten problem nie występuje chyba ze trzymasz w garażu gdzie masz 15-20 stopni na plusie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam ten problem praktycznie cały rok bo w garażu 16-19 stopni, a co do pompy podnoszącej w baku, ty wyczytałem na UK forum że one były jakieś wadliwe w tych rocznikach. I ci co wymienili to niby problu z odpalaniem nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka teoria w sumie warta uwagi.. 🙄 Może zaryzykuj z wymianą pompy i dasz nam znać czy pomoże 😎😁 apropo pompy to moja syczy czasami jest słyszalne syczenie kiedyś myślałem że to z wydechu ale sprawdzałem na kanale i ona syczy może faktycznie bylo cos z nimi nie tak.. ale ogólnie jaki by to miało wpływ na odpalanie w niskich temperaturach skoro wtedy pali od strzała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team