Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym szumieniem  w środku to i u mnie słychać, teraz jak chłodniej się zrobiło to jakby nawet głośniej. Z odpalaniem przy 10-15 st C też dłużej kręci jak zimny. Z zewnątrz nie słychać. Nie ukrywam że zaczyna mnie ten szum niepokoić. Jak w Passacie 1.8t  pompa paliwa tak szumiała to po kilku tygodniach dokonała żywota i już nie odpaliłem pastuszka. Jutro zadzwonię do serwisu jak znajdę chwilę i dopytam czy coś z tym da się zrobić. Może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie słychać takiego szumienia w środku tylko syczenie na zewnątrz.. w środku słychać że normalnie startuje i żeby ją usłyszeć musze mieć wyłączone radio zamknięte okna i słychać że startuje i że pracuje ale normalnie.. Ale na zewnątrz jak stoję koło auta to czasem syczy czasem nie.. a jak syczy to dość głośno..

 Cos podobnego jak na tym filmiku.. macie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum to słychać nawet w czasie jazdy. Na początku myślałem że tak ma być, ale z czasem to coraz głośniej zaczęło się robić. Chyba że bardziej zacząłem zwracać uwagę i mam tylko takie odczucie. Przy uruchamianiu silnika też trochę wcześniej zaczyna szumieć zanim rozrusznik zakręci. Jak wyłączę auto to jeszcze chwilę szumi tak z dwie sekundy i cichnie. Także wydaje mi się że to może pompa paliwa tak szumi bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podejrzenie że w moim przypadku po wymianie EGR problem się nasilił tzn. problem z odpalaniem występuje częściej i dłużej kręci. Wczoraj 5*C i silnik odpalał chyba z 10 s. po czym poszła wielka biała chmura. Mechanik coś wspominał że jest za duży przepływa jak patrzył w parametry na komputerze i że chyba była akcja gdzie skoda montowała jakieś zwężki. Ktoś coś słyszał może o tym. Może to jakiś trop ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr-y są dwa wysokiego i niskiego ciśnienia. Który wymieniałeś i dla czego, teoretycznie one się nie psują. Akcja serwisowa była podobno jakąś na chłodniczki egr-u a nie sam egr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są dwa to pierwszy raz słyszę. Został wymieniony ponieważ pojawiał się coraz częściej błąd EGR NIEPRAWIDŁOWY PRZEPŁYW. Również ta wadliwa chłodniczka egr została wymieniona. I teraz kolejna rzecz która mnie zastanawia. Po wymianie błąd nadal się pojawiał ale powoli przestał i nie wiem czy z upływem kilometrów czy z racji spadku temperatury otoczenia ? A zwężka była podobno zakładana na jakiś przewód od ciśnienia czy coś w tym stylu ale mechanik nie potrafił sobie przypomnieć o co chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Skoda stoi na zewnątrz i przy 3*C potrafi być problem z odpalaniem. Średnio na 10 odpaleń 5 kończy się niepowodzeniem. Tak jak już wspominałem nasiliło się to po wymianie EGR i czujnika DPF, no chyba że to zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2021 at 11:46, Mariusz20w napisał:

Taki przebieg to pompa raczej odpada. Może jakaś aktualizacja oprogramowania coś pomoze.

Przepustnica na wydech przymyka się tylko wtedy gdy się wypala dpf by zwiększyć temperaturę 

Nie dokonca ta przepustnica ma za zadanie tak samo wyrownac cisnieni zeby do doltu wepchać więcej spalin.wiec moze powodowac taki dźwięk.

Ewidentnie problem lezy po stronie sterowania.

Bo nie róbmy dziwnej teori, na logike silnik w temp rzędu 20°C powinien zapalać lepiej  niz w temp ponizej 5°C z mechanicznego i fizycznego punktu widzenia.A jest zupełnie na odwrót.Prawdopodbnie tego sie nie da naprawić jedynie poprawa oprogramowania , algorytm pracy silnika jest tak skonstruowany że by  pewnie spełnić pewne normy ekologiczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w etce to pompa w baku  5q0919050p została zastąpiona pompą 5q0919050an w 2017 roku. Czy wszyscy tutaj zebrani mają samochód z rokiem produkcji wcześniejszym? Może to by była wskazówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z etką sterownik który u mne zastosowano został zamieniony w 2014 na inny. Więc obstawiałbym ze to raczej chodzi o pompę 

Edytowane przez galko.tomek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia z ostatnich dni: auto faktycznie po przerwaniu odpalania za drugim razem odpala od razu. Za drugim razem słychać pompę w baku. - to by mi sugerowało że do wymiany może być pompa - za drugim razem może dobija większe ciśnienie i ją słychać. 

Jeszcze zauważyłem, że jeśli za pierwszym razem nie wcisnę hamulca przy odpalaniu samochodu, a za drugim razem wcisnę to odpala od razu.. I tego to już nie potrafię wytłumaczyć. Bo uważam, że pompa w baku  w pierwszym przypadku nie powinna się uruchomić nawet. 

Chciałem już wymieniać pompę w baku ale zwątpiłem.  W planach na najbliższy czas to chce wpiąć w kable z pompy paliwa kontrolkę by wiedzieć kiedy ona powinna pompować. 

Może ktoś wie które to piny/kolory we wtyczce pompy? 

Edytowane przez galko.tomek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2021 at 19:31, Mariusz20w napisał:

A sproboj jeszcze poczekać aż zgasną wszystkie kontrolki i wtedy odpalać. Ja teraz właśnie tak odpalam i pali na strzał za każdym razem. 

Próbowałem. Zdarza się, że długo odpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team