Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy rozkładają ręce. Szkoda kasy i czasu. Musisz opracować system odpalania i tyle. Ja to w ciepłe dni robię na dwa razy tak jak za starych dobrych czasów odpalało się poczciwe 1.9tdi przy -20⁰. Swoją drogą ciekaw jestem czy obecne auto dało by radę w takich warunkach odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem od mechanika z serwisu skody, że dużo pomp w baku było felernych i on jest przekonany, że to jest kwestia pompy. 

Ja obecnie olałem temat. Odpalam jak mówiłem wcześniej (za pierwszym razem bez hamulca) i auto odpala za każdym razem. Do diagnostyki wrócę dopiero na wiosnę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przez przypadek. Obejrzałem film i zdecydowałem się wymienić tą pompę. Pojechałem do mojego mechanika się umówić, a ten mi odradził, że szkoda moich pieniędzy, bo jak auto jeździ dobrze to na pewno nie jest to problem z pompą w baku. Gość zaś twierdzi, że auto może jeździć normalnie, a pierwszym objawem jest właśnie ciężkie odpalanie po nocy. Jako, że w maju sprzedaję auto odpuściłem sobie wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2021 at 22:01, galko.tomek napisał:

Usłyszałem od mechanika z serwisu skody, że dużo pomp w baku było felernych i on jest przekonany, że to jest kwestia pompy. 

Ja obecnie olałem temat. Odpalam jak mówiłem wcześniej (za pierwszym razem bez hamulca) i auto odpala za każdym razem. Do diagnostyki wrócę dopiero na wiosnę 😉

Ale podaj jakiś logiczną zależności od temperatury bo ja nie widzę cały czas piszę ze wina jest po stronie sterowania. Można sprawdzić moze sa aktualizacje sterowników jedynie to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kpocta3 napisał:

Ale podaj jakiś logiczną zależności od temperatury bo ja nie widzę cały czas piszę ze wina jest po stronie sterowania. Można sprawdzić moze sa aktualizacje sterowników jedynie to coś da.

Ja problem mam zawsze. Niezależnie od temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galko.tomek napisał:

Ja problem mam zawsze. Niezależnie od temperatury. 

A no to co innego tu niesty wina moze lezec po stronie ukladu paliwowego zrób sobie jakas małą diagnostyke.Albo tak jak mówisz wina pompki w baku chodź takie to naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2021 at 20:21, Mariusz20w napisał:

No szkoda. Trzeba dalej odpalać procedurą. 

Szkoda kasy na takie wymiany może ktoś kiedyś przypadkiem znajdzie przyczne bo napewno wszystko jest sprawne bo niema innych objawów ja bym wykluczył sprzęt.

Moim zadaniem problem jest w kącie wtrysku i dawce rozruchowej przy temp ponizej 20°C.

Funkcja sterownia wtryskami w zależności temp jest poprostu źle stworzona albo normy to wymuszaja bo dotyczy to ea288 czyli euro6+.

Nie mam narzędzi ani czasu zeby sie w to bawić ale co moglem to posprawdzalem vcds.

I to jest poprostu wina wystorwanie złego.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz20w napisał:

Już wcześniej pisałem że to coś z sterowaniem, ale nie kad wtrysku i dawka, bo ja mam po chipie i zmianie dawki startowej. 

Jesteś pewien ze dawki startowej raczej ogólnej dawki chyba że gadałeś znim zeby to zmienił.

Tylko właśnie map paliwowych jest obstawiam przynajmniej setka i tuner nie ruszy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kpocta3 napisał:

Jesteś pewien ze dawki startowej raczej ogólnej dawki chyba że gadałeś znim zeby to zmienił.

Tylko właśnie map paliwowych jest obstawiam przynajmniej setka i tuner nie ruszy wszystkich.

Jestem pewien. Mówił że dawka startowa do 300 odr. Na min. Była '0' zwiększył ją do max co można było, i teraz auto jak długo kręci i w końcu odpali to wywali chmurę dymu. Czyli według mnie to brak zapłonu a nie paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz20w napisał:

Jestem pewien. Mówił że dawka startowa do 300 odr. Na min. Była '0' zwiększył ją do max co można było, i teraz auto jak długo kręci i w końcu odpali to wywali chmurę dymu. Czyli według mnie to brak zapłonu a nie paliwa. 

Zostaje w takim razie albo brak grzania swiec lub za krótki czas grzania no i kąt wtrysku w dislu inaczej nie da sie wyregulować zapłonu.

Edytowane przez Kpocta3
Poprawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kpocta3 napisał:

Zostaje w takim razie albo brak grzania swiec lub za krótki czas grzania no i kąt wtrysku w dislu inaczej nie da sie wyregulować zapłonu.

Świece grzeją, specjalnie zrobiłem żarówkę i wpielem w wiązkę. Problem jest taki że one zaczynają grzać i on od razu kreci i nie odpali, a jak poczekaz  aż zgasną konptolki i wtedy zakręcisz to odpali od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mariusz20w napisał:

Świece grzeją, specjalnie zrobiłem żarówkę i wpielem w wiązkę. Problem jest taki że one zaczynają grzać i on od razu kreci i nie odpali, a jak poczekaz  aż zgasną konptolki i wtedy zakręcisz to odpali od razu.

Ale wsumie on powinie zapalic przy tych temp  

w ktorych wystepuje ten problem bez świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz20w napisał:

Powinien. Czyli coś mu blokuję zapłon. 

Ogólnie śliski temat.

Albo nie nastepuje wtrysk albo jest zbyt spóźniany.

Moze tez być problem z synchronizacja wałka kąta wtrysku ale to znowu zależności temp nie pokazuję, chodź to moze by trop w silnikach ze zmiena fazą.

Umnie np tera problem wogule nie występuje.

Stwierdzam ze temat nierozwiązywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team