Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę moją sytuacje problem ten sam auto długo kreci zanim odpali czasem po tym długim odpalaniu wyskakuje usterka start/stop. Dodatkowo w sterowniku silnika pojawia się błąd P0341 czujnik położenia wałka rozrządu. 

W aucie zostały poczynione następujące "naprawy"

-czujnik wałka brak efektu

-wymiana wariatora zmiennych faz z obudową brak efektu

-wymiana intercoolera była drobna nieszczelność brak efektu

-rozrząd brak efektu

-akumulator brak efektu

Obecnie warsztat ściąga głowice bo dodatkowo ubywa coraz więcej płynu i dpf ma dość wypala się co 80KM...

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SiwoL napisał:

Opiszę moją sytuacje problem ten sam auto długo kreci zanim odpali czasem po tym długim odpalaniu wyskakuje usterka start/stop. Dodatkowo w sterowniku silnika pojawia się błąd P0341 czujnik położenia wałka rozrządu. 

W aucie zostały poczynione następujące "naprawy"

-czujnik wałka brak efektu

-wymiana wariatora zmiennych faz z obudową brak efektu

-wymiana intercoolera była drobna nieszczelność brak efektu

-rozrząd brak efektu

-akumulator brak efektu

Obecnie warsztat ściąga głowice bo dodatkowo ubywa coraz więcej płynu i dpf ma dość wypala się co 80KM...

-

Te błędy wyskakują z powodu spadku napięcia przez długotrwały pobór prądu przez rozrusznik. Mi wyskakuje błąd acc i lineasist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.01.2022 at 19:04, Mariusz.SLINE napisał:

Miesiąc temu wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania tzw. map sensor, który zintegrowany jest z czujnikiem temperatury powietrza zasysanego. Od miesiąca samochód nie odpalił źle. 

A czy pojawiały się u pana jakieś błędy  poza złym odpalaniem?Czy pojawiły sie jakiekolwiek błedy w sterowniku?

Edytowane przez Piotr Szczepaniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie. Żadnych błędów. Samochód jedynie miał problem z odpaleniem. Wymieniłem już połowę czujników i po wymianie map sensora trochę się poprawiło. Nie zdarza się już długie kręcenie jednak jakość odpalania nadal nie jest optymalna. Ktoś napisał że w zimę jest lepiej. Poczekam na cieplejsze dni i wtedy się przekonam czy coś to faktycznie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Fazer wałka rozrządu

Co to jest? 🙂

W VW jest teraz zmodyfikowana część

Jaka to część?

Czy ktoś zdążył zgłębić ten wpis i trop?

Edytowane przez nester1905
Korekta (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem tylko tłumaczenie z yt mogłem to dopisać 😕 dziwne co nie autko ma już pare lat a nikt nie rozwiązał problemu 😕 kolega mi powiedział ze czujnik temperatury mam wymienić zewnętrzny może spróbuje bo przekaźnik 645 już wymieniałem ale dalej to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

TL;DR
U mnie pomogło odpięcie sterowania przepustnicą spalin (pozostaje ciągle otwarta). Oczywiście doraźnie, nie znam jeszcze głównej przyczyny. Poniżej cała historia.

Problemy z kilkusekundowym rozruchem zdarzają raz na kilka uruchomień. Im ciepłej na zewnątrz, tym częściej, zwłaszcza w temperaturach od około +20 (zarówno po długim, jak i po chwilowym postoju). Fabryczny akumulator (2016) został wymieniony jeszcze w ramach gwarancji. Przy okazji poszukiwań przyczyn innego problemu (sporadyczne przerywanie podczas przyspieszania, a czasem i na wolnych obrotach) wypiąłem wtyk od sterownika przepustnicą spalin (5Q0253691J 55-1). Przewód do niej był w przeszłości urwany i łączony. Skłoniło mnie do tego porównanie z Passatem z silnikiem DFCA, w którym na rozgrzanym przepustnica była otwarta, podczas gdy u mnie mocno przymknięta. Na próbę odpiąłem ją u siebie. Pojawił się check na desce, ale problemy dłuższego rozruchu i szarpania ustąpiły (jeździłem z odpiętą dwa tygodnie i ani razu problem wydłużonego rozruchu nie wystąpił, a po ponownym wpięciu wtyczki, już za trzecim odpaleniem).

Nie wiem jeszcze, co jest główną przyczyną i jak powinna działać ta przepustnica. Do tej pory wymieniłem łączony przewód jak i samo sterowanie przepustnicy na wizualnie nowe (o identycznym numerze ale z T-Roca), ale bez efektu (może potrzeba adaptacji?). Sama dźwignia przepustnicy nie zacina się, ma ruch w pełnym zakresie (nie zaglądałem endoskopem do rury). Nie znam też zależności kątu otwarcia.  Raz jest mocno przymknięta, innym razem prawie całkiem otwarta (w zbliżonych warunkach: bieg jałowy, silnik rozgrzany, temperatura otoczenia około +25). Dostałem wskazówkę, żeby sprawdzić czystość dolotu i pewnie tym się zajmę przy najbliższej okazji.

DPF wydaje się być jeszcze w porządku. Wypalanie co 70 km/240 minut (odcinki 2-4 km), co 300 km/400 minut (mix trasa + miasto). Nie mam pomiaru z samej, dłuższej trasy, ale na odcinku autostradowym soot mass calc. wzrastało o 2,63 g na 100 km, co dałoby 700 km. Wypalanie zaczyna się przy zapełnieniu około 23 g (soot mass calc.) a kończy na 5 g, raz poniżej 3,5 g (po trasie). Oil ash residue mam obecnie na poziomie 45,5 g (przebieg 138 tys. km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nester1905 napisał:

A moze po prostu wymienic te przepustnicę na nową?

Wymieniłem jej sterownik (siłownik?), bo to tylko dwie śrubki, a udało się kupić praktycznie nowy. Wymiana samej przepustnicy (klapki) wymagałaby wycięcia i wspawania nowej, choć widziałem do kupienia rury z wspawaną przepustnicą. Ale to raczej mija się z celem, bo klapka chodzi raczej płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, molib napisał:

Wymieniłem jej sterownik (siłownik?), bo to tylko dwie śrubki, a udało się kupić praktycznie nowy. Wymiana samej przepustnicy (klapki) wymagałaby wycięcia i wspawania nowej, choć widziałem do kupienia rury z wspawaną przepustnicą. Ale to raczej mija się z celem, bo klapka chodzi raczej płynnie.

Ten siłownik jest normalnie do kupienia?

I ta wymiana u Ciebie wyeliminowała problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nester1905 napisał:

Ten siłownik jest normalnie do kupienia?

I ta wymiana u Ciebie wyeliminowała problem?

Na allegro jest ich pełno, głównie używanych, ale udało mi się trafić praktycznie nową (może jakiś znikomy przebieg miała). Wyżej podałem numer części, jaki był wybity na moim. Po tym znajdziesz bez problemu.

Wymiana u mnie nie pomogła (może potrzebna kalibracja? nie wiem). Dlatego tymczasowo jeżdżę z odłączoną, bo rozwiązuje to u mnie kilka problemów, w tym problem kilkusekundowego kręcenia co któryś rozruch. Poza tym, w komorze silnika jest już "normalna" temperatura (wcześniej bywało na tyle gorąco, że trudno było utrzymać dłoń na EDC, który jest przecież schowany za akumulatorem). Zniknęły też niemal całkowicie chamskie poszarpywania, które, jak miałem wrażenie, pojawiają się głównie przy wypalaniu DPF, ale później już nie było takiej zależności. Ciekaw jestem, co się okaże być faktyczną przyczyną.

Edytowane przez molib (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jeśli wyjdzie faktyczna przyczyna... u mnie nie jest to uporczywe, zdarza się rzadko, ale zawsze jak by było wiadomo co powoduje taki efekt to extra.

2 godziny temu, molib napisał:

Wymieniłem jej sterownik (siłownik?), bo to tylko dwie śrubki, a udało się kupić praktycznie nowy. Wymiana samej przepustnicy (klapki) wymagałaby wycięcia i wspawania nowej, choć widziałem do kupienia rury z wspawaną przepustnicą. Ale to raczej mija się z celem, bo klapka chodzi raczej płynnie.

Ten siłownik jest normalnie do kupienia?

I ta wymiana u Ciebie wyeliminowała problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że tu elektronika steruje autem. Czy aby to nie jest tak że odpięcie jakiegoś czujnika sprawia że silnik wchodzi w tryb awaryjny bo nie ma odczytu parametrów wszystkich i wtedy sprawia to że auto normalnie odpala??

W maju wymieniłem czujnik temperatury spalin G235. I od tego czasu problem z odpalaniem też nie wystąpił ani razu. Ale na jak długo?? Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian Tez przed czujnikiem były takie kręcenie silnika ?

co to poszarpywania to przy startu wypalaniu dpf tez mam takie szarpnięcie jak @molib 

moze spróbuje tez u siebie wymienić ten czujnik spalin G235 może pomoże 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team