Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężka sprawa z tym odpalaniem.... No ale jak u kolegi od maja jest ok, to chyba przez taki czas powinna chociaż 1 raz pokręcić dłużej jeśli by to nie był ten trop... 😕

Dnia 20.06.2022 at 18:54, 1324354 napisał:

Znany problem: fazer wałka rozrządu traci ciśnienie oleju na biegu jałowym i narasta ponownie dopiero po uruchomieniu silnika.  I zajmuje to tylko kilka tur.  W VW jest teraz zmodyfikowana część

A co myślicie o tym tropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Po wymianie aku też był spokój na jakiś czas. Później przekaźnik 545 jeśli dobrze pamiętam i też było ok prze 3-4 tygodnie. Trudno rozgryźć schemat i o co w tym chodzi. Ja się poddałem z szukaniem przyczyny. Jeżdżę i robię tylko to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od 10 maja do dnia dzisiejszego problem nie wystąpił. W tym czasie dużo jeździłem po mieście i w trasy. Łączny przebieg z tego okresu to +/- 10tys km. Tym autem jeżdżę tylko ja więc byłem obecny przy każdym odpaleniu. Co ciekawe spalanie auta spadło o ok 1l. Jestem w stanie osiągnąć wartości 4.2 co wcześniej nigdy nie miało miejsca. Auto też bardzo rzadko podbija sobie obroty. Może czujnik podawał głupoty i częściej się dogrzewał aby cała ekologia mogła działać?? Może klapka na wydechu o której było wspomiane wcześniej też zamyka się po to aby podnieść temp w układzie która przez czujnik jest zaniżana??



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2.0tdi 184 4x4 dsg

Auto czkalo raz na jakis czas i chechłało za duzo. Problem zniknal w 40% po wymianie akumulatora. Zostala tylko czkawka raz na jakis czas przy odpalalniu. 

Problem zniknal po wymianie dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, komuś się udało rozwiązać problem ? Widziałem że kolega wyżej wymienił czujnik g235 a ktoś próbował tego jeszcze ? Sam nad tym się teraz zastanawiam i myślę czy to wymieniać czy czekac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.09.2022 at 20:13, wronki112 napisał:

Witam, komuś się udało rozwiązać problem ? Widziałem że kolega wyżej wymienił czujnik g235 a ktoś próbował tego jeszcze ? Sam nad tym się teraz zastanawiam i myślę czy to wymieniać czy czekac 

Jesteś w stanie sprawdzić czujnik temperatury spalin po postoju(długim)?

Sprawdzić czy wszystkie czujnik spalin mają zbliżoną wartości do otocznia i do siebie?

Klapka w wydechu ma dwa zastosowania

1.domyka się podczas dopalania by trzymać ciepło w filtrze by szybciej nagrzać itd.

2.Wspomaga układ niskiego ciśnienia EGR            umożliwia wpychanie większej ilości spalin      do silnika.

Jeśli faktycznie klapka nie jest w pełni otwarta   może dławić przy rozruchu.

Edytowane przez Kpocta3
Błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kpocta3 napisał:

Jesteś w stanie sprawdzić czujnik temperatury spalin po postoju(długim)?

Sprawdzić czy wszystkie czujnik spalin mają zbliżoną wartości do otocznia i do siebie?

Klapka w wydechu ma dwa zastosowania 1.domyka się podczas dopalania by trzymac ciepło w filtrze by szybciej nagrzać itp.

2.Wspomaga układ niskiego ciśnienia EGR            umożliwia wpychanie wiekszej ilości spalin do silnika.

Jeśli faktycznie klapka nie jest w pełni otwarta     może dławić przy rozruchu

Podejrze na vcdsie, tylko ostatnio trochę czasu brak, po wlaniu plukanki do wtrysków przynajmniej teraz nie kopci przy dłuższym odpalaniu chociaż to się ostatnio rzadziej zdążą, u mnie ekologia jest off ale pewnie klapa nie jest wyprogramowana więc to też jest trop tak jak mówisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura płynu czy powietrza zbliżona do temperatury otocznie, na dworzu było około 17 stopni ale czujnik temperatury trochę przekłamywal, od razu pod odpaleniu 145/_/33/45 , przed odpaleniem widać na zdjęciu ale nie wiem czy to są jakieś duże odchylenia, oczywiście samochód odpalił kijowo 

IMG_20221009_124035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wronki112 napisał:

Tak ale jak loteria, nie za każdym razem, jeszcze myślę o wytryskach, na pierwszym mam 0,98 i się zastanawiam czy on nie leje 

Niby ostatni czyli ten za DPF ma najbardziej zbliżona  te wcześniej trochę przekłamują, 

Szczególnie ten 1 niby nie dużo ale zawsze te 8 stopni ,tylko pytanie czy ECU bierz pod uwagę przy rozruchu temperature spalin to juz trzeba by było przestudiować sterownik.

Można jeszcze porównać czujnik temperatury w dolocie jakie ma temperatury po postoju bo już prędzej  ten parametr jest brany pod uwagę przy rozruchu niż temp spalin.

I spróbować odpiąć ten czujnik s1 i zobaczyć czy nadal źle odpala  powinien po mapach zastępczych jechać tylko nie wiem czy nie wpadnie w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kpocta3 napisał:

Niby ostatni czyli ten za DPF ma najbardziej zbliżona  te wcześniej trochę przekłamują, 

Szczególnie ten 1 niby nie dużo ale zawsze te 8 stopni ,tylko pytanie czy ECU bierz pod uwagę przy rozruchu temperature spalin to juz trzeba by było przestudiować sterownik.

Można jeszcze porównać czujnik temperatury w dolocie jakie ma temperatury po postoju bo już prędzej  ten parametr jest brany pod uwagę przy rozruchu niż temp spalin.

I spróbować odpiąć ten czujnik s1 i zobaczyć czy nadal źle odpala  powinien po mapach zastępczych jechać tylko nie wiem czy nie wpadnie w tryb awaryjny.

Kojarzysz czy da się podejrzeć na pomiarach klapę na wydechu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wronki112 napisał:

Tak ale jak loteria, nie za każdym razem, jeszcze myślę o wytryskach, na pierwszym mam 0,98 i się zastanawiam czy on nie leje 

Mam to samo tez loteria raz odpala od strzała a raz kręci do 6 sekund nawet … ale słyszałem ze niektórym od nowości już tak niekiedy odpala … wiec to wtryski raczej nie są a coś innego wadliwego tam myśle 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, 1324354 napisał:

Mam to samo tez loteria raz odpala od strzała a raz kręci do 6 sekund nawet … ale słyszałem ze niektórym od nowości już tak niekiedy odpala … wiec to wtryski raczej nie są a coś innego wadliwego tam myśle 😕

Mówiłem już kiedys napewno wina leży po stronie sterowania a nie usterki mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team