Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde myślisz ze wadliwe rozruszniki by było w tych skodach ? Ogólnie ciagle kręci tak samo a przy 200 obrotów odpala ale co ma do tego temperatura powiedz mi ? Przy chłodniejszych dniach odpala na strzała od 11-23 stopnie kręci i nawet po 4/6 sekund … Nawet w lato jak nieraz odpaliłem kręcił długo zaraz zgasiłem i później znów chciałem przepakować to znowu kręcił dłużej … dopiero jak się przejechałem pare km to później było już Ok chyba ze znów postał 8h to znów kręcił dłużej ale nie zawsze . Akumulator mam jeszcze ori 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dłuższym odpaleniu nie kreci normalnie tylko z oporem stąd te obroty rzędu 170, skądś musi brać się ten opór, może cewki mają przebicie albo pierścienie się zapiekaja na rozruszniku albo żadna z tych opcji i będzie trzeba szukać dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jakis czas tez pisalem o dziwnym odpalaniu. U mnie tez te same jaja. Wymieniłem aku na nowy prawie 2 lata temu i generalnie wydawało sie ze jest lepiej bo na nowym ma jakby lepszego kopa ale mimo wszystko zakręci nieraz dłużej. Wymienialem jeszcze pompę paliwa w baku bo stara dość głośno syczała i w sumie nic się nie zmieniło odnośnie odpalania jedynie to że sama w sobie pracuje cicho. Też to u mnie wygląda tak że chechła nieraz dlugo i jakby z większym oporem (wolniej kręci), aaa i co najlepsze jest czasem tak że zaplalam zachyci na ułamek sekundy i jakby spulta się szybko zgaśnie (rozrusznik w tym momencie caly czas kręci) i zrobi jeszcze ze dwa lub trzy obroty i dopiero zapali. Macie tak czasem? A nieraz odpalam rano i cyk na dotyk, z połowy obrotu. W zimie przeważnie cyk na dotyk. A w lecie czasem to porażka. Przychodzę odpalic w biały dzień na dworze upał a on chechła kilka sekund 😮 Masakra z tym zeby nowe no juz nie nowe ale w miarę świeże auto paliło nieraz gorzej niż stare rzęchy.🙈 Z moich obserwacji juz dość długich wynika że wina ewidentnie leży po stronie układu wtryskowego, gdyż chechłając brakuje mu ewidentnie paliwa do samozapłonu no chyba ze coś mu tego paliwa ogranicza dać, ale dziwne jest to ze nieraz łapnie szybko i przerwie, zachechła znów i dopiero odpali jakby dostał paliwa potem znów nie dostał i znowu dostał. I to też sie zdarza raz na jakis czas tak. Moze mieliście tak

Edytowane przez Pablo9407
Dodanie tekstu zamiast pisanie drugiego komentarza. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo9407 napisał:

Siemka, jakis czas tez pisalem o dziwnym odpalaniu. U mnie tez te same jaja. Wymieniłem aku na nowy prawie 2 lata temu i generalnie wydawało sie ze jest lepiej bo na nowym ma jakby lepszego kopa ale mimo wszystko zakręci nieraz dłużej. Wymienialem jeszcze pompę paliwa w baku bo stara dość głośno syczała i w sumie nic się nie zmieniło odnośnie odpalania jedynie to że sama w sobie pracuje cicho. Też to u mnie wygląda tak że chechła nieraz dlugo i jakby z większym oporem (wolniej kręci), aaa i co najlepsze jest czasem tak że zaplalam zachyci na ułamek sekundy i jakby spulta się szybko zgaśnie (rozrusznik w tym momencie caly czas kręci) i zrobi jeszcze ze dwa lub trzy obroty i dopiero zapali. Macie tak czasem? A nieraz odpalam rano i cyk na dotyk, z połowy obrotu. W zimie przeważnie cyk na dotyk. A w lecie czasem to porażka. Przychodzę odpalic w biały dzień na dworze upał a on chechła kilka sekund 😮 Masakra z tym zeby nowe no juz nie nowe ale w miarę świeże auto paliło nieraz gorzej niż stare rzęchy.🙈 Z moich obserwacji juz dość długich wynika że wina ewidentnie leży po stronie układu wtryskowego, gdyż chechłając brakuje mu ewidentnie paliwa do samozapłonu no chyba ze coś mu tego paliwa ogranicza dać, ale dziwne jest to ze nieraz łapnie szybko i przerwie, zachechła znów i dopiero odpali jakby dostał paliwa potem znów nie dostał i znowu dostał. I to też sie zdarza raz na jakis czas tak. Moze mieliście tak

Mam identyko jak ty 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopci po dłuższym rozruchu ? Jak tak to przelewa go więc nic z wtryskami raczej się nie dzieje, jak jest DPF to tego kopcenia nie musi być widać, Podejrzyj sobie pomiary jak u mnie na filmiku, jak nie będzie miał obrotów na wale powyżej 200 to będzie tak palił, ja czekam jeszcze po wymianie czujnika czy to coś pomogło, samochód stał dwa dni i odpalił od strzała dzisiaj, jak się powtórzy problem to zamawiam nowy rozrusznik bo tutaj może być jakis problem ze nie może czasami dać tyle siły żeby zakręcić wałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 1324354 napisał:

Mam identyko jak ty 🤣

To witaj w klubie 😂

7 minut temu, wronki112 napisał:

Zakopci po dłuższym rozruchu ? Jak tak to przelewa go więc nic z wtryskami raczej się nie dzieje, jak jest DPF to tego kopcenia nie musi być widać, Podejrzyj sobie pomiary jak u mnie na filmiku, jak nie będzie miał obrotów na wale powyżej 200 to będzie tak palił, ja czekam jeszcze po wymianie czujnika czy to coś pomogło, samochód stał dwa dni i odpalił od strzała dzisiaj, jak się powtórzy problem to zamawiam nowy rozrusznik bo tutaj może być jakis problem ze nie może czasami dać tyle siły żeby zakręcić wałem 

Kurde właśnie raczej nigdy nie zakopcił właśnie, no ale dpf i wszystko inne na swoim miejscu więc no tak jak piszesz moze tego nie być widac. Bardziej mnie zastanawia czy np pompa cr zdąży wytworzyć odpowiednio szybko ciśnienie żeby wtryskiwacze zaczęły od razu podawać paliwo. Ale no kurde co by jej bylo filtr wymieniam co rok zawsze czysty nie bylo w nim zadnych opiłków nigdy.  Nie sprawdzałem prędkości obrotowej kręcenia komputerem, ale tak jak mówię słuchowo po wymianie akumulatora palił żwawiej energiczniej na pewno te obroty byly szybsze a i to nieraz zachechłał szybciutko kilka obrotów i dopiero załapał albo warknął przerwał dalej kręcił i dopiero odpalił. Wiec nie wiem czy trop z rozrusznikiem ci cos w razie czego pomoże.

A czujnik jaki wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo9407 napisał:

To witaj w klubie 😂

Kurde właśnie raczej nigdy nie zakopcił właśnie, no ale dpf i wszystko inne na swoim miejscu więc no tak jak piszesz moze tego nie być widac. Bardziej mnie zastanawia czy np pompa cr zdąży wytworzyć odpowiednio szybko ciśnienie żeby wtryskiwacze zaczęły od razu podawać paliwo. Ale no kurde co by jej bylo filtr wymieniam co rok zawsze czysty nie bylo w nim zadnych opiłków nigdy.  Nie sprawdzałem prędkości obrotowej kręcenia komputerem, ale tak jak mówię słuchowo po wymianie akumulatora palił żwawiej energiczniej na pewno te obroty byly szybsze a i to nieraz zachechłał szybciutko kilka obrotów i dopiero załapał albo warknął przerwał dalej kręcił i dopiero odpalił. Wiec nie wiem czy trop z rozrusznikiem ci cos w razie czego pomoże.

A czujnik jaki wymieniałeś?

04L907601 to jest oe, założyłem nowszy model 04L907601A, czujnik wałka rozrządu, na wcześniejszej stronie masz filmik i zobacz sobie jak u mnie spada napięcie przy dłuższym kręceniu a później podjechałem sprawdzić Aku i jest w bardzo dobrym stanie, sprawdź sobie obroty, jak kręci wał powyżej 200 obrotów a nie ma sygnału z czujnika walka rozrządu to masz odpowiedź gdzie jest problem, ciśnienie paliwa też jest u mnie na filmiku więc wiesz jakiego parametru szukać żeby podejrzeć czy dobre masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem to zapalam samochód na parkingu po pracy i mam stresa jak on odpali szybko bo stoją kumple kolo samochodu mają stare rzęchy a mój w miare świeży a wez im wytlumacz że ten typ to tak ma 😂 Nie no nie powinno tak byc skoro czasami zapali ładnie szybko bezproblemowo.

2 minuty temu, wronki112 napisał:

04L907601 to jest oe, założyłem nowszy model 04L907601A, czujnik wałka rozrządu, na wcześniejszej stronie masz filmik i zobacz sobie jak u mnie spada napięcie przy dłuższym kręceniu a później podjechałem sprawdzić Aku i jest w bardzo dobrym stanie, sprawdź sobie obroty, jak kręci wał powyżej 200 obrotów a nie ma sygnału z czujnika walka rozrządu to masz odpowiedź gdzie jest problem, ciśnienie paliwa też jest u mnie na filmiku więc wiesz jakiego parametru szukać żeby podejrzeć czy dobre masz 

Ok to jak wymieniłes ten czujnik to dawaj znać co i jak 🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj podłączyłem vcds i odpaliłem z waszymi parametrami. Odpalił tragicznie 😮 Wolno kręcił jakby słaby akumulator. Co prawda w weekend wymienialem koła na zimowe potem go myłem potem go czyscilem co wiązało się z odpalaniem i gaszeniem kilkukrotnie i jeszcze grało radyjko trochę i od tego momentu stał do dzisiaj i dzisiaj tak zapalił 🙉 Drugie odpalenie żwawo i szybko. Z tym że obroty wału korbowego przy drugim odpaleniu tez jakby niskie ale było słychać że dużo żwawiej. Napięcie było coś ponad 9V.  Nie wiem co o tym myśleć. Aku ma niecałe 2 lata. Na starym bylo podobnie ale wymienilem bo mialem czasem kokunikat w zimie że aku słaby. I teraz sam nie wiem moze faktycznie te rozruszniki są jakies lipne. Albo ktos przede mną i tak samo u was jezdzil na start stopie i jest trochę zajechany dlatego problem. Ja go kupilem z przebiegiem 80 tys teraz 123 tys więc w sumie to nic wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak jak u mnie przy dłuższym kręceniu spada prąd na akumulatorze, niby przy dobrym Aku nie powinnien spaść poniżej 10 ale jak rozrusznik ma zwarcie lub zapieczone tuleje to może się tak dziać, ja mam wyłączony start stop bo tylko mnie irytował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie korzystam od początku ze start stopu. Wyłączam przyciskiem. Zastanawiam sie czy nie reklamowac aku jeszcze jest gwarancja. Teraz mierzylem spadek napiecia prostownikiem bo ma taką funkcję to przy odpalaniu wedlug prostownika spadlo do 8.5V no chyba ze faktycznie rozrusznik daje jaja tak jak mówisz... kurde trochę kosztuje bo by wymienił najlepiej na nowy bo stary tez moze byc zajechany i będzie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie. Mierzyles ile ma aku u ciebie po nocy w spoczynku ? U mnie jest to w okolicy 12V a jak wlacze zaplon to 11.9, 11.8 chyba trochę za mało. 

Edytowane przez Pablo9407 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę reklamował ten akumulator i zobaczę. Jedno jest pewne, gdy go kupilem nowy to niesamowicie szybko kręcił. Bez porównania co do teraz. Ale zdarzało mu się że nie łapał tez tak od razu jednak te obroty byly tak szybkie przy odpalaniu że niemal nie odczuwałem dłuższego kręcenia. Dlatego sam nie wiem czy winowajcą moze byc rozrusznik skoro na nowym aku kręcił bardzo szybko, lecz widocznie takie te akumulatory teraz robią że 2 lata i szrot. Jakbyście mogli to zmierzcie ile macie po nocy lub po dniowym czy tam dwudniowym postoju napięcie na aku u siebie zarówno bez jak i po włączonym zapłonie bez swiateł jeszcze przed odpaleniem samochodu.  Dajcie znać żebym miał jakies porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie. Mierzyles ile ma aku u ciebie po nocy w spoczynku ? U mnie jest to w okolicy 12V a jak wlacze zaplon to 11.9, 11.8 chyba trochę za mało. 
Myślę że zdecydowanie za mało. Po nocy powinno być nie mniej jak 12.2-12.4. Przy twoich wynikach to po dwóch trzech tygodniach postoju na parkingu napewno nie odpalisz. Zimą to pewnie już po tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z akumulatorem, ale okazalo się że jest tylko niedoładowany, te moje sobotnie kilka odpaleń trochę go rozładowało i ostatnio krotkie trasy. Aku doładowany w stanie spoczynku 12.8V po odpieciu ładowarki dzień wcześniej, po wsadzeniu do samochodu 12.3V Więc aku igła. Na 760A miał 920A 😯 Puki co kręci jak wsciekły. Przyczyny dłuższego rozruchu trzeba szukać dalej, narazie zrobiło się zimniej auto pali z pół obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak tam długie kręcenie komuś coś pomogło ? @wronki112

ostatnio bawilem sie przy samochodzie aku spadl na 10.2V i odpalil na 2 obrót wiec wymiana aku na pewno nie pomoze ... To jest loteria jest cieplej dłużej kręci 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team