Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2023 o 15:30, 1324354 napisał(a):


Mam identyko jak ty nawet jak odpalę zaraz zgasze to on tez nie odpala ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masakra i też CUPA ? Dziwne to jest no dziwne 🙉🙉

W dniu 6.03.2023 o 21:44, wronki112 napisał(a):

Silnik/ pomiary i tam wpisz to co w załączniku, EKG wrzuciło nowy filmik odnośnie passata b8 ale tam też ten Fazer niby winny 

IMG_20221019_170900.jpg

Spoko ja też to sprawdzę jak coś i dam znać. Też ogladalem ekg passata ale calkiem inny temat tam błędy od wału i od wałka u mnie błędów zero i nigdy nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimie taka sytuacja, że przy mrozach potrafi długo zakręcić a aku mam nowy. Dziś temp. 0*C a kręcił chyba z 5 sekund po czym puścił dym. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale potem zaczął wypalać się DPF. I tutaj drugie pytanie choć nie ten wątek to może mieć jakiś związek. Odpalam rano przy minus pięciu stopniach, ruszam i od razu zaczyna się wypalanie DPF. Silnik zimny, nie powinno być tak że on musi osiągnąć jakąś temperaturę żeby zaczęło się wypalanie ? Pytam bo może właśnie jakiś czujnik świruje i ma to również powiązanie z odpalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzylo sie tez że przy okolo 0 nie odpalil od strzała ale sporadycznie. Częściej jak jest ponad 10 stopni o poranku albo po myciu po zgaszeniu i ponownym odpaleniu. Z wypalaniem dpfu tak jest... jak ma 100% sadzy już to zaczyna praktycznie od samego początku. Czyli działa to tak że nie schodzi poniżej 1000 obrotów od odpalenia i nagrzewa go juz ten dpf od zimnego silnika do okolo 600 stopni silnik wtedy tez sie szybciej nagrzeje i trwa wypalanie. To jest normalne. Nie wiem z tym odpalaniem to kicha. Mi to caly czas śmierdzi układem paliwowym. Tym bardziej że są momenty że odpalam załapie na ułamek sekundy zgaśnie i odpali znów. (Dostanie paliwo przerwie i zaś dostanie). Albo kręci kilka obrotow jakby właśnie nie mial paliwa. Ale dlaczego w zimie pali dobrze a w lecie gorzej tego nie wiemy. Może sterownik źle dobiera rozruch. Za mało paliwa podaje dlatego są takie jaja. Sam już nie wiem. Ale śmierdzi mi to układem paliwowym mimo wszystko. Może to ta pompa w baku za późno podaje paliwo bo dziala dopiero w momencie startu rozrusznika. Ale to tez lipa bo w zimie tez by kręcił długo. Zagadka masakra. Ciekawe czy ekg by cos wybadał jakby mu podstawil taki samochod bez fazatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem nie ma różnicy czy system kluczykowy czy też bez, czy jest start-stop czy też nie ma lub jest zdezaktywowany poprzez zmianę napięcia np. Zresztą nawet u siebie kiedyś testowałem i nic nie dawały zmiany ustawień start-stop.

U mnie w zimie taka sytuacja, że przy mrozach potrafi długo zakręcić a aku mam nowy. Dziś temp. 0*C a kręcił chyba z 5 sekund po czym puścił dym. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale potem zaczął wypalać się DPF. I tutaj drugie pytanie choć nie ten wątek to może mieć jakiś związek. Odpalam rano przy minus pięciu stopniach, ruszam i od razu zaczyna się wypalanie DPF. Silnik zimny, nie powinno być tak że on musi osiągnąć jakąś temperaturę żeby zaczęło się wypalanie ? Pytam bo może właśnie jakiś czujnik świruje i ma to również powiązanie z odpalaniem ?
Po czym wnosisz że się wypala?? Po obrotach czy spr w apce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 19:25, Adrian napisał(a):

Po czym wnosisz że się wypala?? Po obrotach czy spr w apce??

Mam diodę oraz sygnalizator dźwiękowy które dają znać o rozpoczęciu wypalania jak i o jego zakończeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach ze zmiennymi fazami problem jest z synchronizacją wałków. Może w naszych też tutaj jest problem.. ale jaki skoro nie ma zmiennych faz a wałki połączone są kołami zebatymi. Wkurza mnie to palenie. Takie auto to powinno palić na dotyk zawsze a nie kiedy mu się chce. Zauważyłem że jak tak kreci dlużej to ciężko ma.Nie ma wgl paliwa wtedy na rozruch. Bo jak zas szybko odpala to potrafi zrobic to za jednym suwem. Coś go w takim razie nie puszcza raz na czas ale co... zauwazyłem tez że jak odpali normalnie szybko to ładnie wskoczy na obroty i zejdzie, a jak zakreci dłużej i już złapie to wejdzie na obroty ale jest jakby chwilowo niespokojny, zdarzylo się że zafalował jakby lekko obrotomierzem... zagadka.. nie wierze że nikt tego nie rozwiązał.. pewnie rozwiązał ale się nie pochwali.. tyle szpeców jest w pl to aż dziwne by było.. 

Edytowane przez Pablo9407 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @wronki112jak narazie ma spokój a były już cieplejsze dni i problem z odpalaniem wystąpił. Chyba ze u niego nie było jeszcze cieplejszych dni. Szkoda ze nikt nie rozwiązał albo nie pochwalił się rozwiązaniem albo niema rozwiązania i jakaś wada konstrukcyjna 😕 EKG serwis tez nic nie odpisuje może by do niego zadzwonić i z ciekawości zapytać acz może jeszcze niemiał tego silnika z tym problemem tylko z silnikiem + Fazer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Bez czujnika wałka rozrządu też powinien odpalic. Chyba ze coś świruje ten czujnik...ale moze wtedy byłby błąd.. Inna sprawa jest z czujnikiem wału korobowego. Wydaje mi się ze ekg z tym nie walczył bo w odcinku o passacie mówił ze passata przejrzy i czy rozwiąże temat długiego odpalania nie wie. Ale widocznie wie ze jest taki temat. Dziwne ze jeszcze nikt nie podstawil mu samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKG miał wstawione audi kiedyś i w sumie nie powiedział czy rozwiązał temat czy nie, u mnie jeszcze jakoś ciepło nie było ale tak jak pisałem na jesień, jeśli temat wróci z wiosną to zacznę teraz od wymiany rozrusznika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił dobrze ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to była wina tego czujnika, już nie jedna osoba wymieniła i tez miała dalej problemy, zobaczymy jak będzie ciepło, jutro w świętokrzyskim ma być coś około 15 stopni to może zacznie się od nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana prosta.. Ja ten czujnik kiedys wyjmowalem i czyscilem bo na końcu zbiera się nalot z wałka z oleju.. ale nic to nie dało.. 

A jeszcze pytanie macie skrzynię biegów manual czy automat? Ja manual..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie wszystko głupie bo jak przyjdzie co do czego to odpala normalnie. Czasem mialem tak że ciepłe noce w lecie i już kręcił długo czasami było to praktycznie z dnia na dzień. A niekiedy stał czasem 2-3 dni lub tydzień i odpalił normalnie. W zimie normalnie. Choć zdarzyło mi się tej zimy że jeden raz zakręcil dłużej ale chyba było trochę cieplej. Więc to jest glupie podejrzewac rozrusznik akumulator czy swiece. W zimie są wieksze opory powinien wtedy palic gorzej. W lecie to powinno byc na dotyk. Bardziej szukałbym i sprawdzał kryteria jakie mu są potrzebne do uruchomienia silnika. W zimie po odpaleniu wchodzi na wyższe obroty czyli na pewno temperatura jest brana pod uwagę ale to chyba w każdym. Być może w lecie jest źle dobierana faza rozruchu gdy jest dodatnia temperatura. Może jest taka sama jak dla nagrzanego silnika i on ma problem z odpalneniem bo nie ma odpowiednich warunków. Wydaje mi się że duże znaczenie tutaj ma czujnik temperatury. Aczkolwiek silnik zapewne bazuje nie na tym co pokazuje nam temperaturę na kokpicie. Dobrą sprawą byłoby faktycznie latem próbować go oszronic i odpalać i testować. Ale to trzeba sprawdzić który to jest odpowiedzialny za temperaturę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team