Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2023 o 12:41, JanZ napisał(a):

Jak kupiłem auto (używane) i odkryłem problem z odpalaniem to pojechałem do ASO w którym kupiłem. Tam mieli auto z tym samym silnikiem, które odpalało dobrze, wiec służył za dawcę. Diagnozowali, podmieniali części a ja jeździłem i sprawdzałem jak odpala. Potem nie było poprawy więc wracałem i zakładali mi z powrotem moje. Tak było między innymi z tymi czujnikami. ASO sie poddało, pojechałem do firmy regenerującej wtryski, sprawdzili wtryski i pompę cr stwierdzili że jest OK. Międzyczasie po 2.5 roku padł mi aku (Yuassa czy coś takiego) wiec kupiłem nowy Banner AGM. To było chyba w maju zeszłego roku. Wymieniłem też rozrusznik, bo padło podejrzenie, że to on zniszczył akumulator.

Auto odpala dobrze, jeśli napięcie spoczynkowe jest w okolicach 12.8v, jak spadnie do 12.5 to już zaczyna dłużej kręcić. Prąd ładowania w pojeździe jest wtedy ok 13.1V Doładowuje aku prostownikiem na maxa i odpala normalnie. Tak sobie radze z tematem, bo już nie mam czasu ani ochoty się z tym bawić. A i jak nie bardzo mam sposobnośc podłączac prostownik to przed jazda odpinam wtyczke od czujnika przy klemie, wtedy auto ładuje cały czas prądem w okolicach 14.1 V

I jeszcze taka ciekawostka, że jak jeżdżę dużo w mieście to aku się lepiej doładowuje. Jak zrobię 500 km na trasie to jest niedoładowany

Udostępniłbyś tutaj zdjęcie z pod maski z parametrami swojego aku żebym wiedział jaki to dokładnie? Zamówię i założę do siebie taki sam, bo też mam już do wymiany i będę weryfikował u siebie czy to pomoże.

A jakim prostownikiem go ładujesz jak już Ci spadnie to napięcie? Jak możesz to napisz jaki to model prostownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 13:02, rzymek28 napisał(a):

Udostępniłbyś tutaj zdjęcie z pod maski z parametrami swojego aku żebym wiedział jaki to dokładnie? Zamówię i założę do siebie taki sam, bo też mam już do wymiany i będę weryfikował u siebie czy to pomoże.

A jakim prostownikiem go ładujesz jak już Ci spadnie to napięcie? Jak możesz to napisz jaki to model prostownika.

Napisze wieczorem, bo jestem teraz w pracy, a auto w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 09:51, rzymek28 napisał(a):

Silnik 2.0 TDI CUPA 184KM po programie na 215KM, skrzynia automatyczna

Wymieniałem u siebie czujnik ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia paliwa dwa miesiące temu, nowe części OE VW. Zimą było ok, zrobiło się cieplej i problem powrócił, więc raczej nie tędy droga.

Wrócę do domu to podeślę dokładne numery części, abyście nie popełniali mojego błędu.

Chociaż na forum VW komuś to pomogło, proszę wpiszcie w google "Wymiana czujnika ciśnienia w B7 2.0TDI (może też1.6TDI)" - pierwszy link i w tym temacie jest opis co człowiek z problemem identycznym jak nasz zrobił u siebie i co pomogło.

U mnie nie pomogło, a wymieniłem i czujnik i regulator.

Informacyjnie - części ze zdjęć (na zdjęciach części pierwotnie, fabrycznie zamontowane) zostały u mnie wymienione na nowe i niewadliwe, jednak auto nadal długo kręci.

89CE1B38-E682-4FFC-8DA3-CAA31AA0E71A.jpeg

98868A19-D986-492E-A9A8-B946BB41CE6C.jpeg

945CEF7D-5139-4972-8731-ECC5A0B46978.jpeg

W dniu 31.03.2023 o 13:08, JanZ napisał(a):

Napisze wieczorem, bo jestem teraz w pracy, a auto w domu

Byłbym wdzięczny, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 13:02, rzymek28 napisał(a):

Udostępniłbyś tutaj zdjęcie z pod maski z parametrami swojego aku żebym wiedział jaki to dokładnie? Zamówię i założę do siebie taki sam, bo też mam już do wymiany i będę weryfikował u siebie czy to pomoże.

A jakim prostownikiem go ładujesz jak już Ci spadnie to napięcie? Jak możesz to napisz jaki to model prostownika.

Aku: Akumulator Banner Running Bull AGM 12V 70Ah 720A  57001. Sprzedawca też polecał varte z prądem rozruchowym 760A. Ja wybrałem bannera po obejrzeniu testów na youtube.

Co do prostownika to używam YATO PRAKTIK CHARGER 4 LCD 6/12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z odpalaniem 2.0tdi 184km CUPA.

Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie, pomógł filmik "autodyżur". Problem z odpalaniem 2.0tdi ea288 w passat b8. 

Diagnoza - wadliwy nastawnik wałków który zasilany jest olejem. Sterownik nie da sygnału do otwarcia wtryskiwaczy dopóki wałki się nie zsynchronizują. Podobno były jakieś wadliwe te fazatory/synchronizatory, inny był tez zawór być może pomoże też sama wymiana zaworu. 

Dodatkowo znalazłem tam na grupie VW i faktycznie ktoś miał taki problem w golfie 7, wymienił zawór i problem zniknął. Jest też filmik na youtube opisujacy problem i pokazujący wymianę fazatora.

Przydałoby się aby ktoś tylko znalazł numery tych części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 16:42, JanZ napisał(a):

Aku: Akumulator Banner Running Bull AGM 12V 70Ah 720A  57001. Sprzedawca też polecał varte z prądem rozruchowym 760A. Ja wybrałem bannera po obejrzeniu testów na youtube.

Co do prostownika to używam YATO PRAKTIK CHARGER 4 LCD 6/12V

U mnie z prądami nie ma takiego problemu, odpala przy prądzie spoczynkowym 12,2 , kodowales akumulator ? U mnie dziś normalnie odpalił 

W dniu 31.03.2023 o 17:53, mati_hopek napisał(a):

Mam podobny problem z odpalaniem 2.0tdi 184km CUPA.

Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie, pomógł filmik "autodyżur". Problem z odpalaniem 2.0tdi ea288 w passat b8. 

Diagnoza - wadliwy nastawnik wałków który zasilany jest olejem. Sterownik nie da sygnału do otwarcia wtryskiwaczy dopóki wałki się nie zsynchronizują. Podobno były jakieś wadliwe te fazatory/synchronizatory, inny był tez zawór być może pomoże też sama wymiana zaworu. 

Dodatkowo znalazłem tam na grupie VW i faktycznie ktoś miał taki problem w golfie 7, wymienił zawór i problem zniknął. Jest też filmik na youtube opisujacy problem i pokazujący wymianę fazatora.

Przydałoby się aby ktoś tylko znalazł numery tych części. 

U mnie nie ma fazatora, jak u większości osób które walczą dalej z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wronki112

Tak kodowałem aku. U mnie przy takim napięciu wyraźnie wolniej kręcił. Tak miałem na starym aku, to nawet z 8 sekund odpalanie trwało. Kurde to jest jak szukanie igły w stogu siana. A może być tak, że u każdego z nas będzie inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 18:33, JanZ napisał(a):

@wronki112

Tak kodowałem aku. U mnie przy takim napięciu wyraźnie wolniej kręcił. Tak miałem na starym aku, to nawet z 8 sekund odpalanie trwało. Kurde to jest jak szukanie igły w stogu siana. A może być tak, że u każdego z nas będzie inna przyczyna.

Pamiętasz jaki rozrusznik założyłeś, nr ? Ile kw ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 09:51, rzymek28 napisał(a):

Silnik 2.0 TDI CUPA 184KM po programie na 215KM, skrzynia automatyczna

Wymieniałem u siebie czujnik ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia paliwa dwa miesiące temu, nowe części OE VW. Zimą było ok, zrobiło się cieplej i problem powrócił, więc raczej nie tędy droga.

Wrócę do domu to podeślę dokładne numery części, abyście nie popełniali mojego błędu.

Chociaż na forum VW komuś to pomogło, proszę wpiszcie w google "Wymiana czujnika ciśnienia w B7 2.0TDI (może też1.6TDI)" - pierwszy link i w tym temacie jest opis co człowiek z problemem identycznym jak nasz zrobił u siebie i co pomogło.

U mnie nie pomogło, a wymieniłem i czujnik i regulator.

Podrzucam numer części regulatora ciśnienia jaki obecnie siedzi u mnie.

Do numerów części czujnika ciśnienia nie mogę się dokopać, jednak rocznikowo będzie podobnie jak z regulatorem, produkcja nie niżej niż 2022.

 

 

1ACBD64D-4184-4A0E-805A-D885EFD0A167.jpeg

Edytowane przez rzymek28 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 18:48, JanZ napisał(a):

parametry identyczne jak w oryginalnym, a jakiej firmy do nie pamiętam, mechanik zamawiał

Pytam z czystej ciekawości bo według producenta są trzy typy rozruszników 1,8-2,2 kw, może wszyscy mamy wały krzywe i czasem to blokuje rozruch 😂 ach te inzyniery z rajchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde masakra, to dalej kicha w takim razie jak to nie regulator. Ale @wronki112 czekam dalej na twoje testy zobaczymy  jak u ciebie. Akumulator to zły trop jak chlopaki piszą wiele razy miałem słabszy a odpalił od strzala a nieraz  mialem naładowany i zakręcił  dłużej.  W dodatku w życiu  w spoczynku w samochodzie te agm-y nie będą  mieć  12.8. Nie ma szans. Jedynie bedzie tyle mial po naładowaniu do full dobrym prostownikiem i wyjętym z samochodu. Nie tędy trop z tym aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 21:45, 1324354 napisał(a):

32af6f9a27812ac90faf40f81814895c.jpg
I co tam @wronki jak tam odpalanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpala normalnie ale trzeba poczekać jeszcze na cieplejsze dni żeby się upewnić, widzę że to wypowiedź z fb, napisz jak ktoś tam poda wadliwa partie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 16:59, wronki112 napisał(a):

Ciekawe ciekawe, jak dalej będzie problem to kolejna część do wymiany 

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie wymiana również tej części niestety nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

83c96fd6ff8092229b96c94c1d948308.jpg
To jest czujnik podprawiamy wady.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie wymiana również tej części niestety nie pomogła.

Pokaz mi jaki masz dokładnie teraz czujnik umiesz zobaczyć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W dniu 6.04.2023 o 19:09, wronki112 napisał(a):

Ciekawe czy ten najnowszy z końcówką E będzie pasował bo ma trochę inną budowę 

Gościu z Aso mówi mi ze będzie pasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team