Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2023 o 19:09, 1324354 napisał(a):

Pokaz mi jaki masz dokładnie teraz czujnik umiesz zobaczyć ?

Ostatnio próbowałem dostać się do części, aby sprawdzić numer, ale nie podołałem, bo nie chciałem nic tam wyłamać. Pójdę spróbować raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 19:34, rzymek28 napisał(a):

Ostatnio próbowałem dostać się do części, aby sprawdzić numer, ale nie podołałem, bo nie chciałem nic tam wyłamać. Pójdę spróbować raz jeszcze

Podpowiem ci 

8555c1c28a89c1f1deb9093be064bdfe.jpg
Tutaj płaski śrubokręt i góra dol i od w końcu od blokuje jak już był zmieniany powinnien wyjść łatwiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

08e898907fe9061d9bc17d83169798e0.jpg
A jak go włożysz musisz śrubokręt ciągnąć w ta stronę czyli tak jakby od wtyczki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I ruszaj wtyczka i ona fajnie wyskoczy ;) tylko z tym śrubokrętem na spokojnie żeby tego nie połamać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik/tuner mówi, że jeśli to nie pomogło, to następnym krokiem jaki by podjął to zdjęcie mapy z silnika (teraz mam 215) na serię 184KM i podejrzenie parametrów na serii, bo nie on robił mi mapę, już taki po programie kupiłem i wtedy będzie diagnozował go dalej. Ale to będzie sprawdzane prawdopodobnie dopiero za jakieś 2 miesiące, za jednym rzutem przy wymianie oleju w silniku i akumulatora, bo to mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by było ten fazator tam założyć zamiast tej zaślepki ... 

A może tego bez fazatora nie da się rozwiązać ciekawe czemu w późniejszych silnikach te fazatory były montowane i jak je zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 22:14, 1324354 napisał(a):

Gdzie widziałeś takie zdjęcie ?
Kurde a 2.0tdi zwykle tez tak długo kręcą? … przecież to te same silniki. Mój kolega ma golf 7 CUNA GYD z fazatorem i pali normalnie 😕

Kurde widziałem na jednej z grup, ale najwidoczniej to nie był CUPA bo wyglada ze całkiem inna obudowa wałków jest, chociaz gościu pisał że CUPA, chyba tego teraz nie znajdę, ale jakbym znalazł to wrzucę, jest tez problem obszerniejszy nawet te 1.6 ea288 tak długo kręcą, jestem na różnych grupach to orientuje się w temacie. Ale kurde chyba nie wszystkie i nie każdy takie jaja ma bo by afera była większa dla vw tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa. Wymieniał ktoś z was już na nowe sprzęgło wraz z DKZ? (Czyli komplet wraz z dwumasem) Podobno DKZ ma kluczową rolę w odpalaniu tegoż silnika gdyż ma wiele wspólnego z pracą wtryskiwaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 20:39, Pablo9407 napisał(a):

A jeszcze jedna sprawa. Wymieniał ktoś z was już na nowe sprzęgło wraz z DKZ? (Czyli komplet wraz z dwumasem) Podobno DKZ ma kluczową rolę w odpalaniu tegoż silnika gdyż ma wiele wspólnego z pracą wtryskiwaczy. 

Wymieniał poprzedni właściciel ale nie mam wiedzy czy przed wymianą był też problem z odpaleniem

 

W dniu 11.04.2023 o 12:15, 1324354 napisał(a):

Wronki i jak tam czujnik jak odpalanie ? Ile masz przebiegu w ogóle ?

Narazie odpala normalnie, ma być cieplejszy tydzień to zobaczymy co się będzie działo, 308 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio  po nocy w święta 11 stopni odpalil od strzała, przejechalem moze 300 do 500 metrów na parking żeby załadować walizki, po chwili odpalam ponownie a  on zakrecil ze 3 albo 4 obroty, ale dość bardzo  żwawo a nie z oporami. Masakra. Co za przypadek z tym. Ciekawe czy mial tak od nowości.  Ale od 81 tysiecy miał  odkąd go mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 15.04. wymieniłem komplet wtrysków, 17.04. raz zdarzył mi się problem z odpaleniem, 21.04. po drodze zajechałem do sklepu z akumulatorami, prąd rozruchowy w mojej varcie 620A, powinno być 760, sprzedawca mówił że to nie powinno wpływać na problem z rozruchem choć z drugiej strony nie wiadomo ile tego prądu potrzebuje skoda na odpalenie, wziąłem kolejna varte o pojemności 760, wybraliśmy najlepsza jaka była, prąd rozruchowy wskazywała ponad 800 amperów, póki co przez te parę dni odpala bez żadnego problemu, potestuje i się odezwę, na tygodniu powinien mi przyjść diag b440 więc będę testował akumulator 

W sumie jeśli chodzi o układ paliwowy to zostało mi jeszcze do wymiany, pompa, czujnik na listwie, pompa w baku i sterownik, przewody paliwowe od zbiornika, kolejno będzie sterownik ale ciężko pewnie będzie znaleźć jakiegoś magika który potwierdzi że soft rozwiąże problem, jeszcze ostatnio byłem na hamowni żeby sprawdzić ile ma km itd., okazało się że jest dawka paliwa trochę podniesiona i wyszło 208 km, według chłopaków da się na spokojnie wycisnąć więcej bo ktoś nie obrobil programu ale nie widzą nic żeby ktoś grzebał w dawka paliwa na rozruchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zrobiłem pomiary, prąd rozruchowy 870A, samochód odpala normalnie, póki co żadnych problemów, z ciekawości zrobiłem pomiar na starym akumulatorze i wyszło 619A i poziom stanu zdrowia 61% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 15:51, wronki112 napisał(a):

Witam, wczoraj zrobiłem pomiary, prąd rozruchowy 870A, samochód odpala normalnie, póki co żadnych problemów, z ciekawości zrobiłem pomiar na starym akumulatorze i wyszło 619A i poziom stanu zdrowia 61% 

Zobaczysz że w lecie i tak ci będzie kręcił długo, tez po wymianie aku myślałem że jest okej a potem i tak zaczął kręcić długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 19:54, wronki112 napisał(a):

Witam, 15.04. wymieniłem komplet wtrysków, 17.04. raz zdarzył mi się problem z odpaleniem, 21.04. po drodze zajechałem do sklepu z akumulatorami, prąd rozruchowy w mojej varcie 620A, powinno być 760, sprzedawca mówił że to nie powinno wpływać na problem z rozruchem choć z drugiej strony nie wiadomo ile tego prądu potrzebuje skoda na odpalenie, wziąłem kolejna varte o pojemności 760, wybraliśmy najlepsza jaka była, prąd rozruchowy wskazywała ponad 800 amperów, póki co przez te parę dni odpala bez żadnego problemu, potestuje i się odezwę, na tygodniu powinien mi przyjść diag b440 więc będę testował akumulator 

W sumie jeśli chodzi o układ paliwowy to zostało mi jeszcze do wymiany, pompa, czujnik na listwie, pompa w baku i sterownik, przewody paliwowe od zbiornika, kolejno będzie sterownik ale ciężko pewnie będzie znaleźć jakiegoś magika który potwierdzi że soft rozwiąże problem, jeszcze ostatnio byłem na hamowni żeby sprawdzić ile ma km itd., okazało się że jest dawka paliwa trochę podniesiona i wyszło 208 km, według chłopaków da się na spokojnie wycisnąć więcej bo ktoś nie obrobil programu ale nie widzą nic żeby ktoś grzebał w dawka paliwa na rozruchu 

Właśnie zrobiłem softa i seryjnie wyszło 190km 400nm a po sofcie 227 460nm i z odpalaniem dalej kicha 😆 

powiedz mi co ile ci się Dpf wypala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany akumulatora nie miałem żadnego problemu, nie wiem czy tylko on miał zły wpływ odpalanie bo trochę rzeczy zmieniłem, DPF już dawno temu wywaliłem 😀

W dniu 7.05.2023 o 12:26, Pablo9407 napisał(a):

Zobaczysz że w lecie i tak ci będzie kręcił długo, tez po wymianie aku myślałem że jest okej a potem i tak zaczął kręcić długo. 

Sprawdzałeś ostatnio ile masz amperów i woltów na akumulatorze? Może delikatny spadek wystarcza żeby znowu miał problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team