Skocz do zawartości

Dziwne odpalanie


Tomasz Kmieć

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 19:54, wronki112 napisał(a):

Witam, 15.04. wymieniłem komplet wtrysków, 17.04. raz zdarzył mi się problem z odpaleniem, 21.04. po drodze zajechałem do sklepu z akumulatorami, prąd rozruchowy w mojej varcie 620A, powinno być 760, sprzedawca mówił że to nie powinno wpływać na problem z rozruchem choć z drugiej strony nie wiadomo ile tego prądu potrzebuje skoda na odpalenie, wziąłem kolejna varte o pojemności 760, wybraliśmy najlepsza jaka była, prąd rozruchowy wskazywała ponad 800 amperów, póki co przez te parę dni odpala bez żadnego problemu, potestuje i się odezwę, na tygodniu powinien mi przyjść diag b440 więc będę testował akumulator 

W sumie jeśli chodzi o układ paliwowy to zostało mi jeszcze do wymiany, pompa, czujnik na listwie, pompa w baku i sterownik, przewody paliwowe od zbiornika, kolejno będzie sterownik ale ciężko pewnie będzie znaleźć jakiegoś magika który potwierdzi że soft rozwiąże problem, jeszcze ostatnio byłem na hamowni żeby sprawdzić ile ma km itd., okazało się że jest dawka paliwa trochę podniesiona i wyszło 208 km, według chłopaków da się na spokojnie wycisnąć więcej bo ktoś nie obrobil programu ale nie widzą nic żeby ktoś grzebał w dawka paliwa na rozruchu 

I jak z odpalaniem po wymianie akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 10:35, Adrian napisał(a):

Ma ktoś z Was odłączoną kostkę od zarządzania prądem przy aku??

Ja odłączałem. Wtedy alternator cały czas ładował aku napięciem ponad 14V, auto dużo lepiej kręciło i odpalało. Problem jednak był taki, że akumulator był traktowany jakby był całkowicie rozładowany i po kolei wyłączały się urządzenia, najpierw klima, potem radio itd. Wymieniłem też tą cała klemę z czujnikiem, ale nic to nie dało.

Z innej beczki, oglądał tego gościa, ogólnie dobry jest. Miał ostatnio RS w tdi: 16:15 na filmie. Ciekawe, czy nie podobny problem do naszego. Może ktoś jest jego patronem, albo ma blisko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może coś pomogę 

Golf VII 2.0 TDI CUNA 2015 R

Auto mam 2 lata , przebieg 150 tys , problem z kręceniem od początku był teraz niema. Kupiłem już nawet magiczna śrubkę tzw nastawnik ale jej nie zmieniłem. 

Co z autem zrobiłem ,

co pomogło a co nie. 

7/2022

DPF wycięty 

Przeprogramowanie DSG 

Lekki program 220 km 

Po usunięciu seria 196 km 400 nm

Wył start/stop na stałe 

Problem pozostał 

 

2/2023 

Rozrząd 

Pełny serwis olej , filtry.

Płukanka silnik tec 

Preparat na wtryski tec 

Nowe aku varta silver dynamic 77ah 780a ( zwykły nie agm ) 

Wcześniej wrzuciłem zwykle aku z drugiego autka i nie wyświetlało błędów i postanowiłem kupić zwykły.

start/stop mam wyłączony na stałe.

 

Problem zniknął autko stoi w ciepłym garażu odpala na strzał jak narazie.

Od tego czasu auto zawsze odpala na dotyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2023 o 12:12, Krzysiek_222_ napisał(a):

Witam , może coś pomogę 

Golf VII 2.0 TDI CUNA 2015 R

Auto mam 2 lata , przebieg 150 tys , problem z kręceniem od początku był teraz niema. Kupiłem już nawet magiczna śrubkę tzw nastawnik ale jej nie zmieniłem. 

Co z autem zrobiłem ,

co pomogło a co nie. 

7/2022

DPF wycięty 

Przeprogramowanie DSG 

Lekki program 220 km 

Po usunięciu seria 196 km 400 nm

Wył start/stop na stałe 

Problem pozostał 

 

2/2023 

Rozrząd 

Pełny serwis olej , filtry.

Płukanka silnik tec 

Preparat na wtryski tec 

Nowe aku varta silver dynamic 77ah 780a ( zwykły nie agm ) 

Wcześniej wrzuciłem zwykle aku z drugiego autka i nie wyświetlało błędów i postanowiłem kupić zwykły.

start/stop mam wyłączony na stałe.

 

Problem zniknął autko stoi w ciepłym garażu odpala na strzał jak narazie.

Od tego czasu auto zawsze odpala na dotyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

myślę ,że aku pomoglo w tym wypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może coś pomogę 
Golf VII 2.0 TDI CUNA 2015 R
Auto mam 2 lata , przebieg 150 tys , problem z kręceniem od początku był teraz niema. Kupiłem już nawet magiczna śrubkę tzw nastawnik ale jej nie zmieniłem. 
Co z autem zrobiłem ,
co pomogło a co nie. 
7/2022
DPF wycięty 
Przeprogramowanie DSG 
Lekki program 220 km 
Po usunięciu seria 196 km 400 nm
Wył start/stop na stałe 
Problem pozostał 
 
2/2023 
Rozrząd 
Pełny serwis olej , filtry.
Płukanka silnik tec 
Preparat na wtryski tec 
Nowe aku varta silver dynamic 77ah 780a ( zwykły nie agm ) 
Wcześniej wrzuciłem zwykle aku z drugiego autka i nie wyświetlało błędów i postanowiłem kupić zwykły.
start/stop mam wyłączony na stałe.
 
Problem zniknął autko stoi w ciepłym garażu odpala na strzał jak narazie.
Od tego czasu auto zawsze odpala na dotyk.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Inny aku nie będzie na tyle problemem żeby walił błędami ale auto go szybko zniszczy. Proponuję odpiąć kostkę która jest na aku. Wtedy auto zawsze ładuje 14,3. Bo zwykły akumulator nie jest przyzwyczajony do takiego ładowania jak agm czy efb. Ja zrobiłem już tak z 1000km i wszystko działa z elektroniki. Fajne jest też to że cały czas jest ładowanie stałe a nie 15 przez 20km a później ładowanie spada do 13,2 i można tak jechać 400km i tylko przy hamowaniu będzie się zwiększać ładowanie.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale objaw ustępuje u wszystkich na chwilę po wymianie aku. Może w tym jest problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym ładowaniem 

Co zauważyłem 

W 2 swoich autach w lutym wymieniałem Aku , oba mają założony ten sam.

varta silver dynamic 77ah 780a 

Golf iv 2002 r 1.9 TDI ASZ

Golf vii 2015 2.0 TDI CUNA

auta jeżdżą tyle samo km  , trasy podobne rocznie ok 10k każde.

I teraz tak 

Aku w golfie iv ma zawsze ok 12.7 

Aku w golfie vii miało ostatnio 12.34

Start stop mam wyłączony 

O co chodzi ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo IV nie ma tego całego zarządzania energią. Tam ładowanie jest cały czas czy jedziesz 15km czy 1500km. A w nowych autach ładowanie z początku jest 15 a po kilku kilometrach przestaje ładować aku i tylko podczas hamowania ładowanie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 17:28, Adrian napisał(a):

Bo IV nie ma tego całego zarządzania energią. Tam ładowanie jest cały czas czy jedziesz 15km czy 1500km. A w nowych autach ładowanie z początku jest 15 a po kilku kilometrach przestaje ładować aku i tylko podczas hamowania ładowanie wzrasta.

Kostka wypięta i faktycznie ładowanie wzrasta , przed wypięciem tylko 13.2

Narazie zostawię wypięta i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 14:04, 1324354 napisał(a):

e52126a3232c3794db71dc4559341c73.jpg
Wiem może ktoś jaka sonda to jest i jaki ma numer 2.0 CUPA już od niej nawet check mi się zaświeci niekiedy 😕

Sonda jest pomiędzy turbo a DPF, dobry dostęp i najlepiej z niej odczytaj numery, 03L906262Q lub nr Bosch 0281004191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 11:24, 1324354 napisał(a):

930522ab458b102d3725149968e425b6.jpg
To jest ta z szarym kabelkiem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak

W dniu 9.06.2023 o 19:14, 1324354 napisał(a):

Zamówiona tam jest klucz 22?

Nie jestem pewny ale chyba było 27 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team