Skocz do zawartości

Dołożenie podgrzewanej kierownicy O3 FL


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

18 minut temu, balard12 napisał:

Jaki masz numer licznika? i który MY?

MY 2016

Part No SW: 5E0 920 756 B    HW: 5E0 920 756 B
Component: KOMBI         302 6420  
Coding: 27AD01182D800008018A7A011000000000000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bandini  według moich zapisków - tutaj masz odpowiedź na Twój problem - licznik 5E0 920 756 B  - nie obsługuje limitera.

Limiter obsługuje licznik  5E0 920 756 C od MY 2017.

Może Robert jeszcze to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez limitera da się żyć. Ja przy okazji dokładania ACC wymieniłem manetki z limiterem i sterownikiem do obsługi grzanej kierownicy - i w sumie nie korzystam z tego. Parę razy na początku dla testów, Wymiana licznika opcja droższa i kilometry trzeba dopasować.

Ja z kolei szukam w dobrej cenie kierownicy podgrzewanej z poduszką do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da się żyć.
Tak jak bez podgrzewanej kierownicy i ACC, ale co to za życie
Tak poważnie to kupiłem sterownik z manetkami w bardzo dobrej cenie i nawet się nie zastanawiałem nad limitem.
Denerwuje mnie tylko fakt, że coś mam a nie mogę z tego skorzystać bo nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie olewam ten limiter prędkości. Nie jest wart większej inwestycji.

Wracam do starych manetek co oznacza wymianę tylko samego sterownika kierownicy na Kostal i wszystko będzie po staremu plus podgrzewana kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstal to konstal valeo to valeo nie da się pomieszać
Tak, wiem Robercie. Dlatego Manetki stare, które miałem zostaną od Kostal i pozostaje trafić tani sterownik z podgrzewaniem od Kostal a. Sprawa załatwiona.
Jak bym wiedział wcześniej, że są sterowniki z podgrzewaniem od Kostal to bym się nie pchał w Valeo.
Cóż czasem trzeba się narobić, by mieć to co chcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że nie tylko Valeo. Kostal też ma podgrzewane sterowniki. Takie szły między innymi do golfów 7 za nimi w Skodzie zaczęli myśleć o podgrzewanej kierownicy.

Numer cześć 5Q0953549B lub D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po paru dniach testów muszę przyznać, że wszystko działa perfekcyjnie. Trzy stopnie podgrzewania według uznania, od 3°C załącza się automatycznie.

Generalnie jest super, ale chciał bym jeszcze by była możliwość załączenia jej razem z podgrzewanym fotelem kierowcy tak jak to jest w FL. Napewno jest taka możliwość tylko nie wiem jak 🤔

Ktoś pomoże? 

419f7ads-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Szykuję się do zamiany kierownicy na grzaną (nie mam podgrzewanych siedzeń). O3 FL 2018.

Rozumiem, że będę potrzebował:

kierownica - już mam 

sterownik kierownicy, manetki - szukam w necie trochę w ciemno bo nie ma numerów części - znalazłem taśmę z dodatkowym gniazdem 2 pin do grzania i przełącznik z funkcjami jak mam obecnie.

Czyli teoretycznie powinno pasować ale... są z numerem 5Q1953521DK i 5Q0953521DK ( sterowniki mają numer 5Q1953569C )-nie mam pojęcia czym się różnią i która właściwa a może obie.

mocowanie sterownika - są valeo -5K0953223C i kostal 1S0953223

kostka stacyjki (mam key less - czyli przycisk)- co przez to rozumieć? 5 z rys. 5Q1905865A? Czemu ma to służyć - nie rozbierałem więc nie wiem - domyślam się, że podłącza się ją do taśmy/sterownika?

image.png.a59ec210aff5fb361d2938e7da7509eb.png

kodowanie - VCDS ? Podpowie ktoś co i gdzie?

Prośba o pomoc w doborze tych elementów i podpowiedź z VCDS. Z góry dziękuję. Dodam, że auto 04.2018 bo chyba od listopada coś się zmieniało .

Edytowane przez Darek K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.04.2019 at 17:54, rrobert napisał:

do wymiany kierownica, sterownik kierownicy, manetki, mocowanie sterownika, kostka stacyjki + kodowanie

Hej. Mam Octavie 3 przedlift. Kiere mam, sterownik, manetki, mocowanie, kostkę również. Pytanie czy ma ktoś schemat jak przerobić wiązkę żeby to wszystko pospinać?

@rrobert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek-kg napisał:

Cześć, a ja podpytam jaki nr ma kierownica? Posiadam taką jak niżej - zmieniałem na spłaszczoną u dołu i nie mam pojęcia czy jest grzana czy też nie.

80E2004D-B775-4837-897F-022B42093F6B.jpeg

D16FB552-13EA-4F7E-AF67-42E12481D34F.jpeg

Ja mam kiere już założoną z Kodiaqa Sportline z 2021 roku więc tam grubszy temat był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bartek-kg napisał:

Na moje nieszczęście, poszperałem w necie i okazało się, że moja kierownica jest podgrzewana… 😬 także zbieram graty żeby uruchomić je 😁

Wszystko ok. Tylko:

1. Po co wymieniać stacyjkę?

2. Jeśli trzeba to jak przerobić instalacje żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem świeżo po przekładce kierownicy na grzaną. Chciałem dopytać czy przy obecnie panującej temperaturze ok. 24C kierownica będzie grzała? 

Tak pokazuje vcds

20220617_213112.jpg

Kilka problemów które pojawiły się przy kodowaniu

Kodowanie sterownika kierownicy wpisuję wartość ze starej t.j. 1410 ,kodowanie jest akceptowane lecz za chwilę samoistnie zmienia się na 1430.

Przy kodowaniu klimatronika byte 11 bit2-3 mam tylko " 00 brak zamontowanej grzanej kierownicy" Ale poradziłem sobie wpisując ręcznie kod 0C i przycisk włączania grzania się pokazał i jak widać sie włącza .

Napięcie podawane na kierownicę 0,48-0,50V.

I nie wiem czy działa podgrzewanie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team