Skocz do zawartości

Ogromne ilości spalin RS


Marz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie RS'a jak odkręcę na maksa to w lusterku wstecznym widzę chmurę białego dymu.

Jakbym się palił. Ogromne kłęby białego dymu. 

Kojarzy mi się to z dieslami jak dodają gazu to też jest smuga dymu - a to benzyna.

Dzieje się to zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku.

Pomóżcie proszę , oczywiście pojadę z tym do skody ale chciałbym wiedzieć o czym z nimi rozmawiać.

Aha i druga sprawa czy w RSie są czujniki klocków hamulcowych ? Wyskakuje jakiś komunikat o startych klockach ?

Bo dziwnie jakoś każdego dnia rano jak odpalam silnik to parę pierwszych km to tarcie takie z tyłu słyszę jakby samochód stał kilka tygodni.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam, 

 

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców - wg instrukcji:

Gdy włączy się lampka kontrolna , oznacza to, że okładziny hamulcowe są zużyte.

Na wyświetlaczu zestawu wskaźników pojawia się następująca informacja.

Sprawdź klocki hamulcowe!

SPRAWDŹ KLOCKI HAMULCOWE

Też mam taki dźwięk jak Ty przez pierwsze km, ale chyba z przodu. Tak czy inaczej, klocki dużo szybciej zużyją się z przodu, niż z tyłu. Czekam do lampki albo przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marz napisał:

Witam,

Mam pytanie odnośnie RS'a jak odkręcę na maksa to w lusterku wstecznym widzę chmurę białego dymu.

Jakbym się palił. Ogromne kłęby białego dymu. 

Kojarzy mi się to z dieslami jak dodają gazu to też jest smuga dymu - a to benzyna.

Dzieje się to zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku.

 

Jak dzieje się to w tym okresie czasu to jest szansa że jest to po prostu para, jest duża wilgotność, mam podobnie, pytanie czy do gęsty biały dym który pozostaje za autem jak za samolotem czy znika jak puścisz gaz ? sprawdź stan oleju i płynu chłodniczego, mnie tak poszło raz gęsty biały dym, ale wtedy już miałem turbo w wydechu i auto przestało jechać a Tobie podejrzewam jedzie normalnie także bez czarnych scenariuszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak odkąd kupiłem auto. Byłem z tym na stacji diagnostycznej, u mechanika na sprawdzeniu uszczelki pod głowicą (na zimnym i rozgrzanym silniku) i w Dynosoft na sprawdzeniu silnika. Niczego nie wykryto, na 99% jest to para. Dymię nie tyle w zimne co w wilgotne dni, przez pierwsze kilka km widzę w lusterku wstecznym zasłonę dymną. Też początkowo się tym przejmowałem, ale występuje to już ponad 1.5 roku, poprzedni właściciel też tak miał i też sugerował, że to para (wolałem jednak sprawdzić na własną rękę) - odpuściłem więc temat. Jedyne czego się obawiam do ewentualny nadgorliwy policjant, który zabierze dowód i skieruje na przegląd.

Aha, podczas dymienia czuć spaliny. Na ostatnim przeglądzie niestety musiałem dość sporo czekać, silnik się ostudził. Diagnosta dość długo badał spaliny i w końcu powiedział, że po osiągnięciu 90 stopni w końcu zmieściłem się w normie. Biedny musiał aż przewietrzyć pomieszczenie po badaniu hehe.

Edytowane przez phpion (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team