Skocz do zawartości

1.4 tsi 150 km rozrząd


Misio4321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak to jest z ta wymiana rozrządu dziś bylem w ASO i z racji ze pracuje tam moj znajomek to sprawdziliśmy i okazuje sie ze skoda nie przewiduje wymiany rozrządu w tym silniku pytaliśmy jeszcze  mistrza serwisu i potwierdził zadzwoniliśmy do innego ASO tez potwierdzili wiec jak wymienia sie czy nie bo juz zglupialem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Miałem to samo pytanie i to samą odpowiedź. Usłyszałem czemu tak jest a jednak, dla świętego spokoju kierownik serwisu zalecił wymianę paska tak samo jak w dieslu..po 180tys lub 5 lat..guma jednak starzeje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołożę swoje trzy grosze do tematu bo wymieniałem samodzielnie pasek w 1.2 EA211 - jest taki sam jak w 1.4 z tematu. Generalnie widziałem nie jeden rozrząd w życiu ale pasek z tego silnika mnie mocno ździwił. Auto z 2014, przebieg prawie 200k km a rozrząd jak nowy. Serio, w obudowie zero pyłu z paska. Nawet napisy na pasku prawie jak nowe. Gbyby nowy wyjąć z pudełka i położyć na półce żeby trochę się przykurzył to miałbym pewnie problem z rozpoznaniem który jest który. Do tego jak na tą pojemność pasek jest dość szeroki. 
Nowe zalecenie serwisów są takie żeby powyżej 200kkm bodajrze ten pasek kontrolować co 30kkm (nie pamiętam dokładnie). Generalnie się z nimi zgadzam, bo wyrzucanie paska w takim stanie to marnotrawstwo i naciąganie klienta na koszty. 
Jest też druga strona medalu. Nowy zestaw rozrządu dobrej jakości po za ASO kosztuje niecałe 400 zł, to nie dużo jeśli pomyśli się o perspektywie kolejnych 100-150 tysiecy swiętego spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.11.2020 at 11:04, Lipski napisał:

Jest też druga strona medalu. Nowy zestaw rozrządu dobrej jakości po za ASO kosztuje niecałe 400 zł, to nie dużo jeśli pomyśli się o perspektywie kolejnych 100-150 tysiecy swiętego spokoju. 

Dobrej jakości czyli? O jakim producencie piszesz? Mam co prawda 167kk ale chciałbym dla świętego spokoju...;)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thewrem napisał:

Dobrej jakości czyli? O jakim producencie piszesz? Mam co prawda 167kk ale chciałbym dla świętego spokoju...;)

Dzięki

Gates, SKF, SNR. Każda z tych firm będzie ok. Może jeszcze INA ale tutaj to już rożnie bywa, ludzie mówią że to teraz tylko pakowacz chińskich części o różniej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INA, DAYCO (szło na pierwszy montaż) itp.
Przy takim przebiegu zajrzyj tylko pod dekiel czy nic się nie dzieje (pewnie jak nowy), naprawdę wyrzucisz kasę w błoto wymieniając w ciemno. 

aha jak wymieniasz rozrząd to "zestaw rozrządu" to nie wszystko, musisz jeszcze wymienić śruby kół pasowych (na wale również) bo są rozciągliwe a wałki rozrządu są gładkie więc musi być dokręcone podręcznikowo.

Edytowane przez Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie. Oczywiście sprawdzę zanim cokolwiek zacznę wymieniać. Na razie auto jedzie jak po szynach, dwumas idelnie cichutko i płynnie. Jestem zachwycony tym modelem 😉Nic nie stuka, nie puka, tapicerka nie trzeszczy. Tfu, tfu żeby nie zapeszyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Może ktoś podać tu konkretnie śruby na wałki oraz wał, ktore należy wymienić? Numery, źródło zakupu? Może są dedykowane zestawy w których te śruby występują?

Motor CZDA

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich.

Mam Octavię 3 FL 1.4 150 KM kod silnika CZDA z lipca 2018 r. Przebieg 46 tys prawie. W lipcu przyszłego roku będzie 6 lat. Jest sens zmiany rozrządu?? Przebiegowi nieby nie ale wiekowo będzie 6 lat. Pytałem w 2 serwisach i mówili oczywiście że tak. Jak to serwis. Lecz nie chcę kasy wyrzucić w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 24.08.2023 o 13:50, Kamil83 napisał(a):

Witam Wszystkich.

Mam Octavię 3 FL 1.4 150 KM kod silnika CZDA z lipca 2018 r. Przebieg 46 tys prawie. W lipcu przyszłego roku będzie 6 lat. Jest sens zmiany rozrządu?? Przebiegowi nieby nie ale wiekowo będzie 6 lat. Pytałem w 2 serwisach i mówili oczywiście że tak. Jak to serwis. Lecz nie chcę kasy wyrzucić w błoto.

podepnij sobie obd i sprawdz czy masz pasywny błąd P0025(13)  jeśli się wyświetla to rób rozrząd a jeśli nie to spokojnie jeszcze pyrkaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję. 

Dziś wymieniłem rozrząd z pompą wody i termostatem w CHPA: wszystko oryginał było od nowości jeszcze: przejechane 200 tys. (10 lat). 

Dużego zużycia na pasku widać nie było (minimalnie na krawędziach paska) ale przynajmniej będe spokojny jeździł że mi ze starości nie strzeli raczej.

 

Kolejny etap to sprzęgło przed wyjazdami wakacyjnymi wymienić i można kręcić kolejne 200 tys. km 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 17:32, dagetto napisał(a):

Pompa w chpa jest po drugiej stronie silnika. Nie trzeba jej wymieniać razem z rozrządem.

ale można 😉, zwłaszcza gdy tak jak cały rozrzad ma 10 lat i przejechane 200 tkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 18:18, dzida napisał(a):

Odgrzebuję. 

Dziś wymieniłem rozrząd z pompą wody i termostatem w CHPA: wszystko oryginał było od nowości jeszcze: przejechane 200 tys. (10 lat). 

Dużego zużycia na pasku widać nie było (minimalnie na krawędziach paska) ale przynajmniej będe spokojny jeździł że mi ze starości nie strzeli raczej.

 

Kolejny etap to sprzęgło przed wyjazdami wakacyjnymi wymienić i można kręcić kolejne 200 tys. km 😁

A jak z kosztami, czy sam wymieniłeś

A termostat po co wymieniać hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 16:25, Redjevel napisał(a):

A jak z kosztami, czy sam wymieniłeś

A termostat po co wymieniać hmm

sam nie wymieniałem

termostat wymieniłem, żeby już tam za chwilę nie grzebać znowu (10 lat i 200 tys km więc uznałem, że starczy mu i skoro wszystko było i tak wyjęte to zmieniłem żeby mieć spokój).

koszty: za kpl rozrząd, pompę, termostat, paski (od altka też), nowy płyn chłodzący + wymiana całości ~1900 zł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 22:37, dzida napisał(a):

sam nie wymieniałem

termostat wymieniłem, żeby już tam za chwilę nie grzebać znowu (10 lat i 200 tys km więc uznałem, że starczy mu i skoro wszystko było i tak wyjęte to zmieniłem żeby mieć spokój).

koszty: za kpl rozrząd, pompę, termostat, paski (od altka też), nowy płyn chłodzący + wymiana całości ~1900 zł 

 

Tam jest termostat zintegrowany z pompą wody ? W jakim to było stanie po 200kkm ? U siebie wymieniłem sam rozrząd przy 160kkm, pompy wody nie ruszaliśmy, nic nie cieknie póki co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest termostat zintegrowany z pompą wody ? W jakim to było stanie po 200kkm ? U siebie wymieniłem sam rozrząd przy 160kkm, pompy wody nie ruszaliśmy, nic nie cieknie póki co. 
Pompa była stanie nienajgorszym -lekkie zapocenia jedynie (jakbym się uparł to można by było jeszcze zostawić), ale lubię mieć auto w stanie takim, że w każdej chwili bez strachu i bez konieczności weryfikacji innych rzeczy, niż poziom paliwa i płynu do spryskiwaczy, mogę zrobić trasę na drugi koniec Polski i z powrotem. Dopłaciłem kilkaset złotych i mam spokój na długi czas.


Wysłane z mojego RMX3393 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team