Skocz do zawartości

Rozbity rs 2018 . co z leasingiem ? help


lodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc
posiadam leasing na octavie rs w santanderze z ubezpieczeniem w pzu
ponad tydzien temu wyjechala mi inna octavia sle z compensy i zrobilo sie bum . Policja faceta ukarala mandatem karnym
ale Panowie co dla mnie oznacza szkoda calkowita jezeli auto jest wlasnoscia banku ? 
Czy ja zglaszajac to z oc sprawcy odzyskam jakies pieniadze ? 
Jestem zalamany bo non stop slysze inna wersje „rozliczenia” mnie 
jezeli cos pomoze to wplacilem 20% wartosci oraz splacilem 9 rat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel sprawcy wyceni wartość wraku i wypłaci kasę do banku, to pokryje część Twoich zobowiązań wobec banku.

Jeżeli masz GAP, a podejrzewam, że jest w pierwszym roku leasingu to dostaniesz wartość fakturową z zakupu auta.

Tą kwestię powinieneś dyskutować z leasingodawcą, oni mają najszerszą wiedzę jak wygląda likwidacja szkody w przypadku kasacji. Zazwyczaj Twoja umowa zostanie zakończona i weźmiesz sobie nowe auto.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lodowa napisał:

A ktos z was moze to przerabial ? Jest niedziela i troche sie stresuje

Ja przerabiałem, tyle, że szkoda kradzieżowa i likwidacja z AC.

31 minut temu, Namo napisał:

Zamiast się martwić idź na otomoto szukać czegoś dla siebie na placach.

To właśnie trzeba robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przerabiałem w tamtym roku leasing i szkoda całkowita z AC pisz na PW jeśli będziesz miał jakieś pytania spróbuje Ci pomoc, na początek zgłoszenie szkody u ubezpieczyciela, później z numerem szkody zgłaszasz ten fakt do leasingu aby wstrzymali wystawianie faktur i czekasz na oględziny rzeczoznawcy. U mnie stało się to w 2 roku ale miałem GAP i stałą kwotę wartości pojazdu przez caly okres ubezpieczenia. Jeśli szkoda całkowita to ubezpieczyciel wycenia pozostałość i różnice wypłaca do leasingu, w moim przypadku musiałem napisać odwołanie bo zawyżyli wartość warku i po piśmie obniżyli wartość o 7tyś.  Potem napisałem pismo ze zrzekam się pozostałości na rzecz lesingu czyli ze nie chce odkupić tego wraku, w porozumieniu z leasingiem znalazłem kupca na auto i wtedy dopiero można było rozliczyć cały leasing, czyli wartość wszystkich wpłat od ubezpieczyciela i kupca wraku - pozostała kwota do spłacenia auta i reszta trafiła na moje konto. U mnie w sumie trwało to kolo 1,5 miesiąca.

leasing VW i ubezpieczyciel Allianz i naprawdę byłem bardzo zadowolony z przebiegu całego rozliczenia i kontaktu, szczególnie jeśli chodzi o VW leasing

Pytanie czy auto jest mocno rozbite czy nie, jeśli nie jest zbyt mocno i opłaca się naprawić to nic Ciebie to nie obchodzi, dostajesz auto zastępcze z ubezpieczalni swoje oddajesz do ASO i później odbierasz już po naprawie.

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawe likwidowalem z ac . Mialem gap 

ogolnie pzu dzialalo sprawnia a santander mieszal nawet podwazyli oponie pzu na temat calki

finalnie finansowo wyszlo dobrze czyli bez straty nawet moze i z bonusem malutkim

ale niestety sprawa trwala ... a telefonow multum

ps zamowilem kolejna octavie swietne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mib napisał:

Super że się udało załatwić. 

Rozumiem że kolejna jedyna słuszna RS?? 

tak nawet w tym samym kolorze zamówiłem auto za miesiac odbieram ? a zamówiłem na poczatku lipca ?

doposazyłem o kessy i podgrzewana szybę przednia za to w serii był juz pakiet przyciemnionych szyb i chyba cos jeszcze ... z nowosci tylni spojler jest lakierowany na czarno ciekawe jak to bd wygladac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team