Skocz do zawartości

Odnowienie lamp


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu korciło mnie regeneracja lamp w O3 xenonIMG_0101.JPG

samo szkło było bardzo zniszczone i sama soczewka brudna co pokażą zdjęcia 

dawca "szkła" stara lampa. i tu ciekawostka xenon jak i zwykła ma to samo "szkło". różnica w tym ze cały osprzęt w xenonie jest w lampie a w żarówce na "szkle"

rozklejanie lampy. 

opalarka nagrzewamy powoli i rozklejamy, potem rozbieramy lampe na części pierwsze. później zdjęcia. pierwszą robiłem na czuje drugą  wiem już jak.

efekt lepiej niż ok. czas na demontaż lampy na czynniki pierwsze ok 2 godzin następna to max 1 godzina

IMG_0100.JPG

IMG_0103.JPG

IMG_0102.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy odbłyśnik lux. Lampa swieci o wiele lepiej i światłem xenonowym a nie żółtym jutro jak rozbiorę  lampe to zrobię zdjęcia odbłyśnika. Ale w tej lewej był czysty ale osprzęt lampy brudny i szary. Po myciu jak nowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta soczewka była z zewnątrz taka mleczna? Czysciles to normalnym np. Płynem do szyb? Lampa ma mocowania pod zderzakiem czy swobodny dostęp jest spod maski żeby ją wyjąć? 

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.05.2019 o 15:10, rrobert napisał(a):

Do zdjęcia lamp trzeba ściągnąć zderzak. Myłem płynem do mycia szyb. Soczewka była cała taka mleczna od wewnątrz tez 

22DE0286-EB11-42B8-8E59-ADDBEA6CE9C8.jpeg

Ja muszę wymienić lampę i żeby wyjąć to faktycznie trzeba zdejmować zderzak ? Dużo zachodu ze zdjęciem zderzaka możesz opisać gdzie mniej więcej odkręcić aby zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 23:45, Adam adam napisał(a):

Ja muszę wymienić lampę i żeby wyjąć to faktycznie trzeba zdejmować zderzak ? Dużo zachodu ze zdjęciem zderzaka możesz opisać gdzie mniej więcej odkręcić aby zdjąć?

tak trzeba w przed fl są 4 śruby które trzymają zderzak do błotnika ze słabym dostępem. nadkola do demontażu i wymień te śruby torx na zwykłe sześciokątne na przyszłość.  

zderzak_przedni.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team