Skocz do zawartości

Octavia 3 VRS 2.0 TDI CUPA problem z uruchomieniem


Taner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. 

Chciałbym się poradzić zgromadzonych co do problemu z którym sie borykam od dłuższego czasu i który już mnie trochę kosztował i nie było żadnych efektów. 
Opis problemu najlepiej zademonstruje video nie jest to nagranie z mojego auta ale obajw jest identyczny. Czyli w temperaturach ok 8-18 st C na plusie auto potrafi kręcić ok 3-5 sekund zanim uruchomi silnik, jest to problem kiedy auto postoi ok 8 godzin. Najdziwniejsze jest to że problem nie jest stały, kilka razy odpali bez żadnego problemu, później kilkukrotnie ma ten problem, niestety problem narasta.

Auto było w ASO gdzie próbowano mnie naciągnąc na wymiane wtrysków oraz pomy wysokiego ciśnienia (jedyne 18 tysiecy PLN) ponieważ gwarancja tego nie obejmuje. 

Ponieważ kwota była kosmiczna auto wylądowało u mechanika z polecenia poniżej lista co było zrobione:

  • regeneracja wtryskiwaczy
  • wymiana pomy wysokiego ciśnienia na nową 
  • wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu 
  • dołożony zaworek zwrotny na powrocie filtra paliwa

Niestety oprócz wydania kasy brak poprawy, następnie auto trafiło do kolejnego mechanika który twierdził że przyczyną jest brak uruchamiania pompy paliwa w baku kiedy otwierane są drzwi kierowcy, mała porpawka ponoć w sofice ale dalej to nie pomogło. Całe szczęscie koszt nie  wielki.

Dodam oczywiście że auto nie zwraca żadnych błędów oraz wszystkie czujniki temperatury pokazują identyczne wartości, ciśnienia paliwa również nie odbiegają od wskazanych od producenta. Na własną ręke wymieniłem jeszcze akumulator bo na forach były również takie sugestię ale też nic to nie dało. 

Na chwile obecną jestem w kropce oprócz tego problemu z uruchamianiem auto zachowuje się idealnie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Taner zmienił(a) tytuł na Octavia 3 VRS 2.0 TDI CUPA problem z uruchomieniem

Chyba pora sie z tym pogodzić - niektóre wersje tak mają i tyle 

Możesz jeszcze spróbować zwiększyć dawkę paliwa podczas rozruchu - znany problem z silnikami typ BKD na PW poszukaj na forum Audi A3 

https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?14480-Problemy-z-odpalaniem-2-0-TDI/page13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zastanawiałem się nad tym tylko nigdize nie znalazlem informacji czy robi się to dokładnie tak samo jak w Octavia II bo tu troche inne silniki są no i jeszcze kod do zalogowania się w celu przeprowadzenia adaptacji jest potrzebny. 

@Mil3k6 masz jakieś doświadzczenia w tej kwesti na Octavia III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie koledzy,

mam dokładnie ten sam problem ze swoją Octavią...postoi kilka godzin i już musi dłużej pokręcić aby zaskoczyć...jak już odpali to z kolejnymi uruchomieniami silnika nie ma żadnego problemu...

Nie wiem czy udało się już komuś rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. mam ten sam problem... auto czasami długo kręci i wyczytałem ze na 90 procent to będzie wina nastawnika wałka rozrządu... Potwierdzi to ktoś kto jest po wymianie tego nastawnika ze problem już nie występuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie 😄 
miałem podobnie przed całkowitą awarią pompy paliwa w zbiorniku , raz paliło na cyk a raz długo 
jak pompa sie rozwaliła na amen i wymieniłem na nową nie mam takiego problemu. 
możliwe że to zbieg okoliczności ,ale na moje oko (nie znam sie ) paliwko sie cofa 
prosze nie hejtować z wulgaryzmami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie koledzy,

znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu? Śledzę różne fora, także anglojęzyczne i ten problem jest na większą skalę...jednym pomaga aktualizacja softu ECU innym wymiana przekaźnika 645...Czy komuś udało się wyleczyć z tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpiąć  kostke od czujnika  cisnienia na szynie comon rail  jest na końcu listwy po lewej tronie jak otworzysz maskę  przy obudowie rozrzadu wtedy powinien dostać max cisnienie na start. Napisz czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie Panowie? Próbował ktoś szukać rozwiązania problemu? Poszukując informacji znalazłem kogoś kto proponował wymianę zaworu ciśnienia paliwa na pompie CR (0928400768) i niby pomogło. Usterka zaworu ma być mechaniczna i dlatego nie powoduje błędów...Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zgredos napisał:

Czujniki na listwie wtryskowej sprawdzone lub podmieniane. Dobrze by było podmienic cała listwe wtryskowa

Jak masz możliwość to sprawdź albo najlepiej podmień zawór ciśnienia paliwa...ale ten na pompie

0928400768 ZAWÓR CIŚNIENIA PALIWA BOSCH - 7688442374 - oficjalne archiwum  Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam mam ten sam problem o3 rs cupa 2014r. Dodam pare informacji od siebie co u mnie zrobione i nie pomogło.

wymienione wtryski Wraz z wszystkimi uszczelkami

filtry to wiadomo na bierząco 

przekazik 645 zamienione 

zawor na listwie CR

czujnik na listwie CR

zawor na pompie wysokiego cisnienia podmieniany na inny


przeplywomierz

pompa w baku czyszczona 

czyjnik położenia walka rozrządu czyszczony

DPF po pełnej regeneracji 99,8% sprawności 

wymieniona przepustnica egr 

dodam tez ze moja ma program na 225km w seri było 191km wiec mysle ze kwestia softu kątu wtrysku itp tez odpada

problem dalej występuje rano pali od strzała dojadę do pracy 8h wychodzę z pracy i kręci z 5s i tak codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Rozwiązał ktoś problem? Mam to samo. Zauważyłem, że u mnie jest to zależne od ustawienia samochodu. Jeśli przód samochodu jest wyżej niż tył to dłużej odpala. Mój wniosek - zapowietrza się. Tylko, że nigdzie nie widzę żeby pojawiało się paliwo. Oringi na przelewach wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team