Skocz do zawartości

12 v z tyłu dla pasażerów O3


MORGOOTH

Rekomendowane odpowiedzi

przed chwilą, MORGOOTH napisał:

Przerabiał ktoś temat 12 V z tyłu auta aby pasażerowie mogli korzystać z ładowania multimediów typu telefon lub tablet? Octavia 3 MY 2015.

Żona jak siedzi z małą na trasie z tyłu to ładuje sobie z zapalniczki Koło kierowcy A ja ładuje z gniazda USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej spróbować kupić gotowy oryginalny moduł jaki można było zaklikac w konfiguratorze od 2017/2018 roku?
Będzie ładnie estetycznie i fabrycznie wyglądać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Avatar napisał:

Może lepiej spróbować kupić gotowy oryginalny moduł jaki można było zaklikac w konfiguratorze od 2017/2018 roku?
Będzie ładnie estetycznie i fabrycznie wyglądać.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

O tym myślałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2 gniazka USB do ładowania i bardzo przydatna rzecz szczególnie kiedy dziecko korzysta z różnych swoich zabawek w czasie jazdy
Ale oryginalnie masz zamontowane, czy dokladałeś?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjecie etki i link 753863600.thumb.png.76ac7a9eec210ad77d5ce8b3419024b2.pngco szukac po numerach i jakie opcje sa.

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/skoda/oct/753/863600/

Gniazda usb ori znalazlem na allegro za 100zl uzywka.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.05.2019 at 13:05, alocet napisał:

Tu zdjecie etki i link 753863600.thumb.png.76ac7a9eec210ad77d5ce8b3419024b2.pngco szukac po numerach i jakie opcje sa.

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/skoda/oct/753/863600/

Gniazda usb ori znalazlem na allegro za 100zl uzywka.

W zależności czego potrzebujesz :

-numer 10 ( kosz pod popielniczkę) zastępujesz koszem 10A pod gniazdo 230V lub koszem 10B pod gniazdo 230V i dwa złącza USB. 

- do tego potrzebujesz jeszcze pozycja 12 i 13 i port USB

( w chwili obecnej jest taki zestaw bez przetwornicy i kosza na Allegrogo (  5Q0035726L )  - ale czy warto?

Ja polowałem na całą przetwornicę 230V+2xUSB ale cena 350 zł za używkę mnie wyleczyła. 

Za niecałe 30 zł zrobiłem sobie taki zestaw jak na zdjęciu. 

Zasilany po kluczyku z oddzielnego bezpiecznika, ładuje Jabłkofony i inne urządzenia bez problemu.  

Można kupić na Allegrogo , ale u my firendów jest 3 razy taniej. 

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-2x-gniazdo-usb-7495623935

Double USB (2).jpg

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szcz3p4n napisał:

Super patent a jak dokładnie podlaczyles że masz po zapłonie?

Czym wyciales otwory?

Demontowales tunel środkowy?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie to wpiąłem w skrzynkę bezpieczników pin z kablem i dołożyłem bezpiecznik tak,że wszystko jest jak oryginał.

Dodatkowo przy "przetwornicy" założyłem złącze/wtyczkę  2PIN gdyby trzeba było ją zdemontować.  

Otake:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-konektorowe-2-pinowe-ok-2-ok2-op-2-op2-b-8239421016

Otwory - jeden wycinałem "Dremelem" ale zeszło mi z tym godzinę a drugi wypaliłem lutownicą i wykończyłem tylko "Deremelem" 

Tunelu nie demontowałem , wystarczy tylko go poluzować na śrubach i lekko ulżyć aby łatwiej było przeciągnąć przewód zasilający.

Poluzować , czyli odkręcasz Torx nr: 31 z rysunku , demontujesz nakładkę nr:17 i odkręcasz Torx nr: 33 ( prawa i lewa strona) i tunel lata jak luźne majtki. 

Zdemontowałem tylko nakładkę ( numer 10 z rysunku z poprzednich postów)  w której wycinałem otworki na gniazda ( Do demontażu potrzebujesz Torx T20 - odkręcasz nim 4 sztuki  wkrętów, dwa pod kratką nawiewu , dwa na dole pod popielniczką ).

Do wyjęcia kratki nawiewu potrzebujesz dwa cienkie wkrętaki lub druciki aby podważyć blokady - będziesz ich widział jak zaświecisz latarką w górne listki kratki.   

Najwięcej pier...... było z podłączeniem zasilana po stacyjce, reszta to 2 godziny z przerwą na kawę. 

Jacek.  

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 19.07.2019 at 15:18, Jackownik napisał:

@Jackownik: to jest z przetwornicą? Że zdjęć patrząc to gdzie to trzeba podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team