Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

@zabagz dziwne, ja mam co prawda iPhone6s i korzystam z CarPlay, jednak często jeżdząc używam Y, do tego cały czas BT spięty z Bolero GPS, spokojnie mi naładuje. Połączenie z CP okazjonalnie w "nieznanych" terenach nawi (niestety iOSMaps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabagz coś musisz mieć nie tak z telefonem, kablem lub gniazdem. U mnie na galaxy S7 dodatkowo używam jeszcze google music do puszczania muzyki i w tle yanosik lub Rysiek. Telefon ładuje się nawet przy włączonym ekranie. 

Ps. Da się włączyć yanosika na AA tzn. trzeba go włączyć wcześniej w telefonie, później komunikaty słychać tak samo jak wskazówki nawigacji z map google. 

W ten sam sposób można włączyć audiotekę i słuchać audio booków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie aplikacje Elixir ze sklepu i w zakładce bateria sprawdź w trakcie ładowania jakim prądem ładuje. Może jest to kwestia kabla ale pewnie nie.. Kwestia ładowania to była jedna z rzeczy nad którą się zastanawiałem rozważając zamówienie SmartLinka

Taptap XZ3C



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port USB w samochodzie nie słuzy do ładowania, raczej podtrzymania, samo ładowanie trwa to bardzo długo i jest niepraktyczne. Wszystko tez zależy jaka bateria, 3500,5000mAh. Najtańsza ładowarka zasilana gniazdem zapalniczki tez moze miec z tym problem. Dlatego zawsze trzeba określić "proądożerność" telefonu (tabletu) i pod to określić odpowiednią ładowarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port USB w samochodzie nie słuzy do ładowania, raczej podtrzymania, samo ładowanie trwa to bardzo długo i jest niepraktyczne. Wszystko tez zależy jaka bateria, 3500,5000mAh. Najtańsza ładowarka zasilana gniazdem zapalniczki tez moze miec z tym problem. Dlatego zawsze trzeba określić "proądożerność" telefonu (tabletu) i pod to określić odpowiednią ładowarkę

Tylko przy SL to się średnio sprawdzi. Bo albo USB SmartL albo ladowanie ładowarka.

@zabagz Ja bym sprawdził jak się zachowuje telefon gdy ma np 60-70 procent baterii. U mnie np jak jest 10 procent to faktycznie nie nadąża ładować ale jak jest już powyżej to sobie radzi i idzie do góry.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar wykonany. Usb w aucie ładuje max. 380mA ale są duże skoki od 34mA do 380mA. Jak załącze android auto to wartość się zmniejsza do max 270mA. Przy uruchomionym tylko programie eliksir na telefonie (odłączony od ładowania) pokazuje 26mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś masz nie tak. Z moich pomiarów wynikało że to złącze USB daje 1000mA.
Sprawdź na innym kablu. Kabelek ma wbrew pozorom spore znaczenie. Takie słabe wartości miałem jak chciałem użyć przedłużenia. Sprawdź też jakie masz wartości przy ładowaniu w domu na tym kabelku.

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ładowarce w domu 1650mA. Zainstalowałem jeszcze program Ampere. Jakoś nie za bardzo te programy u mnie działają na LG G2, podczas normalnej pracy telefonu na minusie pokazuje 30mA i nic mniej. Włączam mu podświetlenie na max. do tego dane komórkowe, wszystko co się da a on dalej -30mA. Podejrzewam że po prostu potrzebuje więcej prądu i tyle żeby uruchomić aplikację i wszystko dookoła. Rozwiązaniem jest jakaś przejściówka tak żeby można było podłączyć ładowarkę do gniazda zapalniczki równocześnie z usb octavi.

Sprawdziłem jeszcze dzisiaj android auto na drugim telefonie Samsung J5 i bateria podczas uruchomionego android auto ładuje się tzn. idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabagz i właśnie powinno być tak jak w J5, bateria cały czas do góry. 

U mnie też wychodzi, że ładowanie to ok. 1A (nawet trochę więcej), bo ładowanie telefonu trwa w aucie ok. 2g 30-50 min, a na normalnej ładowarce w domu 2A trwa 1g 40 min. Przy 350mA ładowanie trwałoby z 6-7 godzin. 

Spróbuj pozmieniać kabelki, ewentualnie potestuj jeszcze inne telefony i jak się okaże, że ma innych jest dobrze to będzie znaczyło, że Twój telefon jest jakiś nie kompatybilny czy coś i pora go wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy pomysł, tylko nie wiem czy możliwy do zrealizowania. Mój ojciec ma w superbie bolero ze smartlinkiem i zupełnie z niego nie korzysta i raczej nigdy nie będzie. Ja nie mam smartlinka w moim bolero, ale pojawia mi się taka opcja w menu. Czy można zamienić jednostki między superbem i octavia żebym miał smartlinka? Trzeba coś kodować, kupować itd?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, micho napisał:

Przyszedł mi do głowy pomysł, tylko nie wiem czy możliwy do zrealizowania. Mój ojciec ma w superbie bolero ze smartlinkiem i zupełnie z niego nie korzysta i raczej nigdy nie będzie. Ja nie mam smartlinka w moim bolero, ale pojawia mi się taka opcja w menu. Czy można zamienić jednostki między superbem i octavia żebym miał smartlinka? Trzeba coś kodować, kupować itd?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz zamienić ale pamiętaj ze  musisz przypisać CP a to z automatu czyści wszystkie poprzednie aktywacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że da sie bezproblemowo podmienić. Sprawdzałem jak to działa z iphonem i szkoda mi kasy na to. W zasadzie jedyna przydatna funkcja to navi na wyświetlaczu radia. Mapy iOS są słabe, zdecydowanie bardziej wolę Google Maps. Muzykę streamuję przez BT, kontakty mam w Bolero a na dodatek żeby korzystać muszę podłączać kabel, jakby to jeszcze działało jak Airplay to może bardziej by mi zależało. W każdym razie dzięki za podpowiedzi :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kilka tipow już "rozgryzionych".

komendy ok google działające :
Droga do Xxx - odpala navkę
Gdzie jestem - informuje o położeniu
play music - odpala muze
napisz sms .... wiadomo - i o dziwo działa dobrze.
zadzwoń do XXX - wiadomo.

Dodatkowo w Google maps ciągle (przy zapalonych swiatlach) miałem tryb nocny. Aby się go pozbyć trzeba włączyć developer Mode z telefonu i ustawić day/night na sterowane przez telefon (a nie samochd)

Chyba tyle narazoe;)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emceg Mógłbyś wyjaśnić dokładniej jak wyłączyć tryb nocny?


odpalasz android auto (wszystko na telefonie, bez podłączania SL)
z menu wybierasz ABOUT. w oknie informacji klikasz nazwę okna dużo razy (w napis about android auto) dostajesz info że odblokowano tryb programistyczny.
Pozostajesz w tym oknie - klikasz ikonkę menu - prawy górny róg- i tam już masz tryb programisty a w nim Day/Night

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emceg napisał:
Przy okazji kilka tipow już "rozgryzionych".

komendy ok google działające :
Droga do Xxx - odpala navkę
Gdzie jestem - informuje o położeniu
play music - odpala muze
napisz sms .... wiadomo - i o dziwo działa dobrze.
zadzwoń do XXX - wiadomo.

Dodatkowo w Google maps ciągle (przy zapalonych swiatlach) miałem tryb nocny. Aby się go pozbyć trzeba włączyć developer Mode z telefonu i ustawić day/night na sterowane przez telefon (a nie samochd)

Chyba tyle narazoe;)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


 


Mając google music i abonament dodam jeszcze:

Włącz {nazwa dowolnej piosenki, kawałka lub nazwa wykonawcy lub nazwa albumu} - włącza wybraną muzykę z pełnej biblioteki google music.
Podobno działa jeszcze włącz jazz lub inny rodzaj muzyki - tego cały czas zapominam sprawdzić.

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mając google music i abonament dodam jeszcze:

Włącz {nazwa dowolnej piosenki, kawałka lub nazwa wykonawcy lub nazwa albumu} - władca wybrana muzykę z pełnej biblioteki google music.
Podobno działa jeszcze włącz jazz lub inny rodzaj muzyki - tego cały czas zapominam sprawdzić.


sprawdzę bo teoretycznie powinno latać z domyślnym odtwarzaczem - może i ze spotify działa.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich ! :) jestem tu nowy i pierwszy raz w życiu uczestniczę w forum :) a tym bardziej Octavii ...

Mianowicie mam pytanie .

Czy jest szansa zrobić smartlinka na radiu bolero poniżej 2014 roku ?? Pan w Skodzie powiedział mi ze nie da rady .

Nie mam wgranej zadnej aplikacji itd... Proszę o pomoc i nie pisania żebym poczytał wyżej . Musiałbym spędzić miesiąc tu żeby wszystko przeczytać .

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LEMUR zablokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team