Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, 

zauważyłem taką "przypadłość", że  po podłączeniu mojego Samsunga Galaxy S7 do Bolero 8' poprzez MirorLink widzę dostępne tylko dwie aplikacje: bodajże Skoda OneApp i Sygic (wydawało mi się, że powinno być ich więcej). Można tam też wyszukiwać sobie rożne miejsca jak: parkingi, bankomaty, muzea, stacje benzynowe itp  i pokazują się one pięknie na Mapach Google, ale jak chcę nawigować (przycisk NAWIGACJA) do  wybranego miejsca to pokazuje tylko dostępną mapę Sygic, tak jakby albo ML nie wspierał Maps Google albo ja czegoś nie zrobiłem. Poniżej zrobiłem fote od siebie z Bolero. Może spotkaliście się z taką sytuacją. Pozdro

20180501_205206.jpg

Edytowane przez Sublime (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę dylemat, bo mam Smartlinka do odbioru, ale oczywiście żeby go pobrać muszą się podpiąć do kompa... więc pewnie Skoda dowie się o zmianie softu ? Z drugiej strony prędzej czy później i tak to wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to jak wygląda sprawa ładowania przez USB podczas pracy Smartlinka kiedy w tle mamy Yanosika, Google Maps / Waze, Spotify? Wychodzi na plus czy jak @Daab kiedyś pisał, że bilans jest ujemny? Ekran telefonu na szczęście nie świeci podczas pracy, bo ten akurat zabiera najwięcej prądu, więc liczę, iż będzie dobrze ? Mimo wszystko USB podaje mniej niż gniazdko zapalniczki - przynajmniej w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maliniak napisał:

A tak z ciekawości to jak wygląda sprawa ładowania przez USB podczas pracy Smartlinka kiedy w tle mamy Yanosika, Google Maps / Waze, Spotify? Wychodzi na plus czy jak @Daab kiedyś pisał, że bilans jest ujemny? Ekran telefonu na szczęście nie świeci podczas pracy, bo ten akurat zabiera najwięcej prądu, więc liczę, iż będzie dobrze ? Mimo wszystko USB podaje mniej niż gniazdko zapalniczki - przynajmniej w praktyce.

Roznie bywa, zazwyczaj na +.
Samsung A6 - ladowal sie najszybciej, w godzine potrafil z 20% do 100% dobic.
Huawei p9lite - trzymal poziom, przy mniej niz 10% juz sie rozladowywal
Galaxy S8 - laduje, w ciagu 1,5 - 2h potrafi naladowac 100% z jakichs 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maliniak napisał:

A tak z ciekawości to jak wygląda sprawa ładowania przez USB podczas pracy Smartlinka kiedy w tle mamy Yanosika, Google Maps / Waze, Spotify? Wychodzi na plus czy jak @Daab kiedyś pisał, że bilans jest ujemny? Ekran telefonu na szczęście nie świeci podczas pracy, bo ten akurat zabiera najwięcej prądu, więc liczę, iż będzie dobrze ? Mimo wszystko USB podaje mniej niż gniazdko zapalniczki - przynajmniej w praktyce.

LG K8 LTE tylko utrzymuje stały poziom naladowania, ale to pewnie jest związane z tym, ze nie obsługuje szybkiego ładowania. Iphone 6 laduje się od 0 do 100 w mniej, niz godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra SmartLink odpalony. Wszystko niby fajnie, ale teraz tak:

- Uzywa ktos Waze? Da sie go ogarnac zeby wygladal jak na telefonie, czyli pokazywal predkosc GPSowa i ograniczenia predkosci? Tego nie ogarniam, bo według googla dodali ograniczenia jakiś czas temu do AA, ale u mnie nic się nie wyświetla. Jak u Was?

- Podczas jak mam Spotify i nawigacje to przy komunikatach muzyka jest przyciszana co jest oczywiscie normalne, ale po skonczeniu gadki glosnosc nie wraca do poprzedniego poziomu. Jest glosniej niz podczas komunikatu, ale jednak ciszej niz powinno byc. WTF? Pausa, play i wraca do normy ? (ale mozliwe, ze to przez to, ze mam polaczenie USB (AA) jak i BT. Ludzie pisza zeby wylaczyc BT i bedzie ok). - wystarczyło odhaczyć w Waze żeby nie korzystał z głośnika telefonu i jest git (korzystałem do tej pory, bo mnie wnerwiało to dupne przyciszanie muzy grającej przez BT) :)

@mcq dawaj na jakiegos spota to pomozesz to poustawiac jak nalezy :P

Edytowane przez Maliniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Waze, jeżdżę z nim po Warszawie i daje radę. Ostatnio potrafią w dziwnych miejscach stawać i na ostatnie 4 spotkania wszystkie byly oznaczone już w Waze. Fajne jest to, ze nawet jak zapomne odpalic albo jadę z mapami Google i nie zaproszą mnie na pobocze to mogę włączyć Waze i potwierdzić patrol który juz minąłem.

Odnośnie przyciszania to powiem szczerze, że nie wiem bo nie jestem fanem komunikatów nawigacji i mam je zupełnie wyciszone od zawsze ;)

Polecam również zaznaczenie opcji wyłączenia Wifi w czasie podłączenia AA - bez tego potrafi zerwać połączenie na dłuższych trasach jak straci się zasięg z sieci komórkowej.

No i dawaj zrobimy Ci MirrorLinkInMotion za pomoca OBD11 od@majkel123 (tak tak majkel123 to ja go ciągle mam :>;)

To jest takie trochę też AndroidAutoInMotion bo dzięki temu możesz wpisywać adres w czasie jazdy.. Nie chowa sie ta belka do wpisania adresu po ruszeniu ;) Polecam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waze jeżdżę dość długo i zazwyczaj wszystko pokrywa się z Yanosikiem, także tutaj jest wszystko ok. Natomiast brakuje mi ograniczenia prędkości i prędkościomierza GPSowego, który jest normalnie w telefonie na ekranie, a w przypadku AA brak - mimo, że to niby dodali w którejś tam wersji kilka miesięcy temu... a to akurat fajny feature, bo nie zawsze te ograniczenia się kontroluje patrząc na znaki :)

A faktycznie te zdarzenia z Waze pojawiają się też w Google Maps? Dawno z nim nie jeździłem i z tego co pisali, tam również powinny być wyświetlane ograniczenia prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. U mnie w Waze pokazuje prędkość i ograniczenia prędkości. Ale za to dziwnie wyznacza trasy.

We Wrocławiu czasami chce mnie prowadzić takimi trasami że ja nie jeżdzę nimi bo tam drogi to prawie nie ma tylko dziury. 

A jak wracałem z Krakowa to chciało mnie przeprowadzić takimi drogami że jechał bym 6.5h., a dojechałem w niecałe 4.

Co do Google Maps to nie ma tam tych funkcji, a szkoda. 

Adresy wpisuję podczas jazdy komunikatami głosowymi i nie ma z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczął, więc może potrzebował restartu telefonu :) Wszystko działa jak należy :)

Co mi się nie podoba to, że jak wyłączam muzykę z kierownicy to tak naprawdę jej nie zatrzymuję, a tylko przyciszam. Oraz trochę z dupy, że nie ma suwaka do głośności komunikatów pod AA. Żeby to ustawić trzeba się odpiąć, odpalić Waze na telefonie, zmienić i podpiąć się znowu. Jak poziom nie odpowiada to znowu to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Octavii III z tego roku, radio Bolero, nie działa ani smartlink ani AA. Mam Samsunga S7, ale nie działało także z innymi telefonami Samsunga i Huaweia. Z resztą, podobny problem był w moich Rapidach z 2016.

Nie ważne, jaka aplikacja, mój samochód nie łączy się z telefonem przez te technologie. Zadziałała jedynie aplikacja Android Auto, ale tylko pierwsze kilka razy.

Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miecio napisał:

W mojej Octavii III z tego roku, radio Bolero, nie działa ani smartlink ani AA. Mam Samsunga S7, ale nie działało także z innymi telefonami Samsunga i Huaweia. Z resztą, podobny problem był w moich Rapidach z 2016.

Nie ważne, jaka aplikacja, mój samochód nie łączy się z telefonem przez te technologie. Zadziałała jedynie aplikacja Android Auto, ale tylko pierwsze kilka razy.

Czy ktoś ma podobny problem?

Miecio, sprawdz:
https://productforums.google.com/forum/#!topic/android-auto/HiElsqbKwkg
+ewentualnie wyeliminuj temat kabla ktorym podlaczac telefon do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emceg napisał:

Miecio, sprawdz:
https://productforums.google.com/forum/#!topic/android-auto/HiElsqbKwkg
+ewentualnie wyeliminuj temat kabla ktorym podlaczac telefon do radia.

No czasami jak niedokładnie kabel włoze to nie chce się połączyć. Sprawdź czy dobrze wtyczki siedzą i ewentualnie na innym kablu. Jak zadziałało to powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team