Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Langusta napisał:

Google Mapy, można tak ustawić wtedy będzie prędkość i radary oraz koreczki w AA 

Google Mapy.jpg

Chcesz mi powiedzieć, że masz taki widok Google Maps przez AA na ekranie w samochodzie jak na telefonie (załączony obrazek)? Ja używam Waze, bo w Google maps nie ma ani prędkości ani info o fotoradarach, policji itp. Waze generalnie jest ok tylko denerwuje mnie, że muszę ręcznie szukać co jakiś czas szybszej trasy, bo algorytm wyszukiwania w tle średnio działa gdy trafiasz na jakieś korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siemi1 napisał:

tu masz waza zminimalizowanego i mapy google czy jak?

To są Mapy Google + nakładka TomTom radary 

Ogólnie używam AutoMapay i innych po smartlinku, ale Mapy Google + nakładka TomTom radary  online po AA też się spisują dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AA Mirror nie możesz używać dotykowego ekranu w samochodzie...
Możesz jeśli masz zrootowany telefon, wtedy mamy pełny dostęp do telefonu, AA mirror posiada wbudowaną taka funkcję jeśli przy uruchamianiu otrzyma uprawnienia roota.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić właśnie w tego typu telefonie który będzie 24/7 w samochodzie.

Jedna z super funkcji przy AA na stałe jest to że jak przytrzymasz przez około 3 sekundy przycisk wybierania głosowego na kierownicy, aktywuje to asystenta google i można głosowo od tak ustawić na przykład cel nawigacji czy zadać proste pytanie typu pogoda w... czy wysokość Mt Everest itp :)

Kolejny bonus to instalacja aplikacji np GPSWox i masz stałe monitorowanie lokalizacji samochodu, idąc krok dalej wrzucasz hangouta i żona może Ci wrzucać punkty gdzie masz pojechać coś załatwić co jednym kliknięciem bezpośrednio przerzucisz do nawigacji Google.
A to już są funkcje za które grubo się dopłaca w niektórych pojazdach :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem wersję WAZE na carplay i AA. W AA jest wyświetlana nasza prędkość.

Wiem że można to zrobić AA Mirror bo sam używałem i dla mnie nie spełnił oczekiwań bo jedynie zrootowany telefon umożliwia komfortowe użytkowanie. Telefonu nie zrootuję bo jest to firmowy obsługiwany przez MDM. Nie uśmiecha mi się także trzymać 3 telefon w samochodzie tylko po to żeby AA Mirror obsługiwać ekranem dotykowym.

Zostanę jednak przy Carplay bo działa szybciej i uruchomienie WAZE nie wiesza AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy - gdzie zmienia się głośność komunikatów z AndroidAuto? Próbuję kręcić tu i tam, ale za nic w świecie nie mogę przyciszyć komunikatów Google Maps względem innych źródeł dźwięku. Tylko główny potencjometr głośności to przycisza, ale wtedy radio jest zbyt cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 at 14:13, AdamT napisał:

Podczas odtwarzania komunikatu możesz ustawić jego głośność (będzie ikonka "gadającej głowy" obok paska głośności)

Niestety, u mnie (przedlift, Admundsen, SmartLink bez plus) kręcenie gałkami podczas odtwarzania komunikatów mapy z Android auto nie zmieniają głośności tychże - zmienia się głośność muzyki/radia.

Ale udało mi się zidentyfikować odpowiednie ustawienie w Menu > Dźwięki > Głośność > Obsługa głosowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie oświecić, bo niedawno kupiłem OIII 2016r. CZDA i jeszcze nie ogarniam wszystkiego - po naciśnięciu ikony SMARTLINK w menu Bolero dostaję komunikat o konieczności odblokowania/aktywacji tej opcji u dealera. Czy to usługa płatna ASO? Czy można to zrobić poza ASO?
Czy jest jakiś sposób, aby wyświetlić obraz ze smartfona na ekranie Bolero (szczególnie navi, np. Automapa) bez aktywowania Smartlink?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, msemafor napisał:

Czy to usługa płatna ASO?

Tak, 800-1000 zł.

4 minuty temu, msemafor napisał:

Czy można to zrobić poza ASO?

Można skrakować jednostkę, pytaj @pab567 albo @szefu55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w ASO 700-1000 zalezy gdzie.
Można tez poza ASO ale nie wiem jaki koszt na dziś.
Bez tego nic nie wyświetlisz.. Potem to w sumie rzeźba z tym 1:1 z telefonu.
Przez MirrorLink nie wszystkie telefony i mi przeszkadzało brak stabilności choć słyszałem głosy że u niektórych działa ok.
Przez AndroidAuto ale wymaga to praw roota na telefonie.. Ewentualnie drugi tel, jest trochę zabawy z ustawieniem i też nie wszystkie telefony... Najlepiej do tego celu nie za stary ale tez nie za wolny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Myślałem, że jak mam moduł SmartLink zamontowany, za który poprzedni właściciel już zapłacił to kupował go z zamysłem korzystania z niego, a nie po to, żeby sobie gdzieś tam w środku wisiał na wkrętach i kablach, a korzystanie (aktywacja) wymaga kolejnej opłaty. Sorry za moje "nieogarnięcie" w tej sprawie ale wciąż jednak nie mam pewności, czy jak mam SmartLink nieaktywowany to mam MirrorLink i mogę z niego korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie SmartLink to nazwa Skody na ich system umożliwiający korzystanie z Android Auto i MirrorLink jesli telefon go obsługuje.

Krótko mówiąc smartlink musi być aktywowany aby AA i ML działały.
W zależności od wyposażenia jest to aktywne w standardzie lub wymaga dopłaty.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.06.2018 at 20:13, Wentylator napisał:

Samsung S8 i Amundsen w Octavii 3 po lifcie nie daje rady odpalić zawartości telefonu na wyświetlaczu radia...Przerobiłem wszystkie możliwe chyba tutoriale i połączenia  min z LG mirrordrive i rockscoutem...jedyne co udalo mi się osiągnąć to chwilowe ukazanie się zawartości wyświetlacza telefonu w radiu i zonk.Prosze o pomoc krok po kroku

Hej!Chcialem zapytac czy w miedzyczasie udalo Ci sie rozwiazac problem?Albo jesli ktos ma taka konfiguracje tzn S8 i amundsena to bede wdzieczny za slowo komentarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2018 at 10:50, LEMUR napisał:

Po GoogleMaps, Waze... jest update dla Sygic i kolejna navi appka działa na CarPlay

https://myapple.pl/posts/18015-nawigacja-sygic-ze-wsparciem-dla-carplay

 IMG_20190328_152035.thumb.jpg.7905dc088600bd26f4a1c05615c72eca.jpg

I kolejna:) Narazie testy, ale jak dla mnie najlepsza alternatywa dla Waze'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.03.2017 at 14:23, Maliniak napisał:

Troche zaluje, ze nie doplacilem tych 600 zl przy zamawianiu auta. Bo SmartLink to jednak fajny bajer. W poniedzialek bede gadal ze znajomym w ASO i zobaczymy ile beda chcieli.

Kupiłeś już może ten Smart Link, ile to kosztowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team