Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

inny hardware jest w columbie 2 wiec albo system nie będzie chciał tego zrobić albo jak pójdzie to system ponownie po resecie się nie uruchomi 


Ciekawe jest co w aso mi wygrali jak panel na mrozie nie działał. Sprawdzilem w menu i jest to samo wszystko.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka






Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mib i i mib ii to zupełnie inne stacje multimedialne. a po wgraniu panel działa lepiej, to dobrze delikatna zmiana w software bez zmiany oficjalnego numeru,

jedyne co jest takie samo to przedni panel nawet ma te same numery katalogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyżby teraz nie był potrzebny zakup SmartLinka?

Cytat

Google uaktualniło Android Auto do wersji 2.0. Uaktualnienie wprowadza funkcję do smartfonów. Przez to znika potrzeba zakupu drogiego, dedykowanego systemu.

Google już kilka miesięcy temu zapowiedziało, że zamierza wprowadzić Android Auto na smartfony. Do tej pory uruchomienie trybu wymagało podłączenia do drogiego, dedykowanego systemu dla samochodów. Wraz z aktualizacją 2.0 problem znika.

Android Auto 2.0 można uruchomić na dowolnym smartfonie (lub tablecie) z Androidem Lollipop lub nowszą wersją. Włączenie trybu sprawia, że interfejs staje się bardziej przyjazny dla kierowcy. Pojawiają się duże kontrolki i nieprzeładowane wizualnie GUI...

(...)

http://m.komputerswiat.pl/nowosci/aplikacje/2016/46/android-auto-wraz-z-aktualizacja-2-0-teraz-na-smartfonach.aspx

pobranie dodatkowej aplikacji z artykułu AndroidAuto APK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na świeżo dodam, że jak ktoś podobnie jak ja nie zamówił smartlinka - czy mirrorlinka inaczej, a później zorientował się dopiero co to jest, do czego służy i stwierdził że jednak chce to jest opcja DOMÓWIENIA.
Mam opcję SmartLink w menu w samochodzie - jak w to klikam to pojawia się informacja, że mogę dokupić tą opcje i żeby skontaktować się z dilerem.
DIler na to - jasne nie ma sprawy, wsadzamy kartę SD i dogrywamy bez problemu...  i "będzie pan zadowolony"
niestety okazało się, że jednak z problemami bo karta SD jest jednorazowego użytku i nie mogą dograć mi z grzeczności tylko musiałbym sobie kupić - bagatela 1200PLNów....     Na razie wybieram więc opcję iOtte iTap i widok telefonu przed oczami na kratce nawiewu...   Spoko, że w zamówieniu nowego auta kosztuje to połowę tej ceny i - rabat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak podrożało, mi mówili około 950zł pół roku temu, ale i tak domówiłem produkcyjnie.

Jak masz andka z wymogami nowego androida to sprawdź czy ci pójdzie z softu. Jak nie teraz to może przy kolejnej aktualizacji AA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma tutaj żadnej recenzji czy opinii za bardzo, więc napisze tylko, że smartlink i android auto są mega fajnym dodatkiem.

W pełni działa wyszukiwane głosowe uruchamiane z kierownicy w każdej chwili. Głosowo można dzwonić, pisać smsy, włączać nawigacje i sterować muzyką (google music -spotify również działa, ale nie wiem czy głosowo też).

Nawigacja google z korkami, widać ostatnie cele wyszukiwania na kompie i miejsca z gwiazdką. Przeliczanie trasy na bieżąco, wypadki itd.

Muzyki słuchamy dowolnej on-line lub off-line ściągnięte wcześniej na tel.

Wybranie numeru trwa moment, ponieważ do googla można mówić całymi zdaniami, poza tym wyszukuje miejsca po nazwie itd.

Tel. jednocześnie można sterować klasycznie czyli z kierownicy lub radia oraz jednocześnie głosowo przez googla. Można np. wybrać numer głosowo, a rozłączyć się na kierownicy. Dodatkowo pozostaje jeszcze skodowski asystent głosowy

Dodatkowo można się połączyć po mirrolink, który jest beznadziejny, ale mając smartgate na radiu można puścić obraz z MFA PRO i mieć wgląd w ok. 50 informacji z silnika. Z ciekawszych to np. przeciążenia boczne i wzdłużne, %przepustnicy, wszelakie ostrzeżenia o poziomach płynów, ładowanie akumulatora na żywo. Pozostałych nawet jeszcze nie ogarnąłem, ale wydaje mi się, że była nawet siła hamowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jamaju napisał:

Czy są jakieś ograniczenia co do modeli telefonów

Tutaj masz listę obsługiwanych telefonów http://www.mirrorlink.com/phones ale mimo to u mojej żony co ma mirrolik nie działa pod S7 Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Namo napisał:

Tutaj masz listę obsługiwanych telefonów http://www.mirrorlink.com/phones ale mimo to u mojej żony co ma mirrolik nie działa pod S7 Edge.

Ale mnie chodzi o połączenie telefonu z wykorzystaniem SmartLink i Android Auto, a nie MirrorLink. Gdzieś czytałem, że działa to na telefonach z Androidem od wersji Lollipop, a Android Auto trzeba ściągać z neta, bo nie jest oficjalnie dostępny w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jamaju napisał:

z wykorzystaniem SmartLink i Android Auto, a nie MirrorLink. 

MirrorLink kiedyś, aktualnie występujące pod nazwą SmartLink to oprogramowanie, które zawiera jakby w sobie możliwość korzystania z dedykowanych aplikacji na urządzeniu samochodu, dla pracujących pod systemem Android to AndroidAuto dla iOS - CarPlay. I obie te rzeczy zawiera w sobie SmartLink.

Może chodzi ci o osobną aplikację do pobrania na telefon o której jako zajawkę pisałem wcześniej. Albo aby korzystać na ekranie telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie do końca tak. Być może kiedyś można było połączyć telefon z wyświetlaczem tylko za pomocą MirrorLink i taką nazwę tego stosowała Skoda. Aktualnie Skoda dała możliwość połączenia telefonu także poprzez Android Auto i Apple CarPlay, więc zmienili nazwę tej funkconalności na SmartLink.

Tłumaczenie ze szwedzkiej strony Skody:

"SmartLink zapewnia płynne połączenie między samochodem i smartfonie przy użyciu MirrorLink ™, Apple CarPlay lub Android Auto. Czy chcesz, aby przesyłać muzykę ze smartfona lub uzyskać wskazówki GPS więc odzwierciedla SmartLink to wszystko na centralnym wyświetlaczu samochodu."

Z austryjackiej strony:

"Termin Smart Link to nazwa trzech standardów Apple Carplay, Google Android Auto i Mirror Link ™. SmartLink umożliwia wygodne sterowanie wybranymi aplikacjami smartphone na systemie audio / infotainment w samochodzie do pewnego stopnia podczas jazdy - opcjonalnie za pomocą ekranu dotykowego, kontroli lub sterowania głosem."

Jeszcze link do austryjackiej strony Skody:

http://www.skoda.at/rund-um-skoda/ausstattungs-welten/smartlink

Edytowane przez jamaju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze@jamaju mirrolink to jedno, a android auto to drugie. Smartlink to wspólna nazwa skody tych dwóch elementów + ten od apple.

Sami wybieramy w jaki sposób połączy się tel z samochodem. Mirrolink jest dużo bardziej kapryśny w porównaniu do android auto. U mnie na S7 ze starą wersją android auto, mirrolink w ogóle nie działał. Ostatnio była aktualizacja AU i teraz wszystko działa (to co sobie wybiorę na radiu).

Mirrolink trzeba sprawdzić w ustawieniach telefonu czy jest włączony.

AU trzeba ściągnąć ze strony apkmirror ponieważ nie jest oficjalnie dostępny w PL, mimo że działa całkowicie po polsku

Po aktualizacji AU działa on na ekranie telefonu i nie trzeba mieć nawet smartlinka, ale tu zupełnie nie to samo. Niestety sam fakt, że AU będzie działał na telefonie nie daje pewności, że ładnie połączy się z radiem. Ja testowałem na S5 i S7 i na obu działało u mnie, ale w testówkach z początku roku miałem problemy, najpierw działało, a potem przestało.

Jak ktoś z Wawy to zapraszam do przetestowania tudzież sprawdzenia swojego telefonu

Ps. Co do zasady AU działa na każdym androidzie od 5.0 w górę, ale różnie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kamil RS230 napisał:

Ściągal ktoś z Was android auto na Samsunga S7 EDGE? Bo mi za żadne skarby nie chce ruszyć. 

U mnie na S7 działa wszystko jak należy :)

Spróbuj z tą wersją:

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-642-release/android-auto-2-0-642304-release-android-apk-download/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LEMUR zablokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team